DO ŻMIGRODU MIEDŹ PRZYJEDZIE Z NOWYM TRENEREM

19 marca 2022 roku to dzień, w którym po raz pierwszy w rundzie wiosennej piłkarze Piasta zaprezentują się przed własną publicznością. Punktualnie o godz. 15:00 żmigrodzianie zmierzą się z drużyną rezerw Miedzi Legnica.

W Miedziance na początku tygodnia doszło do zmiany szkoleniowca. Z klubem pożegnał się Arkadiusz Bator, który postanowił przyjąć ofertę ze Śląska II Wrocław. Tym samym przygoda Batora z klubem z Legnicy trwała jedynie 2 miesiące. Pod wodzą Batora, którego nasi kibice mogą kojarzyć chociażby z jego wcześniejszej przygody ze Stalą Brzeg, Miedź przegrała 1:3  z Zagłębiem II Lubin w Pucharze Polski oraz pokonała na inaugurację rundy wiosennej Odrę Wodzisław 1:0. Obowiązki pierwszego trenera obejmie tym samym dotychczasowy asystent Batora, Adrian Żurański.

Miedź II w zimowych sparingach pokonała Śląsk U-18 Wrocław (2:0), Lechię Dzierżoniów (4:0) i Orła Ząbkowice Śląskie (1:0). Uległa za to Ślęzie Wrocław (1:2), Karkonoszom Jelenia Góra (2:3) i Foto-Higienie Gać (1:2), a więc swoim rywalom z III ligi. Wszystko wskazuje na to, że w sobotę w barwach Miedzi zaprezentuje się na boisku mieszanka młodości z doświadczeniem, ponieważ tak wyglądał również skład legniczan na spotkanie z Odrą. W pierwszej jedenastce znalazło się miejsce dla takich zawodników jak Grzegorz Bartczak, Krzysztof Drzazga, czy też dla filigranowego Marcina Garucha, który w meczu z Odrą zdobył bramkę na wagę 3 punktów.

Rezerwy Miedzi po 19. kolejce zajmują 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 37 punktów i zaledwie 6 oczkami straty do liderującego Zagłębia II. Legniczanie zdobyli w tym sezonie 35 bramek tracąc tylko 20. W 19 dotychczasowych meczach 11 razy tryumfowali, 4 razy dzielili się punktami i tyle samo razy schodzili z boiska pokonani.

W obozie żmigrodzian panuje pełne skupienie na najbliższym spotkaniu. Po remisie z Rekordem Bielsko-Biała na inaugurację rundy, podopieczni Łukasza Surmy chcą zaprezentować się z jak najlepszej strony z kolejną drużyną z czołówki. Żaden z zawodników Piasta w sobotę nie będzie pauzował za kartki, a więc wszystko wskazuje na to, ze do dyspozycji trenera będą wszyscy piłkarze oprócz przechodzącego rekonwalescencję Błażeja Chouwera.

Ostatni mecz Piasta z Miedzią II miał miejsce 18 sierpnia ubiegłego roku. W emocjonującym meczu piłkarze z Grodu Smoka do końca starali się wyrwać choć punkt, lecz spotkanie zakończyło się wygraną Miedzianki 4:3. Bramki dla gospodarzy zdobyli wtedy Byron Burgering, Filip Balcewicz, Werick Caetano i Tomasz Mamis, natomiast dla Piasta trafiali Tobiasz Jarczak, Daniel Łuczak oraz Kacper Głowieńkowski.

Piast Żmigród – Miedź II Legnica

sobota, 19 marca/ godz. 15:00 / Stadion OSiR w Żmigrodzie