DOMOWA PORAŻKA MŁODZIKÓW Z UNIĄ WROCŁAW

Rozgrywki w bardzo wymagającej III Lidze Okręgowej Młodzików nabierają rozpędu. W sobotę, 21 kwietnia na bocznym boisku kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ul Sportowej w Żmigrodzie odbył się mecz pomiędzy drużynami Piasta Żmigród i Unii Wrocław. Unia to aktualnie czwarta siła w ligowym współzawodnictwie. W czterech pierwszych kolejkach zdobyła 9 pkt. (3 wygrane i jedna porażka). Piast rozegrał jedno spotkanie mniej i wszystkie przegrał. Faworytem sobotniej rywalizacji byli wrocławianie, którzy jak się później okazało nie zawiedli i ze Żmigrodu zasłużenie wywieźli 3 pkt.

Mecz nie był jednostronnym widowiskiem, pomimo że statystyka meczowa wyraźnie wskazuje, że Unia miała zdecydowaną przewagę. W pierwszej połowie padły 3 gole. Prowadzenie dla żmigrodzian w 14 minucie dał Filip Żur, który wykorzystał podanie Filipa Cieśli i w dość trudnej sytuacji posłał piłkę do bramki Unii. Żur to jeden z trzech naszych najmłodszych zawodników, który urodził się w roku 2007 i jest jeszcze w wieku orlika. Bramka Filipa, najlepszego naszego zawodnika w tym dniu była pierwszą zdobytą przez drużynę Piasta w sezonie WIOSNA 2018. Mieliśmy nadzieję, że wreszcie passa porażek zostanie przerwana. Niestety tak się nie stało. W 25 minucie goście wyrównali, a tuż przed gwizdkiem na przerwę wyszli na prowadzenie. W drugich 30 minutach straciliśmy jeszcze jednego gola, który przypieczętował wygraną Unii w Żmigrodzie.

Choć przegraliśmy czwarty mecz z rzędu i straciliśmy kolejne punkty oraz ugrzęźliśmy na dole ligowej tabeli, to z gry naszego zespołu, szczególnie w drugiej odsłonie możemy być zadowoleni. Na potwierdzenie tych słów niech będą dwie akcje przeprowadzone młodszych od rywala żmigrodzian. W pierwszej (w 34 minucie) mogliśmy doprowadzić do wyrównania. Gracjan Barabach był zawodnikiem, który zainicjował i finalizował świetną akcję. Niestety po jego strzale piłka trafiła w słupek. Przy wyniku 1-3 (w 48 minucie) byliśmy świadkami kolejnej akcji, która mogła podobać się nawet wytrawnemu znawcy futbolu. Cieśla wykonał długie zdobywające teren podanie do Żura, który wygrał dwa pojedynki 1×1 z silniejszymi od siebie zawodnikami Unii, po czym zagrał swoją słabszą nogą piłkę wzdłuż bramki do Macieja Targoni, nota bene po raz pierwszy w oficjalnym meczu grającego na pozycji napastnika, a ten w wybornej sytuacji minimalnie nie trafił do bramki.

STATYSTYKA

Piast Żmigród

Działanie

Unia Wrocław

1

GOLE

3

8

strzały w sumie

25

2

strzały celne

10

5

strzały niecelne

12

1

strzały zablokowane

3

2

rzuty rożne

4

6

faule

4

2

spalone

4

41

auty

30

Na zdjęciu zawodnicy Piasta Żmigród, który wystąpili w meczu z Unią Wrocław

Stoją od lewej: F. Żur, G. Barabach, S. Ulidowski, M. Targoni, M. Bartkowiak, M. Mosiek, M. Łukawy, S. Ostromecki i K. Figura. Rząd dolny od lewej; A. Zalewski, M. Urbaniak, O. Żygadło, M. Główka, D. Mądry i F. Cieśla.

PIAST Żmigród (śr. wieku 11,87)   – UNIA Wrocław (śr. wieku 12,46) 1-3 (1-2)

Skład Piasta: Marek Mosiek (2006) – Michał Bartkowiak (2007), Szymon Ostromecki (2006) – kapitan zespołu, Maciej Targoni (2006), Sebastian Ulidowski (2006) – Fili Żur (2007), Maciej Łukawy (2006), Kamil Figura (2007) – Gracjan Barabach (2006).

Ponadto grali: Filip Cieśla (2006),  Michał Główka (2006), Dominik Mądry (2006), Michał Urbaniak (2007), Antoni Zalewski (2006) i Oskar Żygadło (2006).

Mecz sędziował pan Krzysztof Kłopotowski.

FILIP ŻUR

Meczowi Piasta z Unią towarzyszyła świetna atmosfera na trybunach. Stworzyli ją rodzice obu drużyn. Dziękujemy im za to.  Naszym nie po raz pierwszy zresztą. Pomimo, że gra nie układała się po myśli, to gorąco i kulturalnie dopingowali żmigrodzian, a po ostatnim gwizdku sędziego serdecznie podziękowali im za włożony wysiłek i ambitną postawę. Osobne słowa podziękowania należą się panom Marcinowi Urbaniakowi za podjęcie się trudnej roli spikera oraz Konradowi Fedynie za nagranie meczu.

Wyniki 5. kolejki Wrocławskiej III Ligi Okręgowej Młodzików U-13

Piast Żmigród – Unia Wrocław 1-3 (1-2)

Sokół Smolec – Ślęza Wrocław 0-5

PKS Łany – UKS AS Milicz 4-4

Olympic IV Wrocław – FC Wrocław II Academy 1-2