AKTYWNY LUTY ORLIKÓW

Drużyna orlików Piasta Żmigród ma za sobą pracowity miesiąc. Trener Jan Fedyna oprócz licznych zajęć treningowych zafundował swojej załodze udział w kilku wyjazdowych turniejach piłkarskich. Była również wyprawa na basen, a już jutro udadzą się na niezwykle mocno obsadzone zawody.

4 lutego bieżącego roku orliki Piasta Żmigród wzięli udział w turnieju piłkarskim we Wrocławiu “Zdolny Śląsk 2006”. Zawody te odbywały się w najnowocześniejszej hali sportowej “pod balonem” przy Stadionie Olimpijskim. W turnie jun tym rywalizowały aż 24 drużyny, a żmigrodzianie ostatecznie zostali sklasyfikowani na dobrym 10 miejscu. Reprezentanci Piasta mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności na tle rówieśników z Olympic Wrocław, Junior Radom, Stadion Śląski Chorzów, KS Polkowice, Kraskom Jasieniec, czy Karkonosze Jelenia Góra. Tryumfatorami tych zmagań byli wychowankowie Zagłębia Lubin, a na kolejnych miejscach znaleźli się Parasol Wrocław i Śląsk Wrocław. 

5 lutego bieżącego roku z kolei podopieczni trenera Jana Fedyny udali się do Wińska. Szkoleniowiec żmigrodzian zabrał na te zawody w zdecydowanej większości piłkarzy, którzy nie brali udziału we wspomnianym wrocławskim turnieju dzień wcześniej. Tym razem ekipa Piasta zakończyła zmagania na miejscach 5-8.

Tuż przed rozpoczęciem ferii (10 lutego) zimowych cały zespół orlików Piasta wybrał się do Trzebnicy, kiedy zawodnicy mieli okazję się zrelaksować w miejscowym Parku Wodnym. W tej wodnej wyprawie zawodnikom towarzyszyli również chętni rodzice.

Po pracowitym pierwszym tygodniu ferii, kiedy to zespół trenera Jana Fedyny zaliczył pięć treningów przyszedł czas na kolejny turniej. Tym razem 18 lutego żmigrodzianie udali się do Miękini. W kadrze Piasta znaleźli się piłkarze urodzeni w roku 2007 i młodsi. Dobrze zorganizowane zawody zakończyły się bezdyskusyjnym zwycięstwem Piasta, który zdobył efektowny puchar. Warty jednak jest podkreślenia fakt, że obsada tego turnieju nie stała na najwyższym poziomie.

W środę (22 lutego) po raz pierwszy tej zimy zespół orlików Piasta odbył zajęcia nie w hali sportowej, a na boisku. Żmigrodzianie udali się do Milicza, gdzie w meczu towarzyskim zmierzyli się z Forzą Wrocław. Przypomnijmy, że drużyna Piasta na co dzień występuję we wrocławskiej Lidze Terenowej, a wrocławianie w “Okręgówce”. Ponadto drużyna Forzy składała się z zawodników, którzy w większość byli starsi o rok, dwa od wychowanków Piasta. Mecz zakończył się zwycięstwem Forzy 5:0.

Tymczasem już jutro (sobota, 4 marca) zespół orlików Piasta czeka kolejna wyprawa. Tym razem można powiedzieć, że będzie to najbardziej wymagający turniej ze wszystkich dotychczas rozegranych. Piast rywalizować będzie w grupie z takimi załogami jak: Zagłębie Lubin, Varsovia Warszawa, Olympic Wrocław, AP Oleśnica, czy DAP Dębica. Ponadto w zmaganiach tych wezmą udział inne bardzo mocne załogi: Śląsk Wrocław, Miedź Legnica, AP Resiss, Chojnik Jelenia Góra, Parasol Wrocław i AMT Żywiec.