BARYCZ LEPSZA W DERBACH

Sobotnie starcie Piasta z Baryczą Sułów przyciągnęło na trybuny około 400 kibiców, którzy zobaczyli ciekawe widowisko pełne walki i futbolu na wysokim poziomie. Ostatecznie żmigrodzianie ulegli wiceliderowi rozgrywek 0:1 po bramce Marcina Wdowiaka z pierwszej połowy.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy starali się w pierwszych minutach szybko otworzyć wynik chociażby za sprawą uderzeń Grzelczaka oraz Bąka. Piast powoli uwalniał się jednak spod pressingu, czego dowodem była sytuacja z 15. minuty meczu, w której Błażej Chouwer z bliskiej odległości był bliski zdobycia gola, lecz posłał piłkę ponad bramką. Skrzydła podcięła nam akcja, która miała miejsce 10 minut później. Marcin Wdowiak idealnie dołożył nogę do płaskiej centry z prawej flanki i przelobował Piotra Zabielskiego, dając sułowianom prowadzenie. Jasnym stało się, że zawodnicy Marcina Foltyna muszą bardziej się otworzyć, aby gonić wynik. Na bramkę Budzyńskiego uderzali Majbroda i Sołtyński, lecz oboje niecelnie.

W drugiej połowie oba zespoły nieco spuściły z tonu, co nie oznacza, że po zmianie stron nie mieliśmy emocji. Do niecodziennej sytuacji doszło w 76. minucie, kiedy to schodzący z boiska Mateusz Stempin otrzymał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę za opóźnianie gry. Wydawało się, że gra w przewadze może być dla żmigrodzian szansą na wywalczenie choćby remisu, ale goście pomimo naszej przewagi w posiadaniu piłki grali pragmatycznie i z powodzeniem blokowali strzały wprowadzonych na plac gry Shvetsa i Wasyla Pasichnyka. 

Barycz dowiozła zwycięstwo do końca i stała się samodzielnym wiceliderem IV ligi ze stratą 1 punktu do Słowianina Wolibórz. Piast walczył jak równy z równym, lecz dzięki drugiej porażce w sezonie traci nieco większy dystans do podium. Przed nami wyjazdowe spotkanie z BKS-em Bolesławiec, które odbędzie się w sobotę 21 października o godz. 15:00.

Piast Żmigród – Barycz Sułów 0:1 (0:1)

Bramka: 26’ Wdowiak

Żółte kartki: Gołębiowski, Majbroda, Pytlik, Jarczak, Wa. Pasichnyk – Stempin x2, Kotowicz, Puchała, Wdowiak

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer (86’ Pancerz), Żytko, Ograbek, Majbroda (60’ Wa. Pasichnyk), Pytlik (46’ Jarczak), Maksymenko, Repski (77’ Oberc), Łukaszewski (60’ Shvets), Sołtyński, Gołębiowski (69’ Aramowicz)

Rezerwowi: Koczorowski, Aramowicz, Pancerz, Shvets, Wa. Pasichnyk, Jarczak, Wo. Pasichnyk, Oberc

Widzów: 400

Skrót meczu: