DO ŚRODY PO WYGRANĄ

Już dziś naszych piłkarzy czeka wyprawa do Środy Śląskiej na mecz z tamtejszą Polonią. Początek spotkania o godz. 17:00.

Do IV ligi nasz dzisiejszy rywal awansował przed rokiem po wielu latach spędzonych w klasie okręgowej. W sezonie reorganizacyjnym Polonia zajęła bardzo wysokie jak na beniaminka 2. miejsce, ustępując jedynie Karkonoszom Jelenia Góra, które finalnie awansowały na wyższy poziom rozgrywkowy.

W obecnych rozgrywkach zespół prowadzony przez trenera Jarosława Pedryca jest naszym sąsiadem w tabeli z identycznym dorobkiem punktowym. Średzianie pokonali wynikiem 3:0 KS Łomnica oraz BKS Bolesławiec, natomiast ulegli 1:2 Baryczy Sułów. Świetnie w sezon wszedł napastnik Polonii Łukasz Dragon, który do Polonii przeszedł właśnie z Baryczy. 23-latek jest odpowiedzialny za 5 z 7 bramek zdobytych przez Polonię w tym sezonie i jest na ten moment najlepszym strzelcem w naszej lidze. 

Ostatnie dni były w Środzie Śląskiej gorące i to niekoniecznie z powodu spraw czysto sportowych. Nieco ponad tydzień temu DZPN w swoim komunikacie poinformował o zamknięciu stadionu Polonii ze względów bezpieczeństwa oraz niedokończonych prac budowlanych. Dzięki wysiłkowi klubu oraz władz lokalnych udało się jednak szybko zaradzić sytuacji, i dziś będziemy mogli zagrać w tradycyjnym domu Polonii.

Ostatni mecz Piasta z Polonią o punkty to zamierzchłe czasy sezonu 2008/09. Nasze zespoły występowały wtedy jeszcze w klasie okręgowej. Był to sezon, w którym Polonia wywalczyła awans do IV ligi, lecz żmigrodzianie nie mieli litości i dokładnie 19 kwietnia 2009 roku pokonali przyszłego mistrza 4:1. Z Polonią mierzyliśmy się również podczas okresu przygotowawczego i zwyciężyliśmy 3:1.

Jak będzie dziś? Oby również z pozytywnym zakończeniem dla nas! Pierwszy gwizdek sędziego Krzysztofa Dziedzica o godz. 17:00.

Polonia Środa Śląska – Piast Żmigród

Sobota, 26 sierpnia / godz. 17:00 / Stadion Miejski w Środzie Śląskiej