DRUŻYNA MŁODZIKÓW NA 3. MIEJSCU W TURNIEJU HALOWYM W LESZNIE

Choć tak niedawno, zaledwie przed sześcioma dniami rozpoczął się Nowy 2019 Rok, to zespół młodzików ma za sobą już 3 treningi oraz udział w Halowym Turnieju FOOTBALL PARK CUP, który odbył się w  niedzielę, 6 stycznia w Lesznie na sztucznym boisku przykrytym popularnym balonem.  W turnieju wzięło udział 6 drużyn: Football Academy Leszno (gospodarz), Chrobry Głogów, Canarinhos Skórzewo, Chrobry Gniezno, PKS Racot i Piast Żmigród. Rywalizacja toczyła się w najbardziej sprawiedliwym systemie gier „każdy z każdym”. Mecze trwały 1×14 minut.

Mecze Piasta:

  • Piast – Canarinhos Skórzewo 2-2, bramki: M. Łukawy 1 i F. Żur 1. Często nasz zespół nie najlepiej rozpoczyna udział w turniejach. Nie inaczej było w Lesznie, z tym że trafiliśmy na naprawdę dobry zespół, który z powodzeniem występuje w najwyższej lidze (I okręgowej) w okręgu poznańskim i znany jest z bardzo dobrej pracy z młodzieżą. Największe problemy mieliśmy z rozegraniem piłki od swojej bramki. Nie oznacza to, że przeciwnik nas zdominował. Gra była w miarę wyrównana. Ozdobą meczu była bardzo ładna bramka Filipa Żura.
  • Piast – PKS Chrobry Gniezno 4-2, bramki: M. Targoni 3 i S. Ostromecki 1. Drużyna z Gniezna występująca w grupie pierwszej poznańskiej III lidze okręgowej niespodziewanie postawiła w pierwszych minutach meczu duży opór naszej drużynie, ale w sumie wygraliśmy pewnie. Trzy gole wbił Maciej Targoni. Bardzo ładną asystą przy golu numer 2. popisał się Szymon Ostromecki. W bramce po raz  pierwszy stanął Maciej Czamara.
  • Piast – Racot 4-4, bramki: S. Ostromecki 3 i M. Targoni 1. Mecz z wiceliderem leszczyńskiej I ligi okręgowej obfitował  w wiele sytuacji podbramkowych oraz częstych zmian wyniku. Na uwagę zasługuje akcja duetu Ostromecki – Targoni, po której ten pierwszy strzelił gola na 2-1 dla Piasta. Ostromecki strzelił jeszcze 2 gole, był bliski uzyskania kolejnego, ale nie ustrzegł się też błędów, po których nasz bramkarz Marek Mosiek musiał wyjmować piłkę z siatki.
  • Piast – FA Leszno 1-3, bramka F. Żur 1. Przegrać mecz z liderem leszczyńskiej I ligi okręgowej i zwycięzcą Football Park Cup to żadna ujma. Byliśmy przeciwnikiem, który mocno postawił się ekipie gospodarzy. Zanim straciliśmy bramkę, mogliśmy prowadzić po uderzeniach Targoniego i Żura. W przekroju całego turnieju zespół FA Leszno grał najrówniej i zasłużenie wygrał turniej.
  • Piast – Chrobry Głogów 6-2, bramki: D. Mądry 2, K. Figura 1, S. Ostromecki 1, M. Targoni 1 i F. Żur 1.  Przed rozpoczęciem turnieju przynajmniej w teorii beniaminek II ligi dolnośląskiej uchodził za jednego z faworytów do wygrania. Rzeczywistość dla tej drużyny okazała się mniej różowa, ale prawdopodobnie głogowianie przyjechali do Leszna w nie najmocniejszym składzie. Piast wygrał wysoko i zasłużenie. Dwa gole strzelił Dominik Mądry. Gratulujemy i cieszymy się, gdy bramki strzelają nie tylko nasi najskuteczniejsi zawodnicy: Targoni, Żur czy Figura.  

 

Zespół młodzików Piasta U-13, który wystąpił w Lesznie

Stoją od lewej: Kamil Figura (rocznik 2007), Marek Mosiek (2006), Maciej Targoni 2006), Maciej Łukawy (2006),

Szymon Ostromecki (2006)  i Filip Żur (2007). Rząd dolny od lewej: Dominik Mądry (2006), Szymon Kabza (2007),

Maciej Czamara (2007) i Sebastian Ulidowski (2006).

Organizatorzy nie przyznawali nagród indywidualnych. Bez wątpienia jednym z wyróżniających się zawodników turnieju, a Piasta na pewno był Szymon Ostromecki (na zdjęciu poniżej). Kapitan naszego zespołu, pomimo słabszych momentów, o których pisaliśmy wyżej – grał bardzo odważnie i finezyjnie. Nie bał się podejmować  trudnych decyzji w działaniach defensywnych i ofensywnych. Strzelił 5 goli (tyle samo co Targoni) i zaliczył dwie asysty.

Najbliższe plany drużyny:

  • 12 stycznia 2019 r. – turniej towarzyski w Hali Sportowej w Krobi z udziałem Zjednoczonych Pudliszki, dwóch reprezentacji rocznika 2007 Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Lesznie i Piasta Żmigród;
  • 19 stycznia 2019 r. – Halowy Turniej Młodzików U-12 (rocznik 2007) w Gostyniu (rocznik 2007):
  • 26 stycznia 2019 r. – Halowy Turniej Młodzików U-13 (rocznik 2006) o Puchar Burmistrza Gminy Żmigród.