2 PRZEDSTAWICIELI PIASTA W PLEBISCYCIE GAZETY WROCŁAWSKIEJ!

Niezmiernie miło poinformować nam, że w plebiscycie sportowym Gazety Wrocławskiej została nominowana dwójka żmigrodzian. W plebiscycie na sportowy talent 2020 roku Piasta reprezentuje niezwykle zdolny Jakub Zawadzki, natomiast w kategorii “Działacz Sportowy Dekady” nominację otrzymał prezes Piasta, Rafał Zagórski. Gorąco zachęcamy do głosowania!

“Sportowy Talent 2020” – Jakub Zawadzki

https://gazetawroclawska.pl/p/kandydat/jakub-zawadzki%2C1857157/

“Działacz Sportowy Dekady” – Rafał Zagórski

https://gazetawroclawska.pl/p/kandydat/rafal-zagorski%2C1859831/

Oto jak sylwetkę Jakuba opisał jego trener, Piotr Bednarski:

Jakub Zawadzki jest wyróżniającym się zawodnikiem grup młodzieżowych Piasta Żmigród. Grając w młodzikach w sezonie 2020 awansował do II ligi zostając królem strzelców z 14 bramkami na koncie i wielu asystach przy bramkach zdobywanych przez kolegów. Zagrał również w kilku meczach mistrzowskich trampkarzy. Kuba to skromny, ambitny i zdolny zawodnik, zawsze stawiam go za wzór do naśladowania. Jeżeli będzie dalej tak zaangażowany i pracowity, z pewnością osiągnie to o czym marzy i czego mu życzę.

Tak natomiast prezentują się osiągniecia prezesa Piasta, którego wielu żmigrodzianom z pewnością nie trzeba przedstawiać:

Urodził się w roku 1976. Ze żmigrodzkim klubem związany od 10 roku życia. Jako zawodnik przeszedł wszystkie szczeble piłkarskiej edukacji. W I zespole seniorów Piasta rozegrał 134 mecze i strzelił 11 bramek. A oto dokonania pana Rafała z minionych 10 lat. W roku 2010 był członkiem zarządu Klubu, niewątpliwie miał swój wkład w awans seniorów do IV Ligi Dolnośląskiej. Na początku 2011 roku zostaje wybrany prezesem Piasta. Półrocze kończy pierwszym wymiernym sukcesem – zdobyciem pierwszego dla Klubu Pucharu Polski na szczeblu Okręgu Wrocławskiego. W tym też roku do użytku zostaje oddany po kapitalnym remoncie stadion z dwiema płytami: główną i treningową oraz budynek klubowy z zapleczem. Dwa lata później, w roku 2013 Rafał Zagórski święci wespół z ówczesnym zarządem, zawodnikami, kadrą trenerską i rzeszą wiernych kibiców kolejny awans, tym razem do III Ligi, również pierwszy w historii Klubu. Zaangażowanie i efekty pracy młodego, prężnego i przede wszystkim skutecznego działacza są widoczne gołym okiem. W roku 2015 Rafał Zagórski po raz drugi zostaje wybrany prezesem na kolejną 4-letnią kadencję. Zespół seniorów cieszy kibiców swoją grą w III Lidze. W rozgrywkach młodzieżowych dobrze radzą sobie inne klubowe drużyny. Pod wieloma względami Piast jest wysoko ceniony w środowisku piłkarskim, a prezes nie tylko w nim.  Bez problemu raz, potem drugi i trzeci zdobywa mandat radnego Rady Gminy Żmigród W trwającej kadencji pełni funkcję wiceprzewodniczącego. Od kilku lat jest także członkiem Zarządu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej we Wrocławiu. W lutym 2019 roku głodny kolejnych wyzwań i sukcesów Rafał Zagórski po raz trzeci zostaje wybranym na prezesa Piasta. Na kolejne sukcesy sportowe nie musi długo czekać. Wiosną 2019 roku seniorzy Piasta po raz drugi zdobywają okręgowy Puchar Polski, natomiast ich młodsi koledzy zapisują się złotymi zgłoskami w historii Klubu – awansują do I Ligi Wojewódzkiej w kategorii U-19. Zmieniają się na lepsze warunki do pracy i treningów. Na głównym stadionie wyrasta wieża spikerska, natomiast w Żmigródku postawiony zostaje kontener z dwiema szatniami, wywiercona studnia głębinowa, a cały teren ogrodzony.

Na przestrzeni 10-letniej działalności w Piaście Żmigród z inicjatywy lub we współudziale prezesa przeprowadzono szereg akcji charytatywnych i licytacji, których beneficjentami były nie tylko osoby związane ze sportem. Niemałe środki trafiały do dzieci potrzebujących pomocy. Dokonania społeczne Rafała Zagórskiego można by mnożyć. Oczywiście pasmo sukcesów osiągniętych przez Klub w minionej dekadzie to nie tylko jego zasługa. Nie można zapomnieć o władzach samorządowych, z burmistrzem Robertem Lewandowskim na czele, nie można wreszcie zapomnieć o ludziach, którymi Rafał Zagórski się otaczał i otacza, do których ma zaufanie i zawsze może liczyć na wymierną pomoc. Właśnie dobór odpowiednich ludzi do realizacji zamierzonych celów, to kolejna ważna cecha prezesa Zagórskiego. Do tego trzeba dodać skuteczność w poszukiwaniu sponsorów.  Nie każdy to potrafi. Prywatnie Rafał Zagórski jest cenionym właścicielem Hodowli Owczarków Niemieckich Długowłosych „Z Grodu Smoka”. Jest żonaty, ma dwójkę dzieci. Kandydat na Działacza Sportowego X-lecia Gazety Wrocławskiej pomimo że jest osobą bardzo zapracowaną nie zaniedbuje rozlicznych obowiązków. Cechuje się wysoką kulturą osobistą. I na koniec, Rafał Zagórski od początku prezesowania w Piaście Żmigród, pełni tę funkcję społecznie.