SENIORZY SIĘ NIE ZATRZYMUJĄ – RAPORT Z MECZU Z SOKOŁEM

5 meczów i 5 zwycięstw – tak prezentuje się na ten moment bilans żmigrodzian w IV lidze dolnośląskiej. Wczoraj zespół Marcina Foltyna ograł 2:1 Sokół Marcinkowice po bramkach Mateusza Żytko oraz Grzegorza Mazurka i wyprzedził tym samym w tabeli Słowianina Wolibórz.

W przedmeczowej zapowiedzi ostrzegaliśmy, że drużyna z Marcinkowic może być najtrudniejszym rywalem z jakim do tej pory zmagaliśmy się w tym sezonie i tak też było. W 7. minucie meczu pierwsze ostrzeżenie żmigrodzianom dał strzałem z dystansu Krzysztof Bialik. 10 minut później kolejny z zawodników gości miał szansę na zdobycie bramki, lecz chybił z niewielkiej odległości. W 23. minucie goście dopięli swego. Nieporozumienie pomiędzy Patrykiem Szymańskim a Piotrem Zabielskim wykorzystał wspomniany już wcześniej Bialik, który strzałem do pustej bramki dał prowadzenie Sokołowi.

Swoje winy obrońca Piasta odkupił jednak już 3 minuty później. Szymański przedłużył głową dośrodkowanie z rzutu rożnego i dograł piłkę do Mateusza Żytko, który strzałem z najbliższej odległości dał “Dumie Doliny Baryczy” wyrównanie. W 38. minucie meczu uderzeniem zza pola karnego w samo okienko popisał się Marcin Gołębiowski szukający bramki w 5. spotkaniu z rzędu, lecz fenomenalną interwencją popisał się były bramkarz Piasta, Jakub Matlak. Na przerwę obie drużyny schodziły zatem przy wyniku 1:1.

W drugiej części meczu nadal oglądaliśmy wyrównane spotkanie, w którym zarówno Piast jak i Sokół chciały grać o pełną pulę punktów. W 76. minucie groźnie z dystansu uderzał Ołeksandr Maksymenko, a piłkę sparowaną przez Matlaka próbował wpakować do bramki Matuesz Olikiewicz, lecz wylądowała ona obok słupka. Na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry w istną euforię trybuny żmigrodzkiego stadionu wprawił wychowanek Piasta, Grzegorz Mazurek. Po uderzeniu Oskara Majbrody, golkiper gości odbił piłkę przed siebie, a popularny “Mazi” dopadł do piłki i bez zastanowienia uderzył pod poprzeczkę, ustalając tym samym końcowy wynik spotkania.

Za tydzień czeka nas równie wymagające zadanie. W sobotę o godz. 16:00 zmierzymy się na wyjeździe ze zwycięzcą naszej grupy z poprzedniego sezonu, Lechią Dzierżoniów.

Piast Żmigród – Sokół Marcinkowice 2:1 (1:1)

Bramki: 26’ Żytko, 80’ Mazurek – 23’ Bialik

Żółte kartki: Sztylka – Bijan, Waś

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer, Żytko, Szymański (64’ Juwa), Maksymenko, Majbroda, Sztylka, Sołtyński (90’+3 Matysiak), Jarczak, Dyr (60’ Olikiewicz), Gołębiowski (68’ Mazurek)

Rezerwowi: Korytkowski, Matysiak, Juwa, Mazurek, Łukaszewski, Kupczyk, Olikiewicz