CZAS NA DERBY

Przed nami jedno z najbardziej emocjonujących spotkań w tym sezonie – derby powiatu trzebnickiego. W sobotę 11 marca o godz. 15:00 zmierzymy  się na wyjeździe z trzebnicką Polonią.

Piłkarze z Grodu Smoka weszli w rundę wiosenną wygraną 2:1 nad Skałkami Stolec i do liderującego Słowianina Wolibórz tracą zaledwie 1 punkt. Ścisk w górnej części tabeli zapowiada na niezwykle ciekawą rundę, w której będzie liczył się każdy punkt i nie będzie miejsca na nawet najdrobniejsze potknięcia. Najbliższym rywalem Piasta będzie Polonia Trzebnica. Przyjrzymy się zatem formie tej drużyny…

Zespół trenera Sławomira Kołodzieja zajmuje 12. miejsce w tabeli IV ligi dolnośląskiej. W 16 meczach Polonia zgromadziła na swoim koncie 17 punktów, na które składają się 4 wygrane, 5 remisów i 7 porażek. W inauguracyjnym spotkaniu rundy wiosennej trzebniczanie zremisowali u siebie 1:1 z Piastem Nowa Ruda, a bramkę dla gospodarzy strzelił w tym spotkaniu Patryk Maciołek.

Warto podkreślić, że barw Polonii broni kilku zawodników z przeszłością w naszym klubie,  a są nimi Krystian Jajko, Daniel Łuczak, Karol Osiecki, Marek Miziniak, Kamil Sosna oraz Piotr Niewieściuk. W swoich szeregach zespół z Trzebnicy ma również króla strzelców ubiegłego sezonu IV ligi dolnośląskiej – Grzegorza Rajtera.

Podczas okresu przygotowawczego trzebniczanie rozegrali 5 spotkań kontrolnych. Poniżej przedstawiamy wyniki:

• Polonia Trzebnica – Polonia Nysa 0:3

• Polonia Trzebnica – WKS Wierzbice 1:2

• Polonia Trzebnica – Zenit Międzybórz 1:3

• Polonia Trzebnica – Polonia Bielany 6:1

• Polonia Trzebnica – Błysk Kuźniczysko 4:3

W rundzie jesiennej górą w spotkaniu obu drużyn był Piast. W meczu rozegranym 20 sierpnia ubiegłego roku w Żmigrodzie pokonaliśmy Polonię 3:1 po trafieniach Szymona Sołtyńskiego, Marcina Gołębiowskiego oraz Tobiasza Jarczaka. Honorowe trafienie dla gości zdobył natomiast Krystian Jajko

W jutrzejszym meczu trener Marcin Foltyn nie będzie mógł skorzystać z usług Błażeja Chouwera, który tydzień temu w meczu ze Skałkami ukarany został czwartą żółtą kartką w tym sezonie.

Polonia Trzebnica – Piast Żmigród

Sobota, 11 marca / godz. 15:00 / Stadion Miejski w Trzebnicy