„NOS TRENERSKI” ZADZIAŁAŁ I PIAST ZGARNĄŁ 3 PUNKTY

To był mecz warty uczty 1-majowej w Żmigrodzie. Piast Żmigród zgarnął kolejne 3 punkty w konfrontacji III ligi (grupy 3) z Ruchem Radzionków, a licznie zgromadzeni kibice w sumie zobaczyli 4 gole.

W dzisiejszym meczu Grzegorz Mazurek był najmocniejszym punktem Piasta Żmigród.

Dzisiejszy mecz w Żmigrodzie ciszył się dużym zainteresowanie miejscowych kibiców, którzy w licznym gronie przybyli na stadion. Na uwagę zasługuje również znakomicie przygotowana murawa żmigrodzkiego stadionu, tak więc dzisiaj w Żmigrodzie wszyscy czekali na efektowne widowisko piłkarskie. O godz. 17.00 zabrzmiał po raz pierwszy gwizdek arbitra głównego Szymona Grabara z… Sosnowca. Miejscowi kibice od samego początku meczu tym faktem okazywali oburzenie, bo przecież obie drużyny walczą cały czas o utrzymanie w III lidze (grupie 3), a tutaj Ruch i arbiter ze Śląska. No, ale cóż grać trzeba było, a na boisku przez pierwsze 45 minut lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce przyjezdnych. Najaktywniejszy w tej części spotkania był Grzegorz Mazurek, który albo skutecznie radził sobie z rywalami, albo dokładnie obsługiwał kolegów z zespołu, albo sam decydował się na groźne strzały. Najlepszej sytuacji strzeleckiej nie wykorzystał Szymon Rusiecki, który po asyście wspominanego „Maziego” niedokładnie przyjął piłkę i został zablokowany przez golkipera Ruchu na 6 metrze. Z kolei Ślązacy najlepszą okazje mieli w 27 minucie gry, kiedy to potężny strzał Marcina Trzcionka, piąstkował w boczny sektor Mateusz Filipowiak. Na przerwę meczu do swojej szatni trener gospodarzy Edi Andradina schodził ewidentnie „podminowany”, gdyż jego zawodnicy mogli już prowadzić, ale zabrakło koncentracji i dokładności pod bramką rywala szczególnie w ostatnich minutach pierwszej części gry. Najwyraźniej dlatego zdecydował się na dwie zmiany w przerwie meczu, które jak się okazały przyniosły wymierny skutek. Już w 49 minucie spotkania żmigrodzianie objęli prowadzenie po dwójkowej akcji Szymon Sołtyński – Grzegorz Mazurek. Popularny „Sołtys” asystował, a „Mazi” skutecznie zakończył akcję. Niespełna 6 minut później Piast prowadził już 2-0. Tym razem przepięknym strzałem z rzutu wolnego z bocznego sektora boiska popisał się Mateusz Jaros. W 83 minucie gry żmigrodzianie wyprowadzają szybki kontratak w przewadze 3/2 i niestety Szymon Stasik decyduje się na strzał i zostaje zablokowany. W efekcie Ruch wyprowadza skuteczny cios w drugą stronę i gola dla tej ekipy zdobywa Mateusz Hermasz. Jak się okazało 120 sekund później piłkarze Piasta pozbawili już nadziei rywala na uzyskanie korzystnego rezultatu, gdyż wynik meczu podwyższył Szymon Froń (na zdjęciu powyżej), a więc piłkarz, który pojawił się na placu gry po przerwie i debiutancką bramkę w rozgrywkach ligowych, seniorskich zdobył w wieku 19 lat. Tym samym kolejny powód radości mógł mieć szkoleniowiec Piast Edi Andradina, gdyż w tym dniu po prostu miał „trenerskiego nosa”. Ostatecznie Dolnoślązacy wygrali ze Ślązakami 3-1 w towarzystwie arbitra… Śląskiego.