DRUGI REMIS Z RZĘDU

Pomimo kilku sytuacji bramkowych nie udało się przeforsować defensywy Moto-Jelcza Oława. Piast Żmigród zremisował z 3. drużyną naszej ligi 0:0, co oznacza drugi nasz mecz z rzędu z takim wynikiem.

Pierwsza połowa spotkania z Moto-Jelczem, które było długo wyczekiwanym powrotem na główną płytę naszego stadionu, upłynęła pod znakiem strzałów z dystansu. Najgroźniejszym z nich popisał się w 34. minucie Krzysztof Waliś, który zmusił do interwencji Jakuba Matlaka.

Druga część gry to nadal wyrównane starcie, lecz z większą ilością sytuacji bramkowych. Już 4 minuty po zmianie stron tuż nad bramką Moto-Jelcza uderzył Adrian Pytlik. Goście odpowiedzieli natomiast strzałami Skolimowskiego i Babunadze. W 76. minucie spotkania bliski pokonania Bartosza Lubeckiego z rzutu wolnego był Kamil Ograbek. Jeszcze wcześniej do naszej siatki trafił Skolimowski, ale sędziowie dopatrzyli się w tej sytuacji spalonego. Zdecydowanie najbliżej zdobycia bramki był jednak Wołodymyr Pasichnyk. Wprowadzony na boisko z ławki rezerwowych Ukrainiec w doliczonym czasie gry uderzył w słupek bramki Moto-Jelcza z rzutu wolnego.

Do niecodziennej sytuacji doszło po meczu. Trener Moto-Jelcza Oława, Pan Zbigniew Smółka odmówił udziału w niej, twierdząc, że nasze klubowe media obraziły Go w zapowiedzi meczu na naszej stronie internetowej. Chodzi o następujący fragment:

„Niegryzący się w język trener Moto-Jelcza, Zbigniew Smółka narzeka na wąską kadrę swojego zespołu. Mimo tego, jego podopieczni zdają się utrzymywać formę z poprzedniej rundy. Zwyciężyli oni w 4 z 5 rozegranych na wiosnę spotkań, przegrywając jedynie w wyjazdowym spotkaniu z Baryczą Sułów.”

Dziś już wiemy, że na kolejną konferencję okazji nie będzie. Klub z Oławy poinformował, że współpraca z trenerem Smółką zakończyła się.

Przed nami kolejne ligowe spotkanie. Już w sobotę 13 kwietnia zmierzymy się w wyjazdowym spotkaniu z Zenitem Międzybórz. Początek o godz. 15:00.

Piast Żmigród – Moto-Jelcz Oława 0:0

Żółte kartki: Chouwer, Gołębiowski, Żytko – Babunadze, Kohut

Skład Piasta: Matlak – Maksymenko, Żytko, Ograbek, Repski, Shvets, Kotyla, Majbroda, Gołębiowski, Pytlik

Rezerwowi: Koczorowski, Filiński, Krawczyszyn, Oberc, Pancerz, Pasichnyk, Sawicki, Yefimenko