CENNY REMIS MŁODZIKÓW OLYMPICEM WROCŁAW

Rozgrywki w ośmiodrużynowej III Wrocławskiej Lidze Okręgowej Młodzików powoli wchodzą w decydującą fazę. Tabela nie kłamie, już teraz wiemy, które drużyny walczą o awans do II ligi, a które o pozostanie na następny sezon w trzeciej. W sobotę, 19 maja – w ramach X kolejki – na jednym z boisk Pól Marsowych Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu doszło do konfrontacji zespołu liczącego jeszcze na awans, czyli Olympicem IV Wrocław, a marzącym o utrzymaniu Piastem Żmigród. W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami, rozegranym 7 kwietnia w Żmigrodzie, bardzo wysoko, bo aż 11-0 wygrali wrocławianie. Nic dziwnego, że faworytem sobotniego meczu byli gospodarze. Aby wygrać trzeba strzelić przynajmniej jedną bramkę więcej od przeciwnika (Piasta). Tym razem faworytowi (wrocławianom) ta sztuka nie udała się. Spotkanie Olympic – Piast zakończyło się wynikiem bezbramkowym, który nie zadowolił z pewnością wrocławian, a ucieszył skazanych na pożarcie żmigrodzian. W gwoli sprawiedliwości trzeba dodać, że przez większość 60-minutowego czasu gry na boisku dominowali gospodarze. O ich przewadze „mówi” zamieszczona poniżej meczowa statystyka. Miejscowi mieli przynajmniej 5 bardzo dogodnych sytuacji do strzelenia gola, natomiast my tylko jedną. Było to w II połowie, ale niestety Maciej Targoni przegrał pojedynek 1×1 z bramkarzem. Na zdobycie jakże cennego punktu zapracowali wszyscy  zawodnicy, ale dwóch wyróżnijmy. Mowa o naszym bramkarzu – Marku Mośku, któremu parokrotnie dopisało szczęście, ale przede wszystkim zaprezentował wysokie umiejętności, które są wymagane od gracza stojącego miedzy słupkami. Szymon Ostromecki z kolei, jak przystało na kapitana zespołu pomimo drobnej kontuzji w dojrzały sposób kierował naszą defensywą. To on był inicjatorem zastawiania pułapek ofsajdowych, w które aż 11-krotnie wpadali piłkarze Olympica.

MECZOWA STATYSTYKA

Olympic IV Wrocław

DZIAŁANIE

Piast Żmigród

0

GOLE

0

13

STRZAŁY W SUMIE

2

5

STRZAŁY CELNE

2

7

STRZAŁY NIECELNE

0

1

STRZAŁY ZABLOKOWANE

0

4

RZUTY ROŻNE

1

11

FAULE

9

11

SPALONE

1

16

AUTY

13

Na zdjęciu zawodnicy Piasta Żmigród, który wystąpili w meczu z Olympicem IV Wrocław

Stoją od lewej: F. Żur, M. Bartkowiak, M. Mosiek, M. Łukawy, M. Targoni, F. Cieśla, K. Figura, G. Barabach i S. Ostromecki. Rząd dolny od lewej; D. Mądry, S. Ulidowski, M. Urbaniak i O. Żygadło.

OLYMPIC IV WROCŁAW (śr. wieku 12.00)   – PIAST ŻMIGRÓD (śr. wieku 11,85) 0-0

Skład Piasta: Marek Mosiek (2006) – Gracjan Barabach (2006), Szymon Ostromecki (2006) – kapitan zespołu, Michał Bartkowiak (2005), Filip Żur (2007) – Filip Cieśla (2006), Maciej Łukawy (2006), Kamil Figura (2007) – Maciej Targoni (2006).

Ponadto grali: Dominik Mądry (2006), Sebastian Ulidowski (2006), Michał Urbaniak (2007) i Oskar Żygadło (2006).

Wyniki 10. kolejki Wrocławskiej III Ligi Okręgowej Młodzików U-13

Olympic IV Wrocław – Piast Żmigród 0-0

FC Wrocław II AcademyPKS Łany 4-2

Unia Wrocław – Sokół Smolec 6-0

Ślęza Wrocław  – UKS AS Milicz – odbędzie się 23 maja

           Olympic IV Wrocław to bardzo dobra drużyna, posiadająca w składzie zawodników (wszyscy urodzeni w roku 2006) o wysokich umiejętnościach piłkarskich, zasługująca na grę na odpowiednim „trawniku”. Z przykrością stwierdzamy, że boisko, na którym odbył się mecz Olympic – Piast było nieprzygotowane do gry: nierówne, niewykoszone, mało widoczne linie,  niewyznaczone pole karne, a ponadto za długie (chyba dla seniorów). Jedynie wielkość bramek zgadzała się. 12-letni chłopcy zamiast grać w piłkę, musieli za nią biegać. W takich warunkach pole do popisu mieliby lekkoatletyczni biegacze, mający niewiele wspólnego z futbolem. Zresztą nie tylko płyta boiska, na której rozegrano mecz młodzików pozostawiała wiele do życzenia. Przygotowane na EURO 2012  dwa naturalne boiska również dziś dalekie są od zadowalającego stanu. Dlaczego? Krytyczne uwagi nie są skierowane pod adresem wrocławskiego klubu, a do administratora obiektu.

Piszemy o tym dlatego, że Piast występując w roli gospodarza zawsze stara się dobrze przygotować do gry boiska w Żmigrodzie oraz w Żmigródku.

Podziękowania !!!

  • Rodzicom, dziadkom i rodzeństwu za głośny i kulturalny doping na meczu oraz po przyjeździe do Żmigrodu za ufundowanie dla całej ekipy pysznych lodów, które zostały skonsumowane w Rynku przy fontannie;
  • Pani Iwonie Ostromeckiej za obsługę w trudnych warunkach (z poziomu murawy) „młodzikowej” kamery.

Najbliższe mecze plany młodzików:

  • poniedziałek (21 maja) i wtorek (22 maja) – treningi;
  • środa, 23 maja, godz. 18.00, wyjazd o godz. 16.00 na zaległy mecz (z dnia 17 marca): PKS Łany – Piast. 15 maja w Żmigrodzie wygraliśmy po trudnym boju 3-2.
  • sobota, 26 maja, godz. 13.00, mecz u siebie: Piast FC Wrocław II Academy. Wynik pierwszego meczu 6-0 dla wrocławian.
  • sobota, 26 maja, godz. 19.00, wyjazd do Wrocławia do Multikina na mecz finałowy Ligi Mistrzów: Real Madryt – Liverpool F.C.