CZUJNY NOS TRENERA. REZERWOWI DAJĄ AWANS PIASTOWI

CZUJNY NOS TRENERA. REZERWOWI DAJĄ AWANS PIASTOWI

W rozegranym dzisiaj meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski Okręgu Wrocławskiego Piast Żmigrod wygrał na wyjeździe z Polonią Trzebnica 3-1. Zwycięstwo nad IV-ligowcem nie przyszło jednak z łatwością, a dowodem na to był fakt, że żmigrodzianie decydujące gole zdobyli w ostatnich 7 minutach gry. Na uwagę zasługuje ambitna postawa gospodarzy, którzy od 42 minuty spotkania grali w osłabieniu personalnym po tym jak drugą żółta i w konsekwencji czerwona kartką został ukarany Adrian Puchała. Dzisiejszy mecz obfitował w wiele fauli przez co prowadzący zawody Jakub Krawczun był zmuszony do wielokrotnego używania żółtej kartki. Trzebniczanie kończyli mecz w 9-osobowym składzie, gdyż w 89 minucie czerwona kartę ujrzał Adam Miazgowski. Warto zaznaczyć, że trener Piasta Kamil Socha w tym spotkaniu miał wyczucie do zawodników, gdyż dwa decydujące o zwycięstwie gole zdobyli piłkarze, którzy rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych. Ostatecznie żmigrodzianie wygrali derby powiatu trzebnickiego i awansowali do półfinału, który rozegrany zostanie wiosną 2018 roku. Tymczasem w rozegranym również w dniu dzisiejszym drugim meczu ćwierćfinałowym Sokół Marcinkowice wygrał u siebie ze Śląskiem II Wrocław 2-1.

Tak padały gole:

0-1 W 15 minucie gry bramkarz Polonii Karol Buchla niedokładnie wybił futbolówkę, którą przejął Szymon Sołtyński. Po tym przechwycie żmigrodzianie rozmontowali miejscową defensywę, a tą efektowną akcję skutecznym strzałem z 7 metrów zakończył Patryk Bobkiewicz.

1-1 W 62 minucie środkowy Piasta Paweł Kohut zagrywa piłką do swojego bramkarza Dariusz Szczerbala, a ten chcąc przyjąć futbolówkę skiksował. Piłka przeleciała pod noga golkipera i ze spokojem powędrowała do bramki Piasta.

1-2 Z prawego sektora boiska piłkę dośrodkował w pole karne Oskar  Majbroda. Futbolówka trafiła na głowę Oskara Trzepacza, który precyzyjnym strzałem lobuje bramkarza Poloni Karola Buchlę.

 

1-3 W doliczonym czasie gry w polu karnym gospodarzy sfaulowany został Cezary Kępczyński. Arbiter bez wahania wskazał na „jedenastkę”, która na gola zamienił sam poszkodowany.

Polonia Trzebnica – Piast Żmigród                       1-3(1-0)
Bramki:
0-1 Bobkiewicz (15), 1-1 Kohut (62 – samobój), 1-2 Trzepacz (88), 1-3 Kępczyński (90+4).
Czerwone kartki: Puchała (42 – druga żólta), A. Miazgowski (88 – druga żółta)
Polonia: Karol Buchla – Sebastian Szefner, Łukasz Kuczer, Krzysztof Ulatowski, Krzysztof Ostrowski, Adrian Puchała, Przemysław Marduła, Adam Miazgowski, Rafał Miazgowski, Piotr Możdrzech, Kamil Łukojc (55 Karol Kokoszko).
Piast: Dariusz Szczerbal – Mikołaj Juchacz, Patryk Gołębiewski, Bruno Dos Santos, Oskar Majbroda, Mateusz Jaros, Damian Celuch, Karol Stachowiak (60 Cezary Kępczyński), Szymon Sołtyński (85 Oskar Trzepacz), Paweł Kohut, Patryk Bobkiewicz (55 Mateusz Fedyna).

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *