WYGRANA W HICIE KOLEJKI

Lider pozostaje w Żmigrodzie. Piast pokonał w hicie kolejki Foto-Higienę Gać 1:0 po bramce Marcina Gołębiowskiego i powiększył tym samym przewagę nad drugim zespołem w tabeli do 4 punktów.

W pierwszym kwadransie spotkania goście zdążyli trzykrotnie sprawdzić czujność Piotra Zabielskiego. Na szczęście nasz bramkarz za każdym pewnie interweniował. Z biegiem czasu to jednak żmigrodzianie budowali swoją przewagę na boisku i próbowali zagrozić bramce Foto-Higieny. W 19. minucie groźnym strzałem z dystansu popisał się Tobiasz Jarczak. Tuż po nim po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w słupek uderzył Mateusz Żytko. Później na bramkę gości uderzali jeszcze Gołębiowski, Sołtyński i trzykrotnie Majbroda, lecz do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie podopieczni Marcina Foltyna z minuty na minutę coraz bardziej pokazywali, kto tego dnia chce zdobyć komplet punktów. 10 minut po zmianie stron bliski otwarcia wyniku był Tomasz Dyr, lecz jego strzał po dośrodkowaniu Gołębiowskiego obronił Janiuk. W 63. minucie strzał Jarczaka z rzutu wolnego o włos minął się z bramką Foto-Higieny. Na 7 minut przed upływem regulaminowego czasu gry w euforię kibiców Piasta wprawił niezawodny w tym sezonie Marcin Gołębiowski. Napastnik Piasta wpakował piłkę do bramki po zgraniu piłki przez Patryka Łukaszewskiego i zdobył tym samym swoją 7. bramkę w tym sezonie.

Warto zaznaczyć, że mecz z Foto-Higieną kończyliśmy w dziesiątkę po kuriozalnej decyzji sędziego, który ukarał drugim żółtym kartonikiem Ołeksandra Maksymenko. Powód? Nasz zawodnik tuż po gwizdku wznawiającym grę zostawił piłkę innemu zawodnikowi Piasta, aby to on wykonał wrzut z autu…

Najważniejsze są jednak 3 punkty i to, że przynajmniej na kolejne 2 tygodnie to Piast otwiera ligową tabelę. Za tydzień drużyna z Grodu Smoka zmierzy się na wyjeździe z Orłem Ząbkowice Śląskie.

Piast Żmigród – Foto-Higiena Gać 1:0 (0:0)

Bramka: 83’ Gołębiowski

Żółte kartki: Maksymenko x2, Jarczak – Hawryło, Radkevich, Bujakiewicz, Push

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer, Żytko, Juwa, Maksymenko, Majbroda, Sztylka (69’ Łukaszewski), Jarczak (77’ Szymański), Sołtyński (69’ Antochów), Dyr, Gołębiowski (87’ Olikiewicz)

Rezerwowi: Mosiek, Antochów, Kupczyk, Łukaszewski, Matysiak, Olikiewicz, Szymański