DERBY DOLINY BARYCZY W PUCHARZE POLSKI

Za nami losowanie par 1/8 finału Pucharu Polski strefy wrocławskiej. Podobnie jak przed rokiem ścieżki żmigrodzian skrzyżowały się z Baryczą Sułów.

Barycz to beniaminek grupy wschodniej dolnośląskiej IV ligi. Sułowianie trenowani przez byłego zawodnika, a w późniejszych latach również trenera grup młodzieżowych Piasta – Dominika Piotrowskiego w dobrym stylu weszli na wyższy poziom rozgrywkowy. Barycz po 6 kolejkach zajmuje 3. miejsce w tabeli tuż za spadkowiczem z III ligi – Polonią Świdnica oraz liderująca Lechią Dzierżoniów. Do tej pory udało im się 4 razy wygrać, raz zremisować oraz również raz przegrać.

Ostatni oficjalny pojedynek obu drużyn to wspomniany już pucharowy mecz rozegrany 7 października ubiegłego roku. W ćwierćfinale strefy wrocławskiej rozgrywanym w Sułowie, Piast wygrał 3:0 po bramkach Filipa Kendzi, Oskara Trzepacza i Daniela Stanclika. Trzeba wspomnieć jednak, że przed obecnym sezonem zagraliśmy z Baryczą także spotkanie kontrolne, w którym 2:1 zwyciężyli podopieczni trenera Piotrowskiego.

Kto będzie górą tym razem? Przekonamy się już za tydzień! Spotkanie zostanie rozegrane w środę 29 września o godz. 16:30 w Sułowie.