DOMINACJA PIASTA POMIMO GRY W OSŁABIENIU

W rozegranym meczu 5 kolejki III ligi (grupy 3) Piast Żmigród wygrywa z Foto-Higieną Gać 2-1. Żmigrodzianie dwa decydujące gole zdobyli w ostatnim kwadransie spotkania. Decydujące ciosy ekipa trenera Ediego Andradiny zadała rywalowi grając w osłabieniu personalnym!

Żmigrodzianie przed tym pojedynkiem mieli status drużyny niepokonanej w  tym sezonie i nie ukrywali, że to stanowisko chcą utrzymać. Od pierwszego gwizdka sędziego gospodarze mieli zdecydowaną przewagę, co udokumentowali kilkoma groźnymi sytuacjami strzeleckimi. Niestety w pierwszych 45 minutach gry wyjść na prowadzenie się nie udało, choć bliscy szczęścia byli Mikołaj Juchacz, Oskar Trzepacz, czy dwukrotnie Szymon Sołtyński. Drugą część spotkania podopieczni trenera Ediego Andradiny rozpoczęli od ofensywy, ale ponownie szwankowała skuteczność. Rywal z kolei w 72 minucie gry uzyskał przewagę personalną. W środkowej strefie boiska przeciwnika sfaulował Szymon Stasik za co został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Licznie zgromadzona widownia na miejscowym stadionie się w tym momencie zmartwiła, ale jak się okazało niepoptrzebnie, gdyż sytuacja ta podziałała na samych piłkarzy Piasta jak przysłowiowa “płachta na byka”.  W 75 minucie gry Szymon Sołtyński popisał się efektownym rajdem przez połowę boiska po czym dograł do Mateusza Fedyny, a ten technicznym strzałem z 7 metrów dał prowadzenie miejscowym. Ku zaskoczeniu przyjezdnych na tym żmigrodzianie nie zaprzestali i nadal atakowali. W 85 minucie gry Szymon Rusiecki dograł piłkę do Mikołaja Juchacza. Popularny “Miki” znajduje się od początku sezonu w  rewelacyjnej formie sportowej, a tym razem opanował futbolówkę, ze spokojem minął obrońcę i mocnym strzałem pokonał golkipera Foto-Higieny. Gacianie w doliczonym czasie gry zdołali zdobyć gola honorowego za sprawą Michała Gałaszewskiego i ostatecznie żmigrodzianie wygrali ten mecz 2-1. Po tym zwycięstwie Piast awansował na 5 pozycję w ligowej tabeli. Warto zaznaczyć, że  spotkanie to cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród kibiców, którzy licznie zapełnili stadionową trybunę. Wśród widowni byli m.in. Burmistrz Gminy Żmigród Robert Lewandowski, wiceprezes PZPN Andrzej Padewski, czy platynowy sponsor żmigrodzkiego klubu Arkadiusz Waligóra, właściciel firmy Creatio.  W najbliższą sobotę (1 września) ekipa z “Grodu Smoka” uda się do Gorzowa Wielkopolskiego na pojedynek z tamtejszą Wartą, czyli kolejnym beniaminkiem tej klasy rozgrywkowej.

Piast Żmigród – Foto-Hgiena Gać      2-1(0-0)