CZUJNY NOS TRENERA. REZERWOWI DAJĄ AWANS PIASTOWI

W rozegranym dzisiaj meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski Okręgu Wrocławskiego Piast Żmigrod wygrał na wyjeździe z Polonią Trzebnica 3-1. Zwycięstwo nad IV-ligowcem nie przyszło jednak z łatwością, a dowodem na to był fakt, że żmigrodzianie decydujące gole zdobyli w ostatnich 7 minutach gry. Na uwagę zasługuje ambitna postawa gospodarzy, którzy od 42 minuty spotkania grali w osłabieniu personalnym po tym jak drugą żółta i w konsekwencji czerwona kartką został ukarany Adrian Puchała. Dzisiejszy mecz obfitował w wiele fauli przez co prowadzący zawody Jakub Krawczun był zmuszony do wielokrotnego używania żółtej kartki. Trzebniczanie kończyli mecz w 9-osobowym składzie, gdyż w 89 minucie czerwona kartę ujrzał Adam Miazgowski. Warto zaznaczyć, że trener Piasta Kamil Socha w tym spotkaniu miał wyczucie do zawodników, gdyż dwa decydujące o zwycięstwie gole zdobyli piłkarze, którzy rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych. Ostatecznie żmigrodzianie wygrali derby powiatu trzebnickiego i awansowali do półfinału, który rozegrany zostanie wiosną 2018 roku. Tymczasem w rozegranym również w dniu dzisiejszym drugim meczu ćwierćfinałowym Sokół Marcinkowice wygrał u siebie ze Śląskiem II Wrocław 2-1.

Tak padały gole:

0-1 W 15 minucie gry bramkarz Polonii Karol Buchla niedokładnie wybił futbolówkę, którą przejął Szymon Sołtyński. Po tym przechwycie żmigrodzianie rozmontowali miejscową defensywę, a tą efektowną akcję skutecznym strzałem z 7 metrów zakończył Patryk Bobkiewicz.

1-1 W 62 minucie środkowy Piasta Paweł Kohut zagrywa piłką do swojego bramkarza Dariusz Szczerbala, a ten chcąc przyjąć futbolówkę skiksował. Piłka przeleciała pod noga golkipera i ze spokojem powędrowała do bramki Piasta.

1-2 Z prawego sektora boiska piłkę dośrodkował w pole karne Oskar  Majbroda. Futbolówka trafiła na głowę Oskara Trzepacza, który precyzyjnym strzałem lobuje bramkarza Poloni Karola Buchlę.

1-3 W doliczonym czasie gry w polu karnym gospodarzy sfaulowany został Cezary Kępczyński. Arbiter bez wahania wskazał na „jedenastkę”, która na gola zamienił sam poszkodowany.

Polonia Trzebnica – Piast Żmigród                       1-3(1-0)
Bramki:
0-1 Bobkiewicz (15), 1-1 Kohut (62 – samobój), 1-2 Trzepacz (88), 1-3 Kępczyński (90+4).
Czerwone kartki: Puchała (42 – druga żólta), A. Miazgowski (88 – druga żółta)
Polonia: Karol Buchla – Sebastian Szefner, Łukasz Kuczer, Krzysztof Ulatowski, Krzysztof Ostrowski, Adrian Puchała, Przemysław Marduła, Adam Miazgowski, Rafał Miazgowski, Piotr Możdrzech, Kamil Łukojc (55 Karol Kokoszko).
Piast: Dariusz Szczerbal – Mikołaj Juchacz, Patryk Gołębiewski, Bruno Dos Santos, Oskar Majbroda, Mateusz Jaros, Damian Celuch, Karol Stachowiak (60 Cezary Kępczyński), Szymon Sołtyński (85 Oskar Trzepacz), Paweł Kohut, Patryk Bobkiewicz (55 Mateusz Fedyna).