BEZ BRAMEK Z ZENITEM

To był pierwszy bezbramkowy remis Piasta w tym sezonie. W spotkaniu 7. kolejki IV ligi dolnośląskiej podzieliliśmy się punktami z Zenitem Międzybórz i w tabeli nadal zajmujemy 4. pozycję. 

Pojedynek z Zenitem rozpoczęliśmy akcją „Stadiony bez barier”, w ramach której podopieczni Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie oraz Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych stworzyli eskortę przedmeczową.

W pierwszej połowie sobotniego meczu sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Niestety zapisała się ona w naszej pamięci głownie za sprawą faulu Damiana Czecha na Władysławie Shvetsu, który musiał przedwcześnie opuścić boisko z pogruchotaną kostką. Pomimo, iż było to brutalne wejście, według arbitra głównego zasługiwało ono jedynie na kartkę koloru żółtego…

W pierwszych minutach drugiej połowy można było odnieść wrażenie, że nasi zawodnicy nie wrócili jeszcze z szatni. Goście stworzyli sobie 3 bardzo dobre okazje na otwarcie wyniku spotkania, lecz na szczęście żadna z nich nie zakończyła się golem. Z czasem to jednak żmigrodzianie sukcesywnie budowali swoją przewagę i szukali drogi do przebicia się przez defensywę Zenitu. Na bramkę gości uderzali m.in. Wasyl Pasichnyk, Szymon Sołtyński oraz Błażej Chouwer. Brakowało jednak skuteczności, sypały się kolejne kartki oraz przerwy na interwencje fizjoterapeutów, których nie zrekompensowało nawet 7 minut doliczonych przez sędziego do drugiej połowy. W efekcie kibice zgromadzeni na żmigrodzkim stadionie nie obejrzeli bramek.

Przed nami wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych, które rozegramy w sobotę 23 września o godz. 16:00 na stadionie w Wałbrzychu.

Piast Żmigród – Zenit Międzybórz 0:0

Żółte kartki: Aramowicz, Wa. Pasichnyk, Sołtyński, Pancerz, Wo. Pasichnyk – Czech, Iwaszko, Karga, Korcik

Skład Piasta: Zabielski – Majbroda, Aramowicz (52′ Ograbek), Żytko, Oberc (67′ Pancerz), Maksymenko, Łukaszewski (72′ Chouwer), Sołtyński (58′ Wo. Pasichnyk), Shvets (45′ Kotyla), Repski, Wa. Pasichnyk

Rezerwowi: Koczorowski, Chouwer, Gołębiowski, Kotyla, Ograbek, Pancerz, Wo. Pasichnyk

Widzów: 200

Skrót meczu: