DO ŚWIDNICY PO PUNKTY

Runda jesienna IV ligi dolnośląskiej zmierza ku końcowi. Do rozegrania pozostały nam już tylko 4 spotkania, a w pierwszym z nich zmierzymy się na wyjeździe z Polonią-Stalą Świdnica. Początek spotkania w niedzielę o godz. 13:30.

Świdniczanie w tabeli zajmują aktualnie 6. pozycję z dorobkiem 18 punktów i bilansem bramkowym 23:17. W 11 rozegranych dotychczas meczach podopieczni trenera Grzegorza Borowego, który jeszcze do niedawna był zawodnikiem Polonii, zaliczyli 5 zwycięstw, 3 remisy oraz 3 porażki.

Świdniczanie dobrze radzą sobie w meczach ze słabszymi drużynami, gorzej wygląda to jednak w starciach z zespołami z górnej części tabeli, gdyż poloniści nie wygrali jak dotąd z żadną drużyną, która zajmuje miejsce wyższe niż 9. Pomimo 6. pozycji w tabeli wydaje się, że nie jest to początek sezonu o jakim marzono w Świdnicy. Dobre wyniki rozegranych latem sparingów (m.in. wygrana 3:0 z Piastem) oraz obiecujące transfery, pozwalały stawiać Polonię w gronie ścisłych faworytów do walki o awans, tymczasem do lidera traci ona już 10 punktów. Przed nami jednak jeszcze wiele spotkań i nie warto w związku z tym skreślać świdniczan przedwcześnie.

W barwach Polonii występuje w tym sezonie kilku zawodników dobrze znanych dolnośląskim kibicom. Są nimi m.in Kornel Traczyk – wieloletni zawodnik Ślęzy Wrocław, doświadczony Wojciech Sowa, jak i oczywiście Oskar Trzepacz, który przez niespełna 4 lata był zawodnikiem Piasta.

Za 23 trafienia Polonii w obecnych rozgrywkach, było odpowiedzialnych łącznie 9 zawodników. Z przygotowanego przez nas zestawienia strzelców tego zespołu wynika, że obrona Piasta najbardziej uważać będzie musiała na trio Sowa-Salamon-Trzepacz:

Wojciech Sowa – 7 bramek

Patryk Salamon – 4 bramki

Oskar Trzepacz – 4 bramki

Emil Migas – 2 bramki

Adam Wojciechowski – 2 bramki

Michał Orzechowski – 1 bramka

Piotr Kotyla – 1 bramka

Robert Myrta – 1 bramka

Sebastian Białasik – 1 bramka

Spotkanie w Świdnicy będzie jedynym meczem 13. kolejki, który rozegrany zostanie w niedzielę. Początek spotkania o godz. 13:30. Bądźcie z nami!

Polonia-Stal Świdnica – Piast Żmigród

Niedziela, 6 listopada / godz. 13:30 / Stadion Miejski w Świdnicy