DO WAŁBRZYCHA PO PUNKTY

Przed nami 19. kolejka IV ligi dolnośląskiej, a w niej zmierzymy się na wyjeździe z zespołem Górnika Wałbrzych. Pierwszy gwizdek w sobotę 25 marca o godz. 16:00.

Po porażce z Galakticos Solna piłkarze Marcina Foltyna chcą szybko wrócić na zwycięską ścieżkę. Okazją do tego będzie spotkanie z dziesiątym w tabeli Górnikiem, dla którego każdy punkt liczy się w walce o utrzymanie. Zespół prowadzony przez Marcina Domagałę zgromadził w obecnych rozgrywkach na swoim koncie 22 punkty notując 6 zwycięstw, 4 remisy i 8 porażek (wliczając w to walkower z Moto-Jelcz Oława, którym ukarane zostały oba zespoły). Bilans bramkowy naszego sobotniego rywala to 24:31. 

Zespół z Wałbrzycha ma za sobą w swojej najnowszej historii wiele zawirowań. Górnik w latach 80-tych był etatowym pierwszoligowcem i jednym z najlepszych zespołów naszego regionu. W latach 90-tych balansował natomiast na granicy II i III ligi. W latach 2010-2015 po okresie gry w niższych klasach rozgrywkowych wałbrzyszanie znów występowali w II lidze. W latach 2015-2017 mieliśmy okazję  rywalizować z Górnikiem w bezpośrednich pojedynkach na poziomie III ligi. Potem zaliczył on spadek do IV ligi, a po 2 sezonach został wycofany z rozgrywek, by w ostatnim okresie zaliczyć nowe otwarcie od poziomu klasy “A”.

Górnik rundę wiosenną rozpoczął w całkiem dobrym stylu. Na inaugurację wałbrzyszanie pokonali piątą w tabeli Polonię-Stal Świdnica 1:0. Poźniej przyszła kolej na dwa remisy: 0:0 z Piastem Nowa Ruda i 1:1 z Polonią Trzebnica. Beniaminek z Wałbrzycha nie zaznał zatem w tym roku smaku porażki. 

Tradycyjnie już zerkamy w statystyki strzeleckie naszego rywala. Poniżej wszyscy zdobywcy bramek dla Górnika w tym sezonie:

  • Damian Chajewski – 7 bramek
  • Mateusz Sobiesierski – 4 bramki
  • Adam Niedźwiedzki – 3 bramki
  • Daniel Moreno Pagan – 2 bramki
  • Roland Emeka – 2 bramki
  • Dariusz Michalak – 1 bramka
  • Sławomir Orzech – 1 bramka
  • Dawid Rosicki – 1 bramka
  • Jakub Smutek – 1 bramka

 

Jesienią zmierzyliśmy się z wałbrzyszanami u siebie, pokonując ich 3:0. W spotkaniu rozegranym 3 września ubiegłego roku bramki dla Piasta strzelali Tomasz Dyr, Marcin Gołębiowski oraz Oskar Majbroda. Jutro liczymy na podobny wynik.

Aby obejrzeć piłkarzy Dumy Doliny Baryczy w akcji nie trzeba wybierać się na południe Dolnego Śląska. Spotkanie transmitowane będzie za darmo na kanale YouTube zespołu z Wałbrzycha.

[LINK DO KANAŁU]

Górnik Wałbrzych – Piast Żmigród

Sobota, 25 marca / godz. 16:00 / Stadion Miejski w Wałbrzychu (boisko ze sztuczną nawierzchnią, ul. Ratuszowa 6)