CO WIEMY O SOBOTNIM RYWALU?

W tę sobotę czekają nas emocje związane z 3. Sparingiem Dumy Doliny Baryczy przygotowującym do nadchodzącego sezonu. Piłkarze Piasta postarają się przedłużyć passę sparingowych zwycięstw choć zadanie będzie nieco trudniejsze – rywalem podopiecznych trenera Sochy będzie III-ligowa Miedź II Legnica, a i cel nieco inny niż zazwyczaj, ponieważ tym, nad czym sztab szkoleniowy skupi się podczas sobotniej potyczki najbardziej będzie sprawdzenie różnych wariantów taktycznych oraz przyjrzenie się indywidualnie zawodnikom, szczególnie tym testowanym.

Jak w okresie przygotowawczym spisywał się nasz rywal? Zaczęło się dobrze od dwóch wygranych z rywalami o podobnym poziomie piłkarskim – 5:4 z beniaminkiem III ligi ze Świdnicy i 4:2 z Sokołem Wielka Lipa, który w ubiegłym sezonie uplasował się w tabeli tuż za świdniczanami. Dwa kolejne spotkania nie potoczyły się jednak po myśli „Miedzianki”. Musieli uznać wyższość Karkonoszy Jelenia Góra oraz Piasta Żerniki.

Mecz z Miedzią będzie dla MKS-u swoistym preludium do nadchodzącego sezonu, który rusza już za 2 tygodnie. Jest to gorący czas na rynku transferowym, o czym niedługo przekonają się również nasi sympatycy.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy w sobotę o godz. 11:00 na żmigrodzki stadion OSiR! WSTĘP WOLNY

Wyniki Miedzi w ostatnich sparingach:

Polonia-Stal Świdnica – Miedź II Legnica 4:5

Miedź II Legnica – Sokół Wielka Lipa 4:2 (1:2)

Karkonosze Jelenia Góra – Miedź II Legnica 4:2 (2:1)

Miedź II Legnica – Piast Żerniki 2:3 (1:1)

Strzelcy bramek dla Miedzi w sparingach:

– 6x zawodnicy testowani

– 3x Adamski

– 1x Kort

– 1x Pojasek

– 1x Poręba

– 1x Lewandowski

Pozostałe spotkania towarzyskie Miedzi:

18.07 – Piast Żmigród – Miedź II Legnica, Żmigród

22.07 – MKS Kluczbork – Miedź II Legnica, Kluczbork

25.07 – Ślęza Wrocław – Miedź II Legnica, Wrocław.