DOBRY WYSTĘP ORLIKÓW WE WROCŁAWIU

Minionej soboty (28 stycznia) drużyna orlików Piasta Żmigród wzięła udział we wrocławskim turnieju pod balonem Gold Game Cup 2006. W mocno obsadzonych zawodach żmigrodzianie pod wodzą trenera Jana Fedyny zajęli bardzo dobre 4 miejsce. W sumie w rywalizacji tej uczestniczyły 23 zespoły.

Drużyna Piasta Żmigród trafiła do grupy A, gdzie najpierw wygrała z Akademią Piłkarską II Reissa 3-0, później ograła Parasol II Wrocław 2-1, następnie pewnie zwyciężyła KS Łozinę 4-0 i na koniec pokonała KS Polkowice 3-0. W takiej sytuacji żmigrodzianie z kompletem punktów zajęli 1 miejsce w grupie i awansowali do rundy finałowej w której rywalizowali ze zwycięzcami pozostałych 4 grup. W walce o miejsca 1-5 w całym turnieju Piast wygrał z Parasolem I Wrocław 3-2, a następnie ulegli w trzech meczach z rzędu (AT II Krotoszyn 1-7, Górnik NW Wałbrzych 1-3 i AP I Reiss 1-7). Ostatecznie podopieczni trenera Jana Fedyny zajęli w klasyfikacji końcowej turnieju 4 miejsce. – W turnieju wrocławskim grali chłopcy urodzeni w roku 2006 i młodsi. Najmłodszym zawodnikiem w naszej drużynie był Kacper Barabach, który właśnie 28 stycznia obchodził dopiero swoje 8. urodziny. Nadzieja żmigrodzkiej piłki pokazała się we Wrocławiu z bardzo dobrej strony. Uwieńczeniem dobrej gry były dwa strzelone gole. Najwięcej celnych trafień w naszej drużynie miał Kacper Targoni, który aż ośmiokrotnie pokonał bramkarzy przeciwnych zespołów.  I jeszcze jedna miła informacja. Szymon Ostromecki został uznany najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem w żmigrodzkim zespole – zrelacjonował wrocławski turniej trener orlików Piasta Żmigród Jan Fedyna.

Kadra Piasta Żmigród na wrocławskim turnieju:

Maciej Targoni, Maciej Łukawy, Szymon Ostromecki, Kacper Targoni, Gracjan Barabach, Filip Żur, Szymon Walendzik, Oskar Żygadło, Kacper Barabach.

Orliki we Wrocławiu 28 styczeń