CHROBRY POLEGŁ W ŻMIGRODZIE

To był najlepszy sposób w jaki można było się zrehabilitować za wtorkową porażkę. Piast Żmigród pokonał rezerwy Chrobrego Głogów 4:0 i zainkasował kolejne 3 punkty.

Piłkarze Marcina Foltyna od samego początku dzielili i rządzili na boisku, rzadko dając gościom dochodzić do głosu. Już w 11. minucie meczu wynik otworzył po podaniu Wasyla Pasichnyka Władysław Shvets. Była to jego pierwsza bramka w oficjalnym meczu w barwach Piasta. Nie minęło 20 minut, a Shvets miał na koncie już 2 gole. Tym razem Ukrainiec wykorzystał mierzonym strzałem podanie Piotra Kotyli po centrze Błażeja Chouwera. Chrobry w pierwszej połowie zdołał odpowiedzieć jedynie samotnym rajdem Tomasza Wojciechowskiego.

W drugiej połowie żmigrodzianie kontynuowali dobrą grę kontrolując boiskowe wydarzenia. W 71. minucie meczu błąd głogowskiej defensywy wykorzystał Adrian Repski przejmując futbolówkę w polu karnym i pakując ją do siatki. Dla Repskiego również była to premierowa bramka w barwach Piasta. Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Nikodem Błoński, który po fenomenalnym uderzeniu Kamila Aramowicza dobił piłkę z najbliższej odległości. 

Przed nami wyjazdowe starcie z Polonią Środa Śląska, z którą zmierzymy się w sobotę 26 sierpnia o godz. 17:00.  

Piast Żmigród – Chrobry II Głogów 4:0 (2:0)

Bramki: 11’, 28’ Shvets, 71’ Repski, 90’+2 Błoński

Żółte kartki: Sołtyński

Skład Piasta: Zabielski – Chouwer, Żytko, Ograbek, Maksymenko, Pytlik, Łukaszewski (65’ Majbroda), Repski (77’ Błoński), Wa. Pasichnyk (60’ Sołtyński), Kotyla (72’ Aramowicz), Shvets (88’ Pancerz)

Rezerwowi: Koczorowski, Krawczyszyn, Majbroda, Aramowicz, Pancerz, Sołtyński, Błoński, Kupczyk

Widzów: 200

Skrót meczu: