BRAMKARZ – POZYCJA, KTÓRA RÓWNIEŻ DAJE RADOŚĆ

W piłce nożnej prawie zawsze są na „drugim planie”. Żeby zaistnieć, żeby było o nich pozytywnie głośno, muszą dokonać niesamowitego wyczynu w trakcie meczu, ale żeby zrobiło się o nich negatywnie głośno wystarczy najmniejsze potknięcie. O kim mowa? O bramkarzach! To właśnie oni są często „na tapecie” bo popełnili jeden błąd w spotkaniu, ale nikt nie podkreśla, że wcześniej popisali się kilkoma znakomitymi interwencjami, ratując swój zespół przed utratą gola. Rola golkipera w futbolu nie jest łatwa i często niewdzięczna, ale pomimo tego są adepci, którzy decydują się „podjąć rękawice”. W Piaście Żmigród często mówi się o zawodnikach „z pola gry”, a sporadycznie o bramkarzach. A takich uzdolnionych w żmigrodzkim klubie nie brakuje i są na to dowody z ostatniego okresu. Od kilku lat zajęcia szkoleniowe prowadzi trener Paweł Pilarski i dziś ma do dyspozycji 17 bramkarzy, którzy są podzieleni na odpowiednie kategorie wiekowe: żak – orlik, młodzik – trampkarz oraz junior – senior. Na co dzień ciężko trenują, ale również razem z drużyną zaliczają turnieje piłkarskie, gdzie jak się okazuje zdobywają cenne wyróżnienia indywidualne. Jakie? Szczegóły prezentujemy poniżej:

– Marek Mosiek – został najlepszym bramkarzem w  finale Dolnośląskim XX Igrzysk LZS Młodzików U-13.

– Maciej Czamara – został najlepszym bramkarzem Halowych Mistrzostw Powiatu Trzebnickiego Zrzeszenia LZS.

– Hubert Kaczor – został najlepszym bramkarzem w turnieju halowym w Lutyni.

– Tomasz Sadowski – został najlepszym bramkarzem turnieju Piłki Nożnej Halowej Orlików o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród.

– Maciej Rabij – zdobył statuetkę najlepszego bramkarza w turnieju o puchar Starosty Powiatu Rawickiego

Kadra bramkarzy Piasta Żmigród:

Seniorzy: Mateusz Filipowiak, Aleksander Sobczak
Juniorzy: Michał Krawczyszyn, Dawid Konopka
Trampkarze: Adam Błoński, Grzegorz Szumny.
Młodziki: Marek Mosiek, Maciej Czamara, Błażej Pulut.
Orliki i Żaki: Tomasz Sadowski, Maciej Rabij, Kamil Podlewski, Hubert Kaczor, Igor Niedziela, Jakub Hudeczek, Tomasz Kauch, Oliwier Maciejewski.
Trener bramkarzy: Paweł Pilarski.