CENNY PUNKT WYWIEZIONY Z WROCŁAWIA

Pierwszy bezbramkowy remis w tym sezonie stał się faktem. “Duma Doliny Baryczy” podzieliła się na wyjeździe punktami z wrocławską Ślęzą. Żmigrodzianie dzielnie walczyli o komplet zwycięstwo, ale remis z 3. drużyną w tabeli to wynik, który należy uszanować.

Podopieczni Mateusza Żytki w sobotnim spotkaniu musieli radzić sobie bez grającego trenera Piasta, który nadal leczy uraz mięśnia dwugłowego, w związku z czym na pozycji stoperów wystąpił w meczu ze Ślęzą duet Koźlik-Jarczak. Jak się okazało już w 9. minucie meczu, duet ten musiał nieraz wykazać się czujnością, gdyż po strzale Jakuba Gila z linii bramkowej piłkę wybił właśnie Tobiasz Jarczak. Gospodarze lepiej weszli w mecz, kreując w 1. połowie jeszcze kilka sytuacji strzeleckich, po których  uderzali m.in. Wawrzyniak, czy Gabriel Afonso. Z upływem czasu jednak Piast coraz groźniej poczynał sobie na połowie rywali. W 37. minucie strzał Wojciechowskiego obronił Zabielski, a chwilę później półprzewrotką uderzał Jarczak, lecz piłka i tym razem nie znalazła drogi do bramki.

W drugiej części meczu gospodarzom zaczynało coraz bardziej doskwierać zmęczenie i dyscyplina taktyczna z pierwszej odsłony nie była już tak widoczna. Otworzyły się przestrzenie do odważniejszych ataków dla zawodników Piasta, lecz zanim to nastąpiło, z powodu starcia z zawodnikiem Ślęzy, z boiska w 50. minucie meczu musiał zejść Eryk Moryson zastąpiony przez Marcina Gołębiowskiego. 2 minuty później na bramkę gospodarzy huknął Maksymilian Lisowski, lecz jego strzał pod poprzeczkę świetnie obronił Zabielski. W 64. minucie meczu najlepszą okazję na bramkę miał Szymon Sołtyński. W polu karnym kapitana Piasta wypatrzył Tomasz Wojciechowski, a mający przed sobą tylko golkipera Ślęzy Sołtyński uderzył tuż nad bramką.

Lepszych sytuacji na zdobycie gola dającego zwycięstwo już nie było, w związku z czym Piast i Ślęza podzieliły się punktami. Teraz przed nami 2 spotkania, które mogą zdecydować o tym kogo będziemy oglądać na poziomie III ligi w następnym sezonie. Żmigrodzianie najpierw podejmą u siebie beniaminka z Jeleniej Góry, a tydzień później na wyjeździe zagrają z ostatnią w tabeli Foto-Higieną Gać.

Ślęza Wrocław – Piast Żmigród 0:0

Żółte kartki: Bohdanowicz, Afonso, Passoni, Muszyński, Stempin (poza boiskiem) – Sztylka, Jarczak, Koźlik

Skład Piasta: Korytkowski – Majbroda, Jarczak, Koźlik, Dyr, Moryson (50’ Gołębiowski), Kieca, Szymański (79’ Sztylka), Sołtyński (68’ Soiński), Lisowski, Wojciechowski (79’ Głowieńkowski)

Rezerwowi: Filipowiak, Gołębiowski, Mosur, Soiński, Głowieńkowski, Sztylka, Gajda

[GALERIA ZDJĘĆ]