DRUGIE I SZÓSTE MIEJSCE MŁODZIKÓW PIASTA NA TURNIEJU HALOWYM W WOŁOWIE. SZYMON OSTROMECKI NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM

W kadrze drużyny młodzików U-12 Piasta jest 19 zawodników. Najczęściej na turnieje halowe wyjeżdża nie więcej niż 10 chłopców. Pozostali zostają w domu. Na szczęście zdarzają się odstępstwa od tej niepisanej reguły. Tak było minionej niedzieli, 4 marca 2018 r. W Wołowie (z udziałem 8 zespołów) odbył się Halowy Turniej o Puchar Dyrektora tamtejszego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Dzięki uprzejmości organizatora wystawiliśmy dwie drużyny. Pierwsza (biała) liczyła ośmiu, a druga (czarna) 9 piłkarzy. W wołowskiej hali zaprezentowali się więc wszyscy (za wyjątkiem chorego Filipa Cieśli) chłopcy urodzeni w latach 2006-2007.

Wyciąg z regulaminu: podział zespołów na dwie czterozespołowe grupy; system gier grupowych „każdy z każdym”; po eliminacjach faza pucharowa; czas gry 1×12 min.

Podział na grupy:

Grupa „A”Grupa „B”
Akademia Piłkarska (AP) Brzeg DolnyOrzeł Prusice
MKP I Wołów (naprawdę zespół drugi – słabszy)MKP II Wołów (naprawdę zespół pierwszy – mocniejszy)
Polonia Środa Śl.Odra Lubiąż
Piast I ŻmigródPiast II Żmigród

Wyniki – grupa „A”

PIAST I – AP Brzeg Dolny 0-2. Najsłabszy mecz w naszym wykonaniu, oba gole straciliśmy po prostych błędach.

PIAST I – MKP I Wołów 7-0,  bramki:  G. Barabach 3, M. Targoni 2 oraz K. Figura i  F. Żur po 1. Zagraliśmy z dużym polotem i przede wszystkim skutecznie. Zadanie w znacznym stopniu ułatwił nam przeciwnik, który pozwalał na zbyt wiele.

PIAST I – Polonia Środa Śl. 1-0, bramka:  G. Barabach. Piast był zespołem lepszym, ale wygrana nie przyszła łatwo.

Pozostałe wyniki w grupie „A”: Polonia Środa Śl. – MKP I Wołów 4-0; AP Brzeg Dolny – Polonia Środa Śl. 1-0; AP Brzeg Dolny – MKP I Wołów 2-0.

Tabela grupy „A”

LP.DrużynaMeczePunkty BramkiWygraneRemisyPorażki
     1.           AP Brzeg Dolny395-0300
     2.           PIAST ŻMIGRÓD368-2201
     3.Polonia Środa Śl.324-2102
     4.MKP I Wołów300-13003

Wyniki – grupa „B”

PIAST II – Orzeł Prusice 1-0. bramka:  M. Urbaniak. Miłą niespodziankę sprawili chłopcy wygrywając z rywalem zza miedzy.

PIAST II – MKP II Wołów 0-2. Wygrał zasłużenie zespół lepszy.

PIAST II – Odra Lubiąż 0-1. Remis był w zasięgu naszych futbolistów.

Pozostałe wyniki w grupie „B”: MKP II Wołów – Odra Lubiąż 3-0; Orzeł Prusice – Odra Lubiąż 0-0; MKP II Wołów – Orzeł Prusice 2-0.

Tabela grupy „B”

LP.DrużynaMeczePunkty BramkiWygraneRemisyPorażki
     1.           MKP II Wołów397-0300
     2.           Odra Lubiąż341-3111
     3.           PIAST ŻMIGRÓD331-3102
     4.Orzeł Prusice320-3021

Mecze półfinałowe 

PIAST I – MKP II Wołów 0-0, rzuty karne 3-1.  bramki:  S. Ostromecki, M. Targoni i G. Barabach. Piłkarze z Wołowa okazali się bardzo wymagającym przeciwnikiem. Pomimo przewagi nie udało się strzelić choćby jednego gola. Rzuty karne to na swój sposób loteria, ale też próba odporności na stres. Szymon, Maciej i Gracjan strzelali bezbłędnie, a że nasz bramkarz Marek Mosiek jeden strzał wybronił awansowaliśmy do finału.

AP Brzeg Dolny – Odra Lubiąż 1-0.

Mecze o miejsca 5-8

PIAST II – MKP I Wołów 2-0,  bramki:  M. Urbaniak i A. Zalewski. Kolejna miła niespodzianka. Wygrana była przepustką do gry w meczu o wysokie 5. miejsce.

Polonia Środa Śl. – Orzeł Prusice 3-0.

Mecze o poszczególne miejsca

7-8: Orzeł Prusice – MKP I Wołów 1-0

5-6: PIAST II – Polonia Środa Śl. 0-3. Przeciwnik zagrał lepiej i zasłużenie wygrał.  Rozmiary porażki powinny być mniejsze.

3-4: MKP II Wołów – Odra Lubiąż 2-0.

FINAŁ: PIAST I – AP Brzeg Dolny 0-0, rzuty karne 2-3.  bramki:  S. Ostromecki i M. Targoni. Drugi mecz pomiędzy tymi drużynami w turnieju. Inicjatywa przez większość 12-minutowego czasu gry należała do żmigrodzian. Oddaliśmy 8 strzałów na bramkę AP – przeciwnik tylko 2. Po uderzeniu F. Żura piłka obiła słupek, dwa inne kąśliwe uderzenia wybronił bramkarz dolnobrzeżan, notabene uznany najlepszym w turnieju, który jako jedyny nie dał sobie strzelić gola z gry. Do wyłonienia zwycięzcy niezbędny był   konkurs rzutów karnych. Lepiej w tym elemencie sztuki piłkarskiej wypadli gracze AP, którzy 3-krotnie bezbłędnie trafiali z linii 7 metrów. Nam ta sztuka udała się dwa razy. Tym sposobem główne trofeum powędrowało do kapitana drużyny z Brzegu Dolnego. Zwycięzcom gratulujemy.

Końcowa klasyfikacja

M.Drużyna
1.AP Brzeg Dolny
2.PIAST I ŻMIGRÓD
3.MKP II Wołów
4.Odra Lubiąż
5.Polonia Środa Śl.
6.PIAST II ŻMIGRÓD
7.Orzeł Prusice
8.MKP I Wołów

Na zdjęciu poniżej trener Jan Fedyna ze swoimi podopiecznymi.

Stoją od lewej zawodnicy zespołu białego (Piasta I): Filip Żur (rocznik 2007), Szymon Ostromecki (2006), Maciej Targoni (2006), Gracjan Barabach (2006), Maciej Łukawy (2006), Kamil Figura (2007), Marek Mosiek (2006) i Kacper Targoni (2006). W rzędzie dolnym od lewej zawodnicy zespołu czarnego (Piasta II): Antoni Zalewski (2006), Michał Główka (2006), Michał Urbaniak (2007), Sebastian Ulidowski (2006), Oskar Zygadło (2006), Dominik Mądry (2006), Rafał Żemło (2006), Bartosz Łusiarczyk (2006) i Szymon Walendzik (2006).

Podsumowanie turnieju: Cieszymy się, że wszyscy zawodnicy mieli okazję do zaprezentowania umiejętności piłkarskich. Poziom turnieju byłby z pewnością wyższy, gdyby parkiet w wołowskiej hali był bardziej przyczepny. Zawodnicy mieli duże trudności z utrzymaniem równowagi, swobodnym poruszaniem się i operowaniem piłką. Zespołowi Piasta I nie udało się zdobyć głównego trofeum, m.in. z powodu małej skuteczności, ale podczas ceremonii wręczenia nagród zostaliśmy wyróżnieni, a właściwie został wyróżniony jeden z naszych zawodników. Był nim Szymon Ostromecki, którego organizatorzy uznali MVP (najbardziej wartościowym graczem) turnieju. Nasz kapitan w pełni zasłużył na to wyróżnienie. Gratulujemy! Jeszcze jedna nagroda powinna pojechać do Żmigrodu, ale taką niestety nie przyznaje się. Chodzi o naszych  niezawodnych kibiców (rodziców, dziadków, rodzeństwo), którzy zagrzewali do gry naszych chłopców śpiewając klubowe piosenki i wymachując przy tym  klubowymi flagami. Dobrze mieć ich po swojej stronie. Dziękujemy!!! Dziękujemy im także za sfinansowanie wyjazdu (opłata startowa, transport).

Szymon Ostromecki MVP wołowskiego turnieju