3. WYGRANA Z RZĘDU – RAPORT Z MECZU Z CARINĄ GUBIN

Trwająca 10 dni przerwa od grania nie wybiła z rytmu naszych zawodników. Piast wygrał u siebie 2:1 z Cariną Gubin i zrównał się punktami z ósmą drużyną ligi. Dubletem popisał się w tym spotkaniu napastnik Piasta, Tomasz Wojciechowski.

Spotkanie z drużyną z Gubina, zespół Piasta rozpoczął defensywnie, czekając raczej na okazje do kontrataków niż utrzymując się długo przy piłce. W 34. minucie meczu taka okazja się nadarzyła. Z piłką z połowy Piasta świetnie zabrał się Szymon Sołtyński i prostopadłym podaniem obsłużył Tomasza Wojciechowskiego, a ten silnym strzałem od słupka otworzył wynik spotkania. Na trafienie ekipy Mateusza Żytki 6 minut później odpowiedzieli goście. Piłka zgrana w pole karne przez Macieja Diduszko, trafiła pod nogi kapitana Cariny, Bartosza Woźniaka, który w gąszczu zawodników zdołał z bliskiej odległości skierować piłkę do siatki.

Drugą połowę lepiej rozpoczęła Carina. Dobrą sytuację na zdobycie bramki miał wprowadzony na boisko w przerwie Denis Matuszewski, lecz na posterunku był w tej sytuacji Gracjan Korytkowski. W 71. minucie spotkania “Duma Doliny Baryczy” znów wyszła na prowadzenie. Kapitalną pracę w akcji bramkowej wykonał duet Wojciechowski-Moryson. Napastnik Piasta przejął piłkę na własnej połowie i podał do wprowadzonego na plac gry kwadrans po przerwie Morysona. Znany ze swojej szybkości pomocnik popędził prawą stroną i idealnie dograł futbolówkę do wbiegającego w pole karne Wojciechowskiego, który kierując piłkę do bramki gości zdobył już 5. bramkę w tej rundzie. Zawodnicy Piasta do końca kontrolowali przebieg gry i dopisali sobie w tabeli kolejne 3 punkty. Teraz przed nami wyjazdowe spotkanie z MKS-em Kluczbork, które odbędzie się w sobotę 30 kwietnia o godz. 17:00.

Piast Żmigród – Carina Gubin 2:1 (1:1)

Bramki: 34′, 71′ Wojciechowski – 40′ Woźniak

Żółte kartki: Koźlik, Sztylka, Sołtyński, Majbroda, Gołębiowski, Korytkowski – Matuszewski

Skład Piasta: Korytkowski – Majbroda, Żytko, Koźlik, Dyr, Gołębiowski (85′ Mosur), Sztylka, Szymański, Jarczak (70′ Gajda), Sołtyński (62′ Moryson), Wojciechowski

Rezerwowi: Filipowiak, Moryson, Gajda, Mosur, Soiński, Błoński, Łukaszewski