DRUGI REMIS PIASTA W III LIDZE

Niestety nie doczekali się bramek kibice, którzy w liczbie ok. 310 stawili się w sobotnie popołudnie na żmigrodzkiej arenie piłkarskiej na meczu 2. kolejki III ligi Piast Żmigród – Stal Brzeg. Co możemy powiedzieć o tym spotkaniu, w którym naprzeciwko siebie stanęły bardzo młode „11”. Średnia wieku wyjściowych składów: gospodarze 22,73 l., goście 23,45 l. Średnia wieku zawodników, którzy weszli z ławki: Piast 21,25 l., Stal 22,25 l.

Przede wszystkim cieszymy się, że zdobyliśmy 1 punkt, a nie martwimy, że straciliśmy 2. W przekroju 90 minut plus 7 doliczonych przewaga optyczna należała do gości, o czym świadczą liczby meczowej statystyki. Paradoksalnie, to Piast jednak mógł się radować z kompletu punktów. W doliczonym czasie gry Grzegorz Mazurek z lewej strony pola karnego dograł bardzo dobrą piłkę do Oskara Trzepacza, a ten z 5 metrów nie pokonać golkipera Amina Stitou. W pierwszej połowie niewiele ciekawego działo się na boisku. Pierwszy i jedyny w tej odsłonie celny strzał na bramkę Stali oddaliśmy dopiero 34 minucie za sprawą Mazurka (goście tyle samo). Gdyby utalentowany zawodnik wykazał więcej zimnej krwi mogliśmy wyjść na prowadzenie. Drugie 45 minut mocnym akcentem rozpoczęli przyjezdni. W niewiele w ponad 2 minuty trzy razy mocno nam zagrozili, ale za każdym razem na miejscu był nasz bramkarz Mateusz Filipowiak, bez wątpienia jeden z najlepszych, a może najlepszy gracz Piasta w tym spotkaniu. Goście z biegiem czasu mieli kolejne sytuacje, ale żadnej nie potrafili udokumentować golem. A żmigrodzianie? Byli coraz groźniejsi, szczególnie, gdy pojedynek dobiegał końca. Dwa razy w głównej roli wystąpili piłkarze, których już wymieniliśmy. W 78 minucie Szymon Rusiecki popisał się dobrym dośrodkowaniem, ale naszego „lisa” pola karnego Trzepacza uprzedził bramkarz Stali. W 85 minucie na solową akcję zdecydował się Mazurek, wbiegł w pole karne, niestety przegrał pojedynek 1 na1 z Stitou.

Z czego jeszcze  zapamiętamy pojedynek Piast – Stal?

Po pierwsze: z bardzo dużej liczby żółtych kartek. Sędzia był sprawiedliwy. Solidarnie obdzielił zawodników obu zespołów pięcioma kartkami, a kluby regulaminową karą 300 złotych, którą muszą wpłacić na konto związku piłkarskiego.

Po drugie: z miłej uroczystości pożegnania byłych już z naszych  zawodników: Patryka Gołębiewskiego, Piotra Niewieściuka (dziś gracza Stali Brzeg) i Wojciecha Bzdęgi. Jeszcze raz dziękujemy im za wszystko, co zrobili dobrego dla naszego klubu i życzymy powodzenia na piłkarskim szlaku już w innym miejscu.

I po trzecie: z podsumowania LIGI TYPERÓW IHAA za sezon 2018/2019. Przypomnijmy, główną nagrodę ufundowaną przez pana Bogdana Kowalczyka, szefa firmy Bodex odebrała Agnieszka Pietruszewska. Gratulujemy.

Podsumowanie dotychczasowych potyczek Piast – Stal. 7 meczów: 3 wygrane żmigrodzian, 2 remisy i tyle samo porażek. Bramki: 9-10 na korzyść gości. Autorzy goli dla Piasta: Damian Celuch 2, Mateusz Jaros 1, Mikołaj Juchacz 1, Cezary Kępczyński 1, Grzegorz Mazurek 1, Eryk Moryson 1, Piotr Niewieściuk 1  Szymon Stasik 1; dla Stali: Damian Celuch 3, Marcin Nowacki 3, Paweł Boczarski 1, Tomasz Jaworski 1, Dawid Lipiński 1 i  Łukasz Żegleń 1.

Tyle o meczu Piasta. Po dwóch rundach na czele tabeli z kompletem punktów znajdują się zespoły z okręgu wrocławskiego: rezerwy Śląska Wrocław i Foto Higiena Gać. Na kolejnych miejscach z dorobkiem 4 oczek usadowiły się Stal Brzeg i Ślęza Wrocław. Sezon dopiero rozpoczął się. Przetasowania w tabeli następować będą po każdej kolejce, ale już dziś trzeba być czujnym, by nie zostać w blokach startowych.