DOBRY WYSTĘP ORLIKÓW WE WROCŁAWIU

DOBRY WYSTĘP ORLIKÓW WE WROCŁAWIU

Minionej soboty (28 stycznia) drużyna orlików Piasta Żmigród wzięła udział we wrocławskim turnieju pod balonem Gold Game Cup 2006. W mocno obsadzonych zawodach żmigrodzianie pod wodzą trenera Jana Fedyny zajęli bardzo dobre 4 miejsce. W sumie w rywalizacji tej uczestniczyły 23 zespoły.

Drużyna Piasta Żmigród trafiła do grupy A, gdzie najpierw wygrała z Akademią Piłkarską II Reissa 3-0, później ograła Parasol II Wrocław 2-1, następnie pewnie zwyciężyła KS Łozinę 4-0 i na koniec pokonała KS Polkowice 3-0. W takiej sytuacji żmigrodzianie z kompletem punktów zajęli 1 miejsce w grupie i awansowali do rundy finałowej w której rywalizowali ze zwycięzcami pozostałych 4 grup. W walce o miejsca 1-5 w całym turnieju Piast wygrał z Parasolem I Wrocław 3-2, a następnie ulegli w trzech meczach z rzędu (AT II Krotoszyn 1-7, Górnik NW Wałbrzych 1-3 i AP I Reiss 1-7). Ostatecznie podopieczni trenera Jana Fedyny zajęli w klasyfikacji końcowej turnieju 4 miejsce. – W turnieju wrocławskim grali chłopcy urodzeni w roku 2006 i młodsi. Najmłodszym zawodnikiem w naszej drużynie był Kacper Barabach, który właśnie 28 stycznia obchodził dopiero swoje 8. urodziny. Nadzieja żmigrodzkiej piłki pokazała się we Wrocławiu z bardzo dobrej strony. Uwieńczeniem dobrej gry były dwa strzelone gole. Najwięcej celnych trafień w naszej drużynie miał Kacper Targoni, który aż ośmiokrotnie pokonał bramkarzy przeciwnych zespołów.  I jeszcze jedna miła informacja. Szymon Ostromecki został uznany najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem w żmigrodzkim zespole – zrelacjonował wrocławski turniej trener orlików Piasta Żmigród Jan Fedyna.

Kadra Piasta Żmigród na wrocławskim turnieju:

Maciej Targoni, Maciej Łukawy, Szymon Ostromecki, Kacper Targoni, Gracjan Barabach, Filip Żur, Szymon Walendzik, Oskar Żygadło, Kacper Barabach.

Orliki we Wrocławiu 28 styczeń

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *