AKADEMIA ZAKOŃCZYŁA SEZON

Młodzi piłkarze z Akademii Piasta Żmigród zakończyli już swoje zmagania w tym roku. Przypomnijmy, że w przeciwieństwie do piłki seniorskiej, w rozgrywkach juniorskich w jednym roku rozgrywane są 2 sezony. Koniec listopada jest zatem idealnym momentem na podsumowania. W tym wpisie krótko opiszemy sezon każdego z naszych zespołów młodzieżowych wraz z tabelą danej klasy rozgrywkowej.

Juniorzy młodsi – trener Piotr Bednarski

Zespół trenera Bednarskiego ma za sobą dobry sezon zakończony na 3. miejscu w tabeli V ligi okręgowej. W 10 meczach nasi juniorzy zdobyli 20 punktów i ustąpili miejsca jedynie Akademii Piłkarskiej Oleśnica oraz UKS Academy Kiełczów.

Młodziki I – trener Artur Ziętkiewicz

Drużyna trenera Ziętkiewicza tej jesieni zdecydowanie odniosła największy sukces spośród wszystkich naszych drużyn młodzieżowych. Młodziki Piasta wygrali 11 z 13 rozegranych spotkań i po zaciętej walce trwającej przez cały sezon z AS Kiełczów oraz Forzą Wrocław, dzięki najlepszemu bilansowi bramkowemu (51:13), wywalczyli awans do III ligi okręgowej. Gratulacje!

Młodziki II – trener Adrian Balcerzak

Nasz drugi zespół młodzików z pewnością nie ma się czego wstydzić. Po solidnym sezonie zawodnicy, którzy dopiero rozpoczęli swoje zmagania ligowe zajęli 8. miejsce w tabeli z 19 punktami na koncie. Postawa drużyny trenera Balcerzaka pozwala patrzeć na przyszłość naszej Akademii z optymizmem.