DŁUGO WYCZEKIWANE ZWYCIĘSTWO PIASTA

W 14 kolejce gościliśmy wyżej usytuowany w tabeli MKS Kluczbork. W trzeciej konfrontacji z zespołem gości górą Żmigrodzianie. Długo wyczekiwane zwycięstwo stało się faktem!

Przerwanie passy bez zwycięstwa, tego wszyscy oczekiwali w Żmigrodzie. MKS Kluczbork w ostatnich pięciu meczach zdobył 12 punktów i piłkarze Piasta doskonali wiedzieli, że przyjdzie im się mierzyć z bardzo wymagający, ofensywnie grającym rywalem.  Udało się zwyciężyć, lecz nie było to wcale takie proste.

Lepiej mecz rozpoczęli przyjezdni. Już w 4 minucie groźny strzał Adriana Kowalskiego obronił Mateusz Filipowiak. Nasz bramkarz w pierwszej połowie meczu miał kilka okazji by zaprezentować swoje umiejętności. Bartosz Włodarczyk próbował strzału lewą nogą z rogu pola karnego, ale zasłonięty w tej sytuacji bramkarz Piasta popisał się znakomitym refleksem i końcówkami palców odbił piłkę na rzut rożny. Ten sam zawodnik w bliźniaczej akcji prawą stroną uderzył w słupek. W drugiej połowie goście próbowali głownie strzałów z dystansu, ale nieskutecznie.

Gospodarze do głosu zaczęli dochodzić po pierwszym kwadransie gry. W 20 minucie strzał Grzegorza Mazurka obronił Szymański. W drugim pojedynku tych zawodników ponownie górą bramkarz gości, broniąc strzał  w sytuacji sam na sam z napastnikiem Piasta. Kolejną stuprocentową okazję do zdobycia bramki miał Krystian Miś, piłka po jego strzale głową minimalnie przeleciała obok słupka.
Wybuch radości nastąpił w 55 minucie. Bramkarz z Kluczborka wybija piłkę przed siebie prosto pod nogi Michała Koźlika, mocny strzał lewą nogą naszego Kapitana i piłka wpada pod poprzeczkę bramki. Żmigrodzianie objęli prowadzenie, ale dalej stwarzali sobie okazję do podwyższenia wyniku. Minutę po wznowieniu gry od środka mogło być 2-0. Czarek Kępczyński uderzył piłkę z ok 25 metrów prosto w słupek. W 83 minucie meczu na boisku pojawił się Szymon Rusiecki. W doliczonym czasie gry Szymon znalazł się sama na sam z bramkarzem gości, ale wypuścił sobie piłkę zbyt mocno i wynik meczu nie uległ już zmianie.

Ciszy zwycięstwo i drugie z rzędu czyste konto naszej defensywy. Pozostały trzy mecze do rozegrania w tym roku, oby sobotnie zwycięstwo zapoczątkowało serię meczów, w których górą będą Żmigrodzianie.

Piast Żmigród – MKS Kluczbork 1:0 (0:0)
55’ Koźlik Michał

Piast Żmigród
Filipowiak Mateusz, Majbroda Oskar, Juchacz Mikołaj, Koźlik Michał, Jaros Mateusz, Wojtaszek Alan, Kępczyński Cezary, Łukaszewski Patryk (90’ Froń Szymon), Miś Krystian (54’ Sołtyński Szymon), Mazurek Grzegorz (83’ Rusiecki Szymon), Trzepacz Oskar (74’ Zieliński Dawid).

MKS Kluczbork
Szymański Jakub, Orłowicz Adam, Szukiełowicz Łukasz (67’ Arkadii Herasymov), Kolbusz Mateusz, Włodarczyk Bartosz, Szepeta Bartosz, Mazur Michał, Luptak Denis (64’ Jantos Marcin), Ryś Jakub (59’ Nykiel Kamil), Kowalski Adrian (59’ Jurasik Kamil)

Kolejne spotkanie nasz zespól rozegra w niedzielę (10.11.2019) w Zabrzu. Konfrontacja z Górnikiem II Zabrze rozpocznie się o godzinie 14:30.