REMIS ORLIKÓW Z WICELIDEREM W LIDZE TERENOWEJ MŁODZIKÓW

Rozgrywki Ligi Terenowej Młodzików nabierają tempa. W czwartek, 27 kwietnia drużyna ORLIKÓW rozegrała awansem spotkanie wyjazdowe z Zorzą Pęgów. Przeciwnicy młodych piłkarzy Piasta po XI kolejkach zajmowali II miejsce w ligowej tabeli tuż za bezapelacyjnie najlepszą drużyną “naszej” grupy Akademią Piłkarską z Brzegu Dolnego. Przypomnijmy, w meczu rozegranym jesienią w Żmigrodzie zwyciężyli pęgowianie 4-3. Biorąc powyższe pod uwagę faworytem rewanżowego meczu byli gospodarze. I faktycznie początek spotkania należał do Zorzy, jednak pomimo przewagi w polu nie udało się jej zawodnikom strzelić gola. Duża w tym zasługa dobrej gry defensywy Piasta kierowanej przez Szymona Ostromeckiego i dzięki skutecznym interwencjom bramkarza, Macieja Tomaszkiewicza (bramkarz zespołu młodzików trenera Kamila Pilarskiego). Z biegiem upływających minut gra wyrównywała się. Piłkarze obu drużyn dochodzili do dobrych sytuacji, jednak bez końcowego efektu. Do przerwy 0-0. Druga połowa była jeszcze ciekawsza, przede wszystkim padły gole. Prowadzenie w 35 minucie dla Piasta dał Maciej Łukawy, który popisał się skutecznym strzałem, finalizując podanie Filipa Żura. Gospodarze do wyrównania doprowadzili na 7 minut przed końcem meczu, kiedy to jeden z ich zawodników zakończył kontratak strzałem nie do obrony przez naszego bramkarza.  Ostatecznie mecz z Zorza – Piast  zakończył się remisem 1-1. Sprawiedliwym remisem. Młodsza od przeciwnika drużyna Piasta rozegrała dobre zawody. W swoich szeregach miała zawodników, którzy po raz kolejny dali próbkę wysokich umiejętności. To zdecydowanie bardziej cieszy niż wynik.

Drużyna orlików Piasta z meczu z Zorza Pęgów

Rząd górny od lewej (skład wyjściowy): F. Żur, M. Łukawy, M. Targoni, M Tomaszkiewicz,  K. Targoni, G. Barabach, S. Walendzik, O. Żygadło i S. Ostromecki. Rząd dolny od lewej (zawodnicy rezerwowi): M. Główka, F. Cieśla, D. Mądry, S. Ulidowski i K. Figura.

ZORZA PĘGÓW – PIAST ŻMIGRÓD 1-1 (0-0)

0-1 Maciej Łukawy (asysta Filip Żur) – 35 min.

1-1 gol dla Zorzy – 53 min.

Skład Piasta: Maciej Tomaszkiewicz (rok ur. 2004) – Oskar Żygadło (2006), Szymon Ostromecki (2006) – kapitan zespołu, Maciej Targoni (2006), Szymon Walendzik (2006) – Kacper Targoni (2006), Gracjan Barabach (2006), Filip Żur (2007) – Maciej Łukawy (2006).

Ponadto grali: Filip Cieśla (2006), Kamil Figura (2007), Michał Główka (2006), Dominik Mądry (2006) i Sebastian Ulidowski (2006).

Na zdjęciu górnym od lewej: Filip Żur (asysta) i Maciej Łukawy – strzelec gola dla Piasta, na zdjęciu dolnym od lewej: bramkarz Maciej Tomaszkiewicz, który zaliczył świetny występ