biznes-baner KLUB BIZNESU „PARTNER-PIAST”

– powstał przede wszystkim po to, by wspierać i integrować środowisko przedsiębiorców i pracodawców, którzy za pośrednictwem Piasta, będą mogli nawiązywać kontakty biznesowe i towarzyskie, organizować wspólne grupy zakupowe oraz wspierać się wzajemnie w działaniach biznesowych. Istotnym elementem jest zacieśnienie więzi towarzyskich, wzajemnego poznania się, podczas cyklicznych spotkań w ścisłym gronie biznesowym, a także promocja firm na forum Klubu. Klub Biznesu „PARTNER-PIAST” stanowi silną grupę wpływowych osób, którym zależy na stworzeniu wspólnego forum działania na rzecz Klubu oraz środowiska lokalnego biznesu. Wszystkich łączy sympatia do naszego Klubu oraz chęć wsparcia jego działalności, co pozwoli nam na dalszy rozwój Piasta, dlatego z największą przyjemnością będziemy wspierali i promowali wszystkich członków Klubu BiznesuPARTNER-PIAST”.

 W ramach członkowstwa w Klubie BiznesuPARTNER-PIAST” otrzymują Państwo:

– sezonowy karnet na mecze Piasta,
– reklama w postaci banera przed trybunami na stadionie Piasta Żmigród,
– reklama na oficjalnej stronie Piasta www.piast-zmigrod.pl, (na stronie głównej baner oraz w zakładce Klub Biznesu „PARTNER-PIAST” baner i opis działalności firmy),

– reklama przez spikera w przerwie meczu Piasta,

– reklama na telebimie znajdującym się na terenie obiektu OSiR
– bezpłatne uczestnictwo w cyklicznych spotkaniach biznesowych organizowanych przez Klub Biznesu „PARTNER-PIAST”,
– możliwość wykorzystywania wizerunku MKS Piast Żmigród na określonych zasadach,

– możliwość uczestniczenia w śniadaniach i kolacjach biznesowych organizowanych przez zaprzyjaźnione Kluby Biznesu na terenie całego kraju
– wspólne wyjazdy integracyjne,

 Zapraszamy do współpracy !!!

 Wspólne wyjazdy oraz spotkania integracyjne naszych Partnerów:

 

finlandia1

 

?

– wyjazd Partnerów do Wrocławia 26.03.2016 na mecz towarzyski Polska – Finlandia 5-0

?

– wspólny wyjazd do Warszawy 8.10.2016 (stadion narodowy) mecz Polska – Dania 3-2, eliminacje Mistrzostw Świata 2018

????????????????????????????????????

– sparing Partnerów Piasta z I zespołem Piasta Żmigród

wigilia

– wspólna coroczna wigilia Piasta z Partnerami klubu

trening_partner-2

– wspólne cotygodniowe – czwartkowe rozgrywki Partnerów Piasta

trening_partner-1

– wspólne cotygodniowe – czwartkowe rozgrywki Partnerów Piasta

trening_partner-3

 

SPONSOR GŁÓWNY

gmina_baner

CZŁONKOWIE KLUBU BIZNESU “PARTNER-PIAST”

SPONSOR PLATYNOWY

 sponsorzy_creatio

CREATIO jest firmą handlową specjalizującą się w implementowaniu nowoczesnych technologii detekcyjnych, teletechnicznych i elektrycznych. Zakres naszej działalności obejmuje projektowanie, rozruchy, serwis oraz wsparcie techniczne. Innowacyjność i niezawodność oferowanych przez nas produktów w połączeniu z kompleksowością naszych usług pozwoliła zdobyć zaufanie wielu znaczących inwestorów działających zarówno w przemyśle takim jak energetyk, przemysł wydobywczy jak i na rynku inwestycji infrastrukturalnych. Dzięki swojej prostej strukturze organizacyjnej działamy szybko, sprawnie i bez zbędnych kosztów, co pozwala na utrzymanie wysokiego poziomu usług dla naszych wymagających Klientów.

Zapraszamy do współpracy Inwestorów przede wszystkim z sektora przemysłowego, infrastrukturalnego i użyteczności publicznej, firmy zainteresowane sprzedażą i instalacją naszych produktów na terenie RP. Posiadając bogate doświadczenie i referencje możemy w bezpieczny sposób pomóc zagranicznym dostawcom z branży zabezpieczeń, detekcji pożaru, elektrycznej oraz teletechnicznej zamierzających wprowadzić swoje produkty na rynek polski.

sponsorzy_big_turbotrans 

PRZEWOZY KRAJOWE I MIĘDZYNARODOWE

Wychodząc do Państwa z naszą ofertą chcemy zaproponowć usługi w zakresie przewozu osób. Od kilkunastu lat zajmujemy się nie tylko świadczeniem takich usług (realizacja zleceń), ale również organizowaniem wyjazdów. Współpracując z różnymi instytucjami,urzędami, firmami oraz szkołami i przedszkolami.Zrealizowaliśmy wiele wyjazdów integracyjnych, wycieczek zakładowych,turystycznych, wycieczek szkolnych, zielonych szkół, wyjazdów sportowych czy też okolicznościowych. Mając duże doświadczenie, wiedzę oraz szereg kontaktów, jesteśmy w stanie zorganizować każdy wyjazd. 

Nasze pojazdy posiadają wysoki standard i są wyposażone w urządzenia gwarantujące wygodną jazdę takie jak (klimatyzacja, telewizor,ogrzewanie,miejsce na bagaże, dvd,lodówka,ekspres do kawy, niektóre z autokarów posiadają wc).  Nasi kierowcy mogą chwalić się wieloletnim doświadczeniem, dzięki któremy państwa podróż będzie przyjemna i bez problemowa. Jako firma przewozowa posiadamy niezbędne licencje i uprawnienia na wykonywanie krajowego i międzynarodowego przewozu osób.

sponsorzy_big_dawpoz

DAW-POŻ Zakresem naszej działalności obejmują wszystkie prace związane z ochroną przeciwpożarową, teletechniczną ludzi i majątków naszych kontrahentów. Naszym Klientom proponujemy pełną obsługę od etapu doradztwa, projektowania budynku; ekspertyz, analiz, oceny stanu technicznego poprzez konsultacje podczas wdrażania samego projektu, realizację dostaw urządzeń, montaż i uruchomienie wybranych systemów aż do przekazania obiektu łącznie z serwisem wykonanych prac. Z powodzeniem projektujemy, dostarczamy oraz konserwujemy wszelkiego rodzaju systemy SAP, DSO, systemy oddymiania, systemy z zakresu automatyki i teletechniki w tym SSWIN, CCTV, SKD, ID jak również drzwi, bramy przeciwpożarowe, świetliki oświetlenie awaryjno-ewakuacyjne itp. Firma DAW-POŻ, poprzez wysoką jakość swoich prac i terminowość, zdobywa systematycznie nowych klientów i nowe zlecenia.

sponsorzy_big_marek

MAREK-MAREK hurtownia materiałów budowlanych, nawozów, opału, pasz oraz środków ochrony roślin. Atrakcyjne centrum ogrodnicze w którym znajduję się miedzy innymi sklep wędkarsko-zoologiczny. Kamieniarstwo – nagrobki, parapety, stopnie oraz blaty.

sponsorzy_kopareczka

KOPARECZKA – Początek naszej działalności sięga 2000 roku, związany był głównie z usługami kolejowymi wykonywanymi na obszarze Skandynawii. W krótkim czasie, dzięki dynamicznemu rozwojowi i aktywnej działalności, rozpoczęliśmy współpracę z renomowanymi producentami maszyn i urządzeń budowlanych, wprowadzając do swojej oferty całą gamę nowych produktów, które zwiększają wydajność pracy. Od 2007 roku specjalizujemy się w remontach nawierzchni kolejowych. Nasza firma zatrudnia wysoko wyspecjalizowanych operatorów, których wiedzę potwierdzają zdobyte uprawnienia. Głównym celem naszej działalności jest maksymalne podnoszenie poziomu naszych usług. Pragniemy, aby nasi klienci byli zaspokojeni w sposób kompleksowy, z uwzględnieniem ich specyficznych wymagań.

sponsorzy_kliwo

KLIWO Nasza firma wywodzi się z działalności ogólnobudowlanej. Założona została w roku 1999, a jej właścicielem jest Wojciech Klisowski. Na początku świadczyliśmy szeroki zakres robót ogólnobudowlanych tj. termoizolacje czy prace remontowe. Na przestrzeni lat zakres działalności rozszerzał się: najpierw o generalne wykonawstwo , a później na budowę i sprzedaż nieruchomości – budownictwo wielorodzinne. Jesteśmy firmą prężnie działającą na terenie Dolnego Śląska, głównie w powiecie trzebnickim. Ze względu na wysoką jakość świadczonych usług zajmujemy silną pozycję na lokalnym rynku. To, co nas cieszy najbardziej to zadowoleni klienci, którzy polecają naszą firmę znajomym jak również dokonują ponownego zakupu. Większość prac na naszych inwestycjach prowadzimy samodzielnie, gdyż jesteśmy w posiadaniu szerokiej gamy sprzętu budowlanego (żurawie wieżowe, szalunki ścienne i stropowe, rusztowania) oraz wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Jedynie prace instalacyjne i wykończeniowe zlecamy zaufanym firmom. O wysokiej jakości oferowanych przez nas mieszkań świadczą dotychczas zrealizowane inwestycje w Żmigrodzie, Trzebnicy czy choćby w Obornikach Śląskich.

 

SPONSOR ZŁOTY

sponsorzy_big_nadlesnictwo

NADLEŚNICTWO ŻMIGRÓD jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych działającą na podstawie Ustawy o lasach. Nadleśnictwo Żmigród Podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu, która prowadzi nadzór i koordynuje działania nadleśnictwa na Dolnym Śląsku. Nadleśnictwo dzieli się na 11 leśnictw rewirowych, 1 szkółka leśna. Nadleśnictwo prowadzi sprzedaż osiemnastu gatunków drewna wielowymiarowego, sadzonek dziesięciu gatunków roślin, a w sezonie przedświątecznym – także choinek. Nadleśnictwo Żmigród posiada do sprzedaży polowania na jelenie byki. Terminy polowań należy ustalać telefonicznie. Zapewniamy podprowadzających, wstępną preparację i wycenę medalową trofeów. Istnieje możliwość zakwaterowania gości na kwaterze myśliwskiej w miejscowości Niezgoda.

sponsorzy_big_plantag

PLANTAG Coatings jako producent oraz dostawca materiałów lakierniczych dla przemysłu meblarskiego i drzewnego jest znany na rynku niemieckim oraz międzynarodowym od 1953 roku. Pierwszymi produktami sygnowanymi logo PCG LACK były lakiery nitrocelulozowe. Lata badań oraz doświadczeń podążających za oczekiwaniami rynku doprowadziły do powstania kompletnego asortymentu lakierniczego dla przemysłu meblarskiego. Wraz z rozwojem technologii firma rozszerzyła swą ofertę o produkty specjalne, dostosowane do potrzeb innych gałęzi przemysłu (materiały lakiernicze do szkła, folii dekoracyjnych i tworzyw sztucznych). W 1985 roku do PLANTAG Coatings dołaczyła firma BLC LACK CHEMIE, dzięki czemu oferta proponowanych naszym kontrahentom produktów wzbogaciła się o lakiery do folii dekoracyjnych, wykończeniowych oraz płyt meblowych. Na potrzeby klientów lakierujących folie dekoracyjne oraz wykończeniowe opracowano kompletne programy lakierów wodnych oraz UV/ESH. W ciągu wieloletniej działalności firmy opracowano bogaty program standardowy. Paleta naszych produktów zawiera lakiery NC, poliuretanowe, akrylowe, SH i UV, bejce rozcieńczalnikowe, wodne, spirytusowe, kombi aż po coraz częściej stosowane obecnie lakiery wodne. Dzięki wykwalifikowanym pracownikom obsługi technicznej oraz know – how naszych laborantów przygotowujemy również materiały dobrane do indywidualnych potrzeb każdego odbiorcy. Na początku 2013 roku firma Plantag Coatings nabyła prawa marki Jordan Lacke rozszerzając swą ofertę dla przemysłu meblarskiego i stolarskiego o ekskluzywne, specjalistyczne lakiery do bardzo wymagających powierzchni.

PLANTAG Coatings jest kompetentnym partnerem dla wielu przedsiębiorstw zajmujących się przerobem drewna, dla przemysłu meblarskiego, a także dla producentów folii i tworzyw sztucznych. Współpracujące z nami firmy mogą liczyć na szybkie i trafne dobranie wybarwienia, ustalenie technologii aplikacji oraz porady w zakresie urządzeń lakierniczych i wyposażenia lakierni.

SPONSOR SREBRNY

 sponsorzy_markus_big

MARKUSjesteśmy prężnie rozwijającą się firmą rodzinną, działającą na rynku od 1993 roku. Specjalizujemy się w produkcji palet drewnianych jednorazowych dostosowanych do indywidualnych wymagań naszych klientów. Zapoznaj się z listą naszych produktów.
  • palety drewniane jednorazowe suszone, palety drewniane jednorazowe przemysłowe, palety drewniane jednorazowe dezynfekowane z certyfikatem IPPC/ISPM-15, skrzynie transportowe z drewna, skrzynie transportowe z płyty wiórowej oraz sklejki, w naszej ofercie znajdują się również palety EUR.

Dbając o jakość naszych produktów wdrożyliśmy w naszej firmie System Zarządzania Jakością ISO 9001. Posiadamy również Świadectwo Nr 310-BDZ-179/2004 i wpis w Krajowym Rejestrze firm spełniających warunki produkcji wyrobów z drewna w aspekcie wymagań fitosanitarnych – IPPC oraz standardzie ISPM-15

sponsorzy_intel

IN-TEL – Przedsiębiorstwo specjalizuje się w budowlanych instalacjach i zapewnia wszystkim klientom ofertę dostosowaną do spersonalizowanych wymagań. Przedsiębiorstwo pochwalić się może grupą mających praktykę fachowców, którzy doskonale znają się na niuansach budowlanki, instalacji elektrycznych oraz teletechnicznych. Dzięki ich wiedzy, “Intel Mirosław Jędra” zaproponować może pomoc na najwyższym poziomie jakości, a także przystępne ceny wykonywanych prac.


sponsorzy_lechmet

“LECH-MET” – Przedsiębiorstwo P.P.H.U. rozpoczęło swoją działalność w 1988 roku. Od momentu rozpoczęcia działalności zakładu, głównym źródłem dochodu był skup złomu. Z biegiem lat firma rozszerzała swoją działalność o skup surowców wtórnych, transport, sprzedaż stali. Od momentu założenia przedsiębiorstwa zakładem kieruje jeden właściciel. Początkowo przedsiębiorstwo skupowało wyłącznie złom. W 1998 roku właściciel przedsiębiorstwa uzyskał koncesję na obrót metalami nieżelaznymi. W 1999 roku Przedsiębiorstwo uzyskało od Wojewody Dolnośląskiego decyzję, na podstawie której prowadzono Punktu Kasacji Samochodów. Działalność tą prowadzimy obecnie zgodnie z ustawą o recyklingu pojazdów wycofanych z eksploatacji jako Stacja Demontażu Pojazdów Wycofanych z eksploatacji. Nasz numer rejestrowy SD-5. Od kwietnia 2004 roku jesteśmy głównym operatorem systemu selektywnej zbiórki odpadów z terenu Miasta i Gminy Żmigród. W 2006 roku uzyskaliśmy pozwolenie na wytwarzanie odpadów z zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Główny Inspektor Ochrony Środowiska nadał nam numer rejestrowy E 0000422 ZP.

sponsorzy_big_taja

“TAJA sp.j. STACJA PALIW” –  zajmuje się sprzedażą różnorodnych paliw płynnych, w tym benzyny, oleju napędowego, gazu płynnego. Oferuje także płyny chłodzące, płyny do spryskiwaczy, zarówno letnie, jak i zimowe oraz wiele innych produktów samochodowych i akcesoriów niezbędnych dla kierowców. Na terenie stacji znajduję się bar, który poleca smaczne posiłki.


 sponsorzy_zalewski

PPHU MAREK ZALEWSKIRoboty ziemne, drogowe i wyburzenia – (Kostka granitowa, Krawężniki granitowe, Kostka betonowa, Galanteria betonowa, Obrzeża i krawężniki betonowe, Studnie betonowe Kanalizacja, Przyłącza wodociągowe, Melioracja). Hurtownia instalacyjna – (Technika grzewcza: Kotły C.O, zasobniki C.W.U, grzejniki aluminiowe, płytowe oraz łazienkowe, kształtki lutowane, zaciskane, skręcane, zaprasowywane, zgrzewane, ocynkowane, czarne, spawalnicze. systemy solarne, pompy ciepła. Systemy kominowe kwasoodporne. Armatura sanitarna: Kabiny, brodziki, wanny, umywalki, baterie, stelaże podtynkowe, meble łazienkowe. Armatura wodociągowa: zasuwy, nawiertki, obudowy teleskopowe, łączniki rurowo-kołnierzowe, opaski naprawcze kwasoodporne, hydranty podziemne oraz nadziemne, skrzynki wodociągowe, złączki elektrooporowe, systemy ciśnieniowe PVC, rury PEHD. Kanalizacja: złączki oraz rury od wymiaru 32 do 315 dostępne od ręki, kinety przelotowe oraz zbiorcze PP, rury drenarskie. przepusty drogowe. Przydomowe oczyszczalnie ścieków: drenażowe, pakietowe oraz biologiczne. Studnie betonowe, kręgi, płyty nastudzienne, wpusty uliczne wraz z pierścieniami. Żeliwo drogowe: wpusty uliczne 60×40 4/4 kołnierza. oraz 3/4 kołnierza, włazy 600 w klasie ciężkości od A15 do D400, Kostka brukowa, Kruszywa . Wulkanizacja (opony ciężarowe, osobowe, rolnicze oraz budowlane). Pomoc drogowa.

SPONSOR BRĄZOWY

sponsorzy_big_bodex

ihaa.pl Bardzo prężnie rozwijającą się firma w branży elektronicznej. Istnieją na rynku od 1997 roku skupiając się głównie na sprzedaży hurtowej. Od początku działalności stale poszerzają swoją ofertę współpracując z największymi producentami co sprawiło, że są obecnie cenionym sprzedawcą przez wielu partnerów. W roku 2014 firma Bodex poszerzyła swoją działalność o detaliczną sprzedaż internetową. Na przestrzeni ośmiu miesięcy zdobyli uznanie kilku tysięcy zadowolonych klientów. Dzięki dużej przestrzeni magazynowej mogą zapewnić dostępność oferowanych produktów od ręki. Posiadają wieloletnie doświadczenie w sprzedaży wysyłkowej, co pozwala sprawnie realizować zamówienia. Dzięki temu klient otrzymuje towar zazwyczaj w następnym dniu po złożeniu zamówienia.

 sponsorzy_argeo

ARGEO Firma została założona w 2001 r. Działalność geodezyjną prowadzą od 1988r., w większośći na terenie powiatu milickiego i trzebnickiego. W zakresie prac geodezyjnych, firma wykonuje; podziały i rozgraniczenia nieruchomości oraz sporządzenie dokumentacji do celów prawnych: (pomiar i podział nieruchomości, rozgraniczenia nieruchomości, ustalenia, wznowienie, okazanie granic, sporządzenie dokumentacji do celów prawnych), pomiary sytuacyjno-wysokościowe: (mapy do celów projektowych, aktualizacja map zasadniczych, pomiary uzupełniające, mapy do celów planistycznych), geodezyjne pomiary realizacyjne i inwentaryzacyjne: (geodezyjna obsługa inwestycji budowlanych, wytyczne i inwentaryzacja sieci uzbrojenia terenu: sieci elektroenergetyczne, telekomunkacyjne, ciepłownicze, wodociągowe, kanalizacyjne, telewizji kablowej itp.) pomiary technologią GPS oraz inne pomiary geodezyjne i opracowania kartograficzne

 sponsorzy_big_pirat

PIRAT OŚRODEK SZKOLENIA KIEROWCÓW Sylwester Błoński powstał w 2008 roku. Główna działalność firmy to Pozaszkolne formy edukacji z zakresu nauki jazdy i pilotażu, ośrodek szkoli kandydatów na kategorię A1,A2,A,B,B+E,C,C+E

sponsorzy_czajkowski

EUROWARSZTAT W połowie 2000 roku firma GROUPAUTO POLSKA, członek międzynarodowej organizacji GROUPAUTO INTERNATIONAL, zapoczątkowała w Polsce działalność sieci  warsztatów samochodowych pod nazwą EUROWARSZTAT. Powstała ona w oparciu o międzynarodowy program, który funkcjonuje w dwudziestu krajach w 5000 serwisach.  Koncepcja sieci to doskonałe połączenie zalet wynikających z funkcjonowania niezależnego warsztatu (np. różnorodność produktów) i wysoki poziom świadczonych usług. Auto-Serwis Bogusław Czajkowski oraz Stacja Kontroli Pojazdów. Ponadto firma świadczy usługi usługi sprzętem ciężkim (walce,koparki,równiarki,koparko-ładowarki ): niwelacje terenu, roboty ziemne, rozbiórki wyburzenia, wykopy, odwodnienia, kanalizacje sanitarne, wodociągi, wały, nasypy zabezpieczające, przewozy towarów (piach, żwir, ziemia,kamień, kruszywa)

sponsorzy_romex

ROMEX usługi budowlano-remontowe, specjalizacja zagospodarowanie terenów zielonych, ogrody, oczka wodne, skalniaki itp.

sponsorzy_ogrody_zimowe

OGRODY ZIMOWE ZAŁANOWSKI Firma została założona w 1993 roku. Przez wiele lat jako firma rodzinna prowadziła działalność gospodarczą na terenie zachodniej Europy. Tam stawiali pierwsze kroki w branży ogrodów zimowych. Pierwotnie zajmowali się jedynie montażem konstrukcji wyprodukowanych przez inne firmy. W roku 2008 zapadła decyzja o powrocie do Polski i rozpoczęciu własnej produkcji. Z roku na rok zwiększał się zakres terytorialny działalności wraz ze wzrostem ilości corocznie wyprodukowanych i zmontowanych ogrodów zimowych.

 sponsorzy_igaznet

IGAZ-NET jest nowoczesnym i dynamicznie rozwijającym się operatorem telekomunikacyjnym. Świadczy usługi dla klientów biznesowych, indywidualnych oraz administracji na najwyższym poziomie. Oferuje zaawansowane technologicznie rozwiązania telekomunikacyjne, dopasowane do potrzeb najbardziej wymagających Klientów. Jako piersi w regionie wdrożyli radiowe systemy dostępu stałego trzeciej generacji, która pozwala na zwiększenie przepustowości łącz dostępowych do 150 Mbps, a czwarta generacja urządzeń przyniesie kolejny wzrost przepustowości do 450 Mbps. Priorytetem działań jest bezpieczeństwo i stabilność sieci, służy temu inteligentny system nadzoru i całodobowego monitoringu, wspierany przez kadrę młodych specjalistów a dodatkową stabilność zapewniają wdrożone liczne procedury bezpieczeństwa.

sponsorzy_tadrom

TAD-ROM s.c Okręgowa Stacja Kontroli pojazdów, mechanika-pojazdowa Tadeusz Bagiński Roman Gąsior

 sponsorzy_kantor

IMPET Kantor wymiany walut, skup i sprzedaż złota, lombard

sponsorzy_lecznica

Specjalistyczna Lecznica Weterynaryjna dla psów i kotów, informuję o zmianie godzin otwarcia. Lecznica oferuję szereg badań w tym USG, RTG, EKG serca, badanie endoskopowe, badanie krwi, moczu, kału, szczepienia przeciwko chorobom zakaźnym, wścieklizna. Ponadto Lecznica świadczy usługi z zakresu położnictwa, ginekologia, chirurgia, stomatologia, okulista. Laseroterapia i światłoterapia.

sponsorzy_big_tarnowskisponsorzy_marton_ireneusz_pyczaksponsorzy_madorsponsorzy_big_wojtyczkaksponsorzy_piataksponsorzy_big_wojtyczkassponsorzy_agatexsponsorzy_globtechsponsorzy_autoradsponsorzy_big_miejsceaptekasponsorzy_agentpzusponsorzy_oknobramsponsorzy_paszkiewiczsponsorzy_lisowskisponsorzy_zbymetsponsorzy_krawczyszynsponsorzy_kobarsponsorzy_jedreksponsorzy_cemagsponsorzy_ddsponsorzy_maxpcsponsorzy_miksmeblesponsorzy_odziezsponsorzy_olejniczaksponsorzy_questosponsorzy_rysieksponsorzy_urbaniksponsorzy_uromkasponsorzy_wajersponsorzy_witkowskisponsorzy_jarmisponsorzy_jarossponsorzy_gppsponsorzy_bssponsorzy_stara_piekarniasponsorzy_bar_kopytkosponsorzy_prywatni

Enter your keyword