PIAST PUNKTUJE U LIDERA

W rozegranym dzisiaj meczu 22 kolejki III ligi Piast Żmigród zremisował na wyjeździe z liderującym w tabeli GKS 1962 Jastrzębie 1-1. Żmigrodzianie najpierw prowadzili po golu Krystiana Jajki (na zdjęciu), ale gospodarze doprowadzili do wyrównania w końcówce spotkania.

W kadrze Piasta na dzisiejsze spotkanie zabrakło pauzującego za żółte kartki Oskara Majbrody. Podopieczni trenera Grzegorza Podstawka w pierwszych 45 minutach gry zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. W poczynaniach żmigrodzkich zawodników widać było dokładnie nakreślony przez sztab szkoleniowy plan taktyczny, który miał dać wygraną nad liderem rozgrywek. W pierwszym kwadransie gry zgromadzona widownia zobaczyła tylko jedną akcję podbramkową, którą próbował skutecznie zakończyć Krystian Jajko, ale w ostatniej chwili piłka po jego strzale z 7 metrów została zablokowana przez miejscowego defensora. W 20 minucie po dośrodkowaniu Erka Morysona piłka trafiła pod nogi Patryka Bobkiewicza, ale ten fatalnie spudłował z 5 metra, chociaż przyznać trzeba, że kozłująca futbolówka nie była łatwa do wykorzystania. W 22 minucie gospodarze po raz pierwszy zagrozili bramce Dariusza Szczerbala, ale ostatecznie golkiper Piasta zażegnał niebezpieczeństwa. W 32 minucie żmigrodzianie objęli prowadzenie. Obrońca GKS 1962 zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, po czym arbiter wskazał na “jedenastkę”, którą na gola zamienił bardzo dobrze grający Krystian Jajko. W 40 minucie mogło być już 2-0, ale Grzegorz Mazurek będąc w sytuacji sam na sam z bramkarze GKS stracił panowanie nad piłką i ta ostatecznie wpadła w ręce bramkarza gospodarzy. Pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem ekipy trenera Grzegorza Podstawka 1-0. Zaznaczyć trzeba, że było to prowadzenie zasłużone, gdyż ekipa z “Doliny Baryczy” zdominowała środkową strefę boisko, co pozwoliło na stworzenie kilku sytuacji strzeleckich. Z kolei rywale kompletnie nie mogli sobie poradzić z perfekcyjnie działającym monolitem Piasta. Niestety pierwsza połowa meczu musiała żmigrodzian kosztować sporo sił, bo druga odsłona tego spotkania wyglądała zupełnie inaczej. Co prawa w pierwszych 15 minutach gry dwie dogodne sytuacje strzeleckie miał Grzegorz Mazurek, ale rezultat meczu nie uległ zmianie. Z biegiem czasu Piast cofnął się bardzo głęboko do defensywy, a GKS zdecydowanie atakował i kilkakrotnie zagroził bramce Dariusza Szczerbala. W 80 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka trafiła pod nogi Kamila Szymury, a ten popisał się skutecznym strzałem przy słupku i doprowadził do wyrównania. Do ostatniego gwizdka sędziego wynik meczu już się nie zmienił i ostatecznie GKS 1962 zremisował z Piastem 1-1. Dziękujemy reprezentantom Żmigrodu za ambitną postawę i walkę do ostatnich sił o korzystny wynik, bo przecież do takich należy zaliczyć punkt zdobyty na terenie lidera III ligi.

GKS 1962 Jastrzębie – Piast Żmigród (0-1)