DERBY DOLINY BARYCZY

Przed nami spotkanie, na które nasi kibice czekali przez ostatnie tygodnie. Już w tę sobotę (14 października) o godz. 15:00 zmierzymy się z Baryczą Sułów.

Sobotnie spotkanie cieszy się wysokim zainteresowaniem nie tylko ze względu na to, że jest to mecz derbowy. Obie drużyny prezentują w tym sezonie bardzo dobrą formę, a świadczyć może o tym fakt, że łącznie przegrały tylko 2 z 20 rozegranych dotychczas meczów. Na uznanie zasługuje szczególnie wysoka forma Baryczy, która co prawda zajmuje w tabeli 3. miejsce, ale do lidera z Woliborza traci tylko 1 punkt i dodatkowo może pochwalić się najlepszym bilansem bramkowym w lidze – aż 44:9. 

Sułowianie od kilku tygodni deklasują kolejnych rywali. Zwyciężyli w 6 ostatnich meczach, a o ich formie niech świadczy mecz sprzed tygodnia, w którym zaaplikowali BKS-owi Bolesławiec 11 bramek tracąc tylko jedną. Było to najwyższe zwycięstwo w tym sezonie IV ligi dolnośląskiej i zdecydowanie trudno będzie komukolwiek pobić ten rezultat.

W swoich szeregach zespół Janusza Kudyby ma klasowych zawodników w każdej formacji, lecz największe zainteresowanie zawsze wzbudzają ci, którzy strzelają najwięcej bramek. W przypadku Baryczy jest to duet Piotr Grzelczak & Damian Celuch. Pierwszy z nich ma już na koncie 10 trafień i jest wspólnie z Łukaszem Dragonem i Łukaszem Skolimowskim liderem ligowej klasyfikacji strzelców. Nasz były zawodnik depcze mu natomiast po piętach z dorobkiem 8 bramek. 

Barycz podobnie jak Piast w środę wywalczyła awans do ćwierćfinału Pucharu Polski okręgu wrocławskiego. Przypomnijmy, że nasz zespół 4:1 pokonał juniorów wrocławskiej Ślęzy. Barycz natomiast rozprawiła się z GKS-em Mirków wygrywając 8:0.

Wspominaliśmy, że nasz jutrzejszy rywal może pochwalić się serią 6 wygranych spotkań, która nastała po porażce z Moto-Jelczem Oława. Podopieczni Marcina Foltyna na tym polu nie mają się jednak również czego powstydzić. Żmigrodzianie nie przegrali w lidze od 8 spotkań, a przed tygodniem przedłużyli tę serię wygrywając 4:0 z KS-em Łomnica.

Ostatni mecz pomiędzy Piastem a Baryczą miał miejsce 15 kwietnia tego roku w Sułowie. Górą byli wtedy gospodarze, zwyciężając 3:0 po bramkach Jakuba Smektały, Piotra Grzelczaka i Łukasza Dragona. 

Kto przedłuży swoją serię? Czy Piast zbliży się do ligowego podium, a może to pierwsza trójka „odjedzie” reszcie stawki? Na te pytania odpowiedź poznamy już jutro. Gorąco zachęcamy do przyjścia na nasz stadion i gwarantujemy, że się nie rozczarujecie.

Piast Żmigród – Barycz Sułów

sobota, 14 października / godz. 15:00 / Stadion Miejski w Żmigrodzie