AWANS MŁODZIKÓW DO FINAŁU DOLNOŚLĄSKIEGO ZRZESZENIA LZS. KAMIL FIGURA KRÓLEM STRZELCÓW, MAREK MOSIEK NAJLEPSZYM BRAMKARZEM

W sobotę, 16 lutego w Wińsku odbyły się eliminacje Strefy VII Halowego Turnieju Chłopców do Lat 13 Zrzeszenia LZS. O jedno miejsce premiowane awansem do Finału Dolnośląskiego, który odbędzie się za dwa tygodnie (niedziela, 3 marca) walczyło 6 zespołów: SP Krzelów, SP Orzeszków, Pogoń Cieszków, Szkółka Piłkarska (SP) Milicz, Piast I Żmigród i Piast II Żmigród. Rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”. Mecze trwały 1×10 minut. Z przyjemnością informujemy, że turniej w Wińsku zakończył się wygraną pierwszej drużyny Piasta, natomiast zespół drugi uplasował się na miejscu czwartym.

Mecze Piasta I:

 Piast I – SP Orzeszków 15-0, bramki: K. Figura 4, F. Żur 4, M. Targoni 3, S. Ostromecki 2, M. Łukawy 1 i jedna samobramka. Mecz do jednej bramki, w którym przeciwnik był bezradny od pierwszej do ostatniej minuty gry. Wartość szkoleniowa niewielka.

 Piast I – Pogoń Cieszków 2-1, bramki: K. Figura  i M. Targoni. Zespół z Cieszkowa był jedynym, który się nam „postawił”, nawet przez kilka minut prowadził. Wygrana Piasta zasłużona. Powinnyśmy wygrać wyżej, były ku temu klarowne sytuacje.

 Piast I – SP Krzelów 9-0, bramki: K. Figura 4, M. Targoni 1, M. Łukawy 1 i S. Ostromecki 1. Kolejny mecz do jednej bramki, kolejny, w którym Figura strzelił 4 gole.

 Piast I – Piast II Żmigród 3-0, bramki: K. Figura 2 i F. Żur 1. Dobry mecz w wykonaniu zespołu drugiego, który nie przestraszył się swoich bardziej doświadczonych i utytułowanych kolegów.  Ozdobą  spotkania były pojedynki Szymona Kabzy z Filipem Żurem. Dopiero tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Filip ubiegł Szymona i strzelił gola.

 Piast I – Szkółka Piłkarska Milicz 5-2, bramki: M. Targoni 3 i F. Żur 2.  W pierwszych minutach zdecydowanie przeważaliśmy. Gole padały jeden za drugim. Niestety później pogubiliśmy się i pomimo przewagi nie potrafiliśmy udokumentować jej strzeleniem kolejnych bramek – szóstej, siódmej, za to miliczanie dwa razy pokonali naszego bramkarza Marka Mośka.

Piast I Żmigród – najlepsza drużyna turnieju Zrzeszenia LZS w Wińsku

 Stoją od lewej: Maciej Łukawy (2006 r.), Kamil Figura (2007), Marek Mosiek (2006), Filip Żur (2007), Szymon Ostromecki (2006) i Maciej Targoni (2006)

 

Mecze Piasta II:

 Piast II – SP Krzelów 5-0. Po jednej bramce strzelili: P. Gałek, S. Kabza, D. Mądry, S. Ulidowski i N. Witkowska. Wygraliśmy wysoko i zasłużenie. Graliśmy ofensywnie i skutecznie.  Aż 5 graczy wpisało się na listę strzelców, co nierzadko zdarza się.

Piast II – Szkółka Piłkarska Milicz 1-3, bramka J. Mądry. Trochę przestraszyliśmy się zawodników z Milicza. Mogliśmy pokusić się o bardziej korzystny rezultat. W sumie przegraliśmy zasłużenie.

 Piast II – SP Orzeszków 2-0, bramki: D. Mądry i  S. Ulidowski po 1. Tylko dwie bramki udało się nam strzelić najsłabszemu zespołowi. Trochę szkoda.

 Piast II – Pogoń Cieszków 0-1. Pomimo porażki zagraliśmy dobrze, nie pozwoliliśmy na zbyt dużo zespołowi, który prawdopodobnie przyjechał do Wińska z myślą awansu do kolejnego etapu rywalizacji.

Piast II – Piast I Żmigród 0-3. Opis meczu – patrz wyżej.

Piast II Żmigród – czwarta drużyna turnieju Zrzeszenia LZS w Wińsku

Stoją od lewej: Szymon Kabza (2007), Sebastian Ulidowski (2006), Maciej Czamara (2007), Dominik Mądry (2006) i Piotr Gałek (2006). W klęku od lewej: Tomasz Filiński (2008), Błażej Pulut (2006) i Natalia Witkowska (2007).

 

PODSUMOWANIE: Pomimo stosunkowo wysokiej rangi turniej w Wińsku był mało ciekawy. Obsada nie powalała na kolana. Zabrakło dwóch zespołów z powiatu oleśnickiego. Poziom sportowy daleki od oczekiwań, atmosfera na trybunach niesprzyjająca rywalizacji sportowej. Nie zawiedli jedynie kibice naszych chłopców, którzy głośno i kulturalnie (jak zawsze!) dopingowali swoich ulubieńców. Wygrana pierwszego zespołu Piasta w pełni zasłużona. Występ drugiej drużyny na miarę oczekiwań. Oprócz awansu do finału dolnośląskiego dwaj nasi zawodnicy zostali wyróżnieni. Lewonożny Kamil Figura został Królem Strzelców, natomiast Marek Mosiek Najlepszym Bramkarzem turnieju. Gratulujemy! Warto zwrócić uwagę, że Kamil i Marek są mieszkańcami Radziądza. Mało tego. Z 14 zawodników Piasta, którzy wystąpili w Wińsku, tylko trzech mieszka w Żmigrodzie, ale ani jeden z pierwszej drużyny. Trudno to sensownie wytłumaczyć.

Kamil Figura (z lewej) i Marek Mosiek

 Teraz przed naszą pierwszą drużyną start w Finale Dolnośląskim. Z pewnością w dużo mocniejszej obsadzie. Będzie to ostatni występ w turnieju halowym. Już za niespełna 4 tygodnie, 16 marca rozpoczną się rozgrywki ligowe, które bez jakiejkolwiek przerwy trwać będą do 15 czerwca. W pierwszym meczu o mistrzostwo II Wrocławskiej Ligi Okręgowej Młodzików Piast zagra na własnym boisku (w Żmigrodzie lub Żmigródku) z Akademią Piłkarską (AP) Oleśnica.