DRUGI MECZ, DRUGA PRZEGRANA

W rozegranym dzisiaj meczu 2 kolejki III ligi (grupy 3) Piast Żmigród przegrał na wyjeździe z GKS Pniówek 74 Pawłowice Śląskie 1-0. Tym samym żmigrodzianie po dwóch seriach spotkań pozostają bez zdobyczy punktowej na swoim koncie  i zajmują 12 miejsce w tabeli.

W kadrze trenera Grzegorza Podstawka na dzisiejsze spotkanie zabrakło kontuzjowanego Wojciecha Bzdęgę oraz pauzującego za czerwoną kartkę Andrzeja Korytka. Niestety konfrontacja żmigrodzian z GKS już na samym początku źle się ułożyła i gospodarze szybko, bo już w 5 minucie gry objęli prowadzenie. Bramkarz Piasta Dariusz Szczerbal pierwszy strzał rywala obronił nogami, ale przy dobitce był już bezradny. W 20 minucie gry Szymon Sołtyński znalazł się w znakomitej sytuacji strzeleckiej, ale jego techniczny strzał nad bramkarzem okazał się nieskuteczny. W 35 minucie spotkania gospodarze strzelili gola, ale chwilę wcześniej arbiter prowadzący zawody dopatrzył się faulu na defensorze Piasta i bramki nie uznał. Po zmianie stron miejscowi mocno zaatakowali i stworzyli sobie trzy dogodne sytuacje strzeleckie, ale za każdym razem, ku uciesze przyjezdnych piłka nie trafiała do „siatki“. Z biegiem czasu szkoleniowiec żmigrodzian dokonywał roszad kadrowych. Najwięcej ożywienia w ofensywę  Piasta wniósł Mateusz Fedyna (na zdjęciu), który dwukrotnie był bliski zdobycia bramki wyrównującej. Ostatecznie jednak żmigrodzianie przegrali 0-1 i po dwóch rozegranych seriach spotkań maja na swoim koncie 0 punktów.

GKS Pniówek 74 Pawłowice Śląskie – Piast Żmigród     1-0(1-0)