CZAS NA PROCHOWICZANKĘ

Po efektownym zwycięstwie nad BKS-em Bolesławiec pora na 2 wyjazdowe spotkania. Pierwszym z nich będzie starcie z Prochowiczanką Prochowice, które rozpocznie się już dziś o godz. 15:00 na stadionie w Prochowicach.

Przez wielu Prochowiczanka stawiana była w roli drużyny, która wiosną zaliczy skok w górę tabeli, a to m.in. za sprawą obozu w Turcji, mającego poprawić formę zespołu. Czy tak się stało? Nie do końca, ponieważ nasz dzisiejszy rywal plasuje się na 13. miejscu w tabeli i wydaje się, że do końca sezonu walczyć będzie o uniknięcie gry w barażach. Podopieczni trenera Roberta Gajewskiego w 29 meczach zdobyli 34 punkty. Prochowiczankę określić można jako “bezkompromisowy” zespół, gdyż zaliczyła jak dotąd tylko 1 remis i pod tym względem w naszej lidze nie ma sobie równych. Reszta spotkań w tym sezonie to 11 zwycięstw i 17 porażek.

Trzeba jednak przyznać, że w ostatnim czasie prochowiczanie prezentują się z dobrej strony i w 3 ostatnich meczach zdobyli komplet punktów pokonując kolejno Chrobrego II Głogów, BKS Bolesławiec i Polonię Środa Śląska. My postaramy się przerwać tę passę, a mamy ku temu argumenty, chociażby w postaci wyniku z jesiennego starcia obu drużyn. W meczu rozegranym 28 października ubiegłego roku zwyciężyliśmy u siebie z Prochowiczanką 4:2. Bramki dla Piasta strzelali wtedy Adrian Pytlik, Kamil Aramowicz i dwukrotnie Szymon Sołtyński. Prochowiczanka odpowiedziała trafieniami Ivana Barysevicha i Wojciecha Galasa.

Zwycięstwo da nam dorobek równo 60 punktów i być może pozwoli zbliżyć się do 4. pozycji w tabeli. Jest więc o co grać! Trzymajcie kciuki!

Prochowiczanka Prochowice – Piast Żmigród

sobota, 18 maja / 15:00 / Stadion w Prochowicach