BITWA O FINAŁ JUŻ JUTRO

W środę (7 kwietnia) Piast uda się do Marcinkowic na mecz 1/2 finału Pucharu Polski okręgu wrocławskiego. W przedmeczowej zapowiedzi tradycyjnie przedstawimy wam garść informacji o naszym najbliższym rywalu.

Sokół Marcinkowice w tym sezonie IV ligi dolnośląskiej (grupa wschodnia) zajmuje 5. miejsce tracąc 19 punktów do liderującej Lechii Dzierżoniów. Mając nikłe szanse na awans, drużyna z Marcinkowic z pewnością podchodzi do jutrzejszego meczu z dodatkową motywacją.

W ubiegłym sezonie przerwanym przez pandemię Sokół zakończył zmagania ligowe na 4. miejscu. Analizując miejsca jakie zajmowała drużyna spod Oławy we wcześniejszych sezonach (Sokół występuje w IV lidze od sezonu 2016/17) można stwierdzić, iż jest to solidna marka na piłkarskiej mapie Dolnego Śląska, prezentująca stabilną formę.

Zespół z liczących niespełna 2000 mieszkańców Marcinkowic rozpoczął tę edycję Pucharu Polski od II rundy. Poniżej prezentujemy drogę Sokoła do półfinału:

II runda: Błękitni Siedlce 2-4 Sokół Marcinkowice

III runda: Zieloni Wilczkowice 2-4 Sokół Marcinkowice

1/8 finału: Polonia Środa Śląska 2-5 Sokół Marcinkowice

1/4 finału: Piast Żerniki (Wrocław) 1-2 Sokół Marcinkowice

Piast w zeszłym roku sięgnął po puchar i w tym roku zawodnicy trenera Pietraszewskiego są równie zmotywowani, by powtórzyć ten sukces. Dobra dyspozycja drużyny w meczu z Ruchem Chorzów to optymistyczny prognostyk przed jutrzejszym starciem. początek meczu o godz. 17:00.

HEJ PIAST!