DERBY O WYSOKĄ STAWKĘ

Ten mecz zawsze elektryzuje kibiców z Doliny Baryczy. Już jutro (sobota, 4 maja) o godz. 18:00 zmierzymy się w wyjazdowym meczu 28. kolejki IV ligi dolnośląskiej z Baryczą Sułów.

Stawka tego spotkania będzie wysoka szczególnie dla gospodarzy. Barycz wiosną spisuje się wyśmienicie i nadal ma szansę, aby namieszać w walce o awans. Żeby tak się stało, piłkarze trenera Tomasza Horwata nie mogą jednak pozwalać sobie na łatwe straty punktów i muszą dobrze spisać się w ostatnich meczach ligowych, w których zmierzą się z rezerwami Miedzi Legnica oraz Słowianinem Wolibórz.

Zanim to nastąpi trzeba natomiast stawić czoła Piastowi, a nasz zespół z pewnością nie będzie chciał bez walki przerwać passy zwycięstw, która trwa od 4 spotkań. Zadanie to nie będzie jednak należeć do prostych. Sułowianie wiosną zdobyli 25 na 30 możliwych punktów i w ligowej tabeli tracą tylko 5 punktów do liderującej Miedzi II. Niech o tym, jaki dysonans czeka naszą drużynę niech świadczy to, że po meczu ze strzelającym najmniej bramek w naszej lidze KS-em Łomnica, czeka nas mecz z zespołem, który strzela ich najwięcej, ponieważ Barycz ma już na koncie aż 87 trafień.

Naszpikowana zawodnikami z przeszłością na poziomie ekstraklasy Barycz świetnie spisuje się również w zmaganiach pucharowych, gdzie dotarła do dolnośląskiego finału i pod koniec maja powalczy z Karkonoszami Jelenia Góra o występ na poziomie centralnym w kolejnym sezonie. Po drodze do finału oprócz Piasta, sułowianie pokonali dwóch trzecioligowców – Śląsk II Wrocław oraz Górnika Polkowice, i co warto podkreślić, nie były to zwycięstwa przypadkowe – Barycz w tych meczach była po prostu lepsza.

14 października w Żmigrodzie to Barycz zgarnęła 3 punkty po zwycięstwie 1:0, które dała bramka Marcina Wdowiaka z pierwszej połowy meczu. Tym bardziej nasi zawodnicy będą zmotywowani, aby odgryźć się za jesienną porażkę, a pomóc im mogą również nasi kibice, którzy – mamy nadzieję – licznie zgromadzą się na sułowskim stadionie, aby wspierać nas swoim dopingiem. Dla tych, którzy nie będą mogli pojawić się w Sułowie mamy jednak dobrą wiadomość. Mecz Barycz – Piast będzie transmitowany na youtubowym kanale Players4Players, a współkomentującym to spotkanie będzie nasz spiker, Szymon Lewandowski.

Barycz Sułów – Piast Żmigród

Sobota, 4 maja / godz. 18:00 / Stadion w Sułowie