DRUGA Z RZĘDU PORAŻKA MŁODZIKÓW PIASTA W MECZU MISTRZOWSKIM

Przed dwoma tygodniami zespół młodzików Piasta prowadzony przez Jana Fedynę po raz pierwszy od 11 miesięcy zremisował mecz mistrzowski, przed tygodniem po raz pierwszy przegrał. W sobotę 4 maja 2019 roku była okazja do rehabilitacji i przerwania krótkiej serii spotkań bez zwycięstwa. W meczu VIII kolejki (pierwszej rewanżowej) Wrocławskiej II Ligi Okręgowej Młodzików zagraliśmy na wyjeździe z drużyną AP II Oleśnica, którą w marcu bieżącego roku na inaugurację sezonu wysoko 7-2 pokonaliśmy w Żmigródku. Nasz optymizm jeszcze wzrósł, kiedy dowiedzieliśmy się, że zagramy na głównej (równej jak stół) płycie oleśnickiego stadionu. A że pogoda również dopisała liczyliśmy na dobrą grę, która zadowoli kulturalnych i przyjaźnie do siebie nastawionych kibiców obu klubów. Niestety rzeczywistość okazała się brutalna. Młody zespół gospodarzy nie przestraszył się faworyzowanych żmigrodzian. Kilka sekund po rozpoczęciu meczu mógł wyjść na prowadzenie. Naszym chłopcom gra  w ogóle nie układała się. Składne akcje można było policzyć na palcach jednej ręki. A gospodarze grali „swoje” i osiągnęli zamierzony cel. W 14. minucie strzelili pierwszą, a pięć minut później drugą bramkę. Obie autorstwa kapitana Mateusza Biernata. A mogło być jeszcze gorzej. My w pierwszej połowie tylko raz mocno zagroziliśmy. Bardzo dobry strzał Szymona Ostromeckiego z rzutu wolnego kapitalnie obronił golkiper gospodarzy. Po przerwie obraz gry nieco zmienił się. Gra wyrównała się. W 32. minucie strzeliliśmy kontaktowego gola. Kamil Figura popisał się technicznym uderzeniem, finalizując bardzo dobre podanie Ostromeckiego. Na odrobienie strat mieliśmy niemal 30 minut. Były ku temu okazje. Pierwszą nie wykorzystał Figura, a drugą tuż przed końcem meczu Maciej Targoni. Jego strzał głową był minimalnie niecelny. Gospodarze nie pozostawali dłużni, też mieli dwie wyborne okazje do podwyższenia rezultatu. Ostatecznie przegrywany 1-2, a właściwie to trener przegrał. Zawodnikom nic nie można zarzucić, bardzo chcieli wygrać, a zagrali tak, jak zostali do meczu przygotowani przez trenera, czyli słabo.

Na zdjęciu zawodnicy Piasta Żmigród, który byli obecni na meczu z AP II Oleśnica

Stoją od lewej: P. Gałek, M. Łukawy, D. Mądry, K. Figura, M. Targoni, S. Ostromecki, M. Mosiek, F. Żur i T. Filiński.  W klęku od lewej:  N. Witkowska, M. Czamara, B. Pulut, S. Ulidowski i F. Cieśla.

AP II Oleśnica (śr. wieku 11,91) – Piast Żmigród (śr. wieku 12,58)  2-1 (2-0)

Skład Piasta: 1. Marek Mosiek (2006) – 3. Piotr Gałek (2006), 2. Szymon Ostromecki (2006) – kapitan zespołu, 16 Dominik Mądry (2006)  –  8. Tomasz Filiński (2008), 7. Filip Żur (2007), 10. Maciej Łukawy (2006), 14. Kamil Figura (2007) – 4. Maciej Targoni (2006). Rezerwowi: 12. Maciej Czamara (2007) – nie grał, 22. Błażej Pulut (2006) – nie grał, 6. Sebastian Ulidowski (2006), 11. Filip Cieśla (2006) i 15. Natalia Witkowska (2007).

Skład AP II Oleśnica: Kacper Kozioł – Bartek Rosiński, Wiktor Krajewski, Jakub Bednarek, Krystian Rostek, Alan Węgrzyński, Kamil Bęben, Antoni Wróbel, Mateusz Biernat oraz. Mateusz Drosiński i Olivier Bielak. Trener Piotr Michalewski.

BRAMKI:

1-0 Mateusz Biernat – 14 min (13:36)

2-0                  Mateusz Biernat – 19 min (18:56),

2-1 Kamil Figura, asysta Szymon Ostromecki – 32 min.

Sędzia: Anetta Adamczuk.

Strzelec jedynej bramki dla Piasta Kamil Figura

Podsumowanie i zapowiedź

Zespół młodzików z pewnością wpadł w piłkarski dołek. Rewelacja pierwszej części sezonu w ostatnich 3 meczach zdobyła tylko 1 punkt. Obiektywnie trzeba stwierdzić, że o ile dwa poprzednie spotkania mogliśmy, a nawet powinniśmy rozstrzygnąć na swoją korzyść, to zwycięstwo gospodarzom w Oleśnicy należało się. Oczywiście mecz mógł zakończyć się korzystniejszym dla nas rezultatem, gdybyśmy mieli więcej szczęścia, ale ono ponoć sprzyja lepszym, stąd wygrana AP.

Na piłkarskich trybunach nie zawsze jest przyjemnie. O tym, że kibice rywalizujących drużyn mogą, a nawet powinni przebywać obok siebie i w sposób kulturalny dopingować swoich ulubieńców przekonaliśmy się w Oleśnicy. Dziękujemy!

Co dalej z zespołem młodzików? Pracujemy. Do zakończenia sezonu pozostało 6 trudnych meczów i do zdobycia 18 punktów. Mamy nadzieję, że nasi chłopcy jeszcze nie raz, nie dwa będą cieszyli się z pełnej zdobyczy punktowej. Najbliższa okazja już w najbliższą sobotę, 11 maja 2019 roku. Prawdopodobnie o godzinie 13.00 zagramy w Żmigródku z drużyną reprezentującą Akademię Piłkarską Champions z Oławy. Mecz pierwszy pomiędzy AP Champions a Piastem zakończył się wygraną na wyjeździe żmigrodzian 4-1. Wygraliśmy zasłużenie, ale z niemałym trudem. Bramki dla Piasta strzelili wówczas: Kamil Figura, Szymon Ostromecki, Maciej Targoni i Natalia Witkowska, a dla AP Kajetan Ziemba.