DO JELENIEJ GÓRY PO BEZCENNE PUNKTY

To będzie mecz dwóch drużyn, które punktów potrzebują jak nigdy i zrobią wszystko, by w sobotę podnieść je z boiska. Pora na zapowiedź sobotniego starcia z Karkonoszami Jelenia Góra.

Jeleniogórzanie zajmują w tabeli miejsce tuż za Piastem z bilansem bramkowym 11:26 i dzięki wygranej w 13. kolejce mogą choć na chwilę opuścić strefę spadkową. Stawka sobotniego meczu jest więc wysoka i sztaby obu drużyn na pewno traktują to spotkanie priorytetowo.

Beniaminek rozgrywek podobnie jak Piast nie wszedł w ten sezon w dobrym stylu i od kilku meczów szuka sposobności na zdobycie punktów. Karkonosze w lidze przegrały ostatnie 3 spotkania ulegając m.in. przed tygodniem rezerwom Górnika Zabrze 0:1. Inaczej jest natomiast w Pucharze Polski strefy jeleniogórskiej, gdzie nasz sobotni rywal dotarł już do finału wygrywając w tym tygodniu z IV-ligowym Leśnikiem Osiecznica 5:1.

Najlepszym strzelcem Karkonoszy trenowanych od niedawna przez dobrze znanego kibicom Ołeksandra Szeweluchina (112 spotkań w Górniku Zabrze) jest Paweł Niemienionek broniący wcześniej barw Ślęzy Wrocław. Jedną bramkę mniej strzelił natomiast Mateusz Baszak.

Historyczny bilans spotkań ligowych pomiędzy obiema drużynami jest korzystniejszy dla jeleniogórzan. Z 10 meczów połowę wygrały Karkonosze, 3 razy górą był Piast, natomiast dwukrotnie dzieliliśmy się punktami. Z zespołem tym nie mierzyliśmy się jednak od czasu spadku Karkonoszy z III ligi 5 lat temu

Ostatni mecz ligowy pomiędzy Piastem a Karkonoszami miał miejsce w Żmigrodzie 28 listopada 2016 roku w III lidze dolnośląsko-lubuskiej. W spotkaniu tym padł remis 2:2, a bramki dla Piasta zdobyli Sebastian Zagórski oraz Mateusz Fedyna.

Początek sobotniego meczu o godz. 16:00 na stadionie przy ul. Złotniczej 12 w Jeleniej Górze. Bądźcie z nami!