3 PUNKTY W GŁOGOWIE

Bardzo ważne 3 punkty dopisali do swojego konta zawodnicy Marcina Foltyna w miniony weekend. Żmigrodzianie pokonali 3:1 rezerwy Chrobrego Głogów, a gole dla Piasta w tym spotkaniu zdobyli Patryk Łukaszewski i 2 razy z rzutu karnego Błażej Chouwer.

Pierwsza połowa meczu z rezerwami Chrobrego nie przyniosła bramek. Druga odsłona była za to o wiele ciekawsza. W 52. minucie spotkania świetnie z piłką na lewej stronie “zabrał się” Piotr Kotyla i po fenomenalnym rajdzie wystawił piłkę Patrykowi Łukaszewskiemu, któremu nie pozostało nic innego, jak wpakować piłkę do siatki.

Nasi piłkarze nie zamierzali się zatrzymywać i poszli za ciosem. 20 minut po pierwszej bramce w polu karnym gospodarzy Piotr Kotyla został sfaulowany przez bramkarza Chrobrego. Do rzutu karnego podszedł Błażej Chouwer i pewnym strzałem pokonał Jakuba Karolewicza. Gospodarze nie zamierzali jednak tanio sprzedać skóry. W 78. minucie spotkania przeprowadzili kontrę, którą skutecznym strzałem zakończył Stanisław Antosik, dając im tym samym bramkę kontaktową.

Ostatnie słowo należało jednak do Piasta. W doliczonym czasie gry faulowany w polu karnym Chrobrego był tym razem Władysław Shvets. Po raz drugi do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Błażej Chouwer i również tym razem przechytrzył bramkarza gospodarzy, ustalając wynik spotkania.

Teraz przede nami domowe starcie z Polonią Środa Śląska. Zapraszamy na nasz stadion w sobotę (23 marca) o godz. 15:00.

Chrobry II Głogów – Piast Żmigród 1:3 (0:0)

Bramki: 78′ Antosik – 52′ Łukaszewski, 72′, 90’+3 Chouwer (k.)

Żółte kartki: Jandziak – Kotyla, Pytlik, Sołtyński

Skład Piasta: Matlak – Maksymenko, Ograbek, Chouwer, Majbroda, Repski, Łukaszewski (76′ Oberc), Shvets, Sołtyński (85′ Błoński), Kotyla (80′ Pancerz), Pytlik (85′ Olikiewicz)

Rezerwowi: Koczorowski, Błoński, Filiński, Oberc, Olikiewicz, Pancerz