DRUŻYNA MŁODZIKÓW PIASTA ŻMIGRÓD WYGRYWA III LIGĘ OKRĘGOWĄ Z KOMPLETEM 14 ZWYCIĘSTW

17 listopada 2018 r. tuż przed godziną 11.20 zakończył się ostatni (czternasty) mecz drużyny Piasta w sezonie JESIEŃ 2018 w III Wrocławskiej Lidze Okręgowej Młodzików. W podwrocławskiej Brzeziej Łące młodzi żmigrodzianie pokonali tamtejszą Tęczę 4-0, przypieczętując sobie bez starty choćby jednego punktu awans do wyższej ligi.

W sobotnie przedpołudnie warunki do gry były dość trudne. Choć słońce mocno świeciło, to temperatura powietrza była mało komfortowa, wynosiła zaledwie kilka stopni powyżej zera, a ponadto płyta boiska łagodnie mówiąc była słabej jakości, na której z trudem dało się konstruować akcje składające się z kilku podań..

Na szczęście zawody rozpoczęliśmy bardzo obiecująco. Już w 4. minucie Filip Żur popisał się efektownym strzałem (swoją słabszą lewą nogą), po którym objęliśmy prowadzenie. Jak się później okazało, była to jedyna bramka w pierwszej odsłonie, pomimo wielokrotnych prób pokonania bramkarza gospodarzy. Akcje miejscowych były nieliczne, bez problemu kasowane przez blok obronny Piasta dowodzony przez Szymona Ostromeckiego. Równie obiecujący mieliśmy początek II połowy. Niespełna 2 minuty po wznowieniu gry „oko w oko” z golkiperem Tęczy znalazł się Żur. Niestety tym razem nie zdążył oddać strzału, został tuż przed polem karnym powalony na ziemię. Do piłki podszedł lewonożny Kamil Figura, który nie miał problemu z podwyższeniem wyniku. Zadanie ułatwili mu gracze Tęczy, niewłaściwie ustawiając mur. Losy meczu rozstrzygnęły się praktycznie 38. minucie. Trzeciego gola dla Piasta strzelił najskuteczniejszy nasz zawodnik Maciej Targoni. Po tym trafieniu w drużynie lidera rozgrywek następowały nieustanne rotacje w składzie. Na boisku meldowali się kolejni rezerwowi gracze. Gra trochę „siadła”. Drużyna Tęczy coraz odważniej zaczęła atakować. Jej piłkarze oddali kilka groźnych strzałów, ale na wysokości zadania stawał rezerwowy bramkarz, Daniel Strządała, który nie dał się zaskoczyć, popisując się skutecznymi interwencjami. W 52 minucie Filip Żur strzelił ostatnią bramkę dla Piasta w jakże udanym sezonie. Na kolejną poczekamy do wiosny przyszłego roku.

2

Na zdjęciu zawodnicy Piasta Żmigród, który wystąpili w meczu z Tęczą Brzezia Łąka

Stoją od lewej, pierwszy skład: K. Figura, S. Ulidowski, M. Łukawy, P. Gałek, M. Mosiek, M. Targoni, S. Ostromecki, D. Mądry i  F. Żur.  W klęku od lewej: B. Pulut, M. Czamara, N. Witkowska, T. Filiński i D. Strządała.

Tęcza Brzezia Łąka (śr. wieku 11,70) – Piast Żmigród (śr. wieku 11,57)  0-4 (0-1)

Skład Tęczy Brzezia Łąka: Karol Kędziora – Maciej Walas, Filip Drążkiewicz, Zoltan Sowiński, Jakub Cyndrowski, Kacper Drążkiewicz, Jan Chwałek, Miłosz Chwałek, Miłosz Prasałek oraz Jan Bajorek.

Skład Piasta: 1. Marek Mosiek (2006) – 3. Piotr Gałek (2006), 2. Szymon Ostromecki (2006) – kapitan zespołu, 6. Sebastian Ulidowski (2006), 16. Dominik Mądry (2006)  – 7. Filip Żur (2007), 10. Maciej Łukawy (2006), 14. Kamil Figura (2007) – 4. Maciej Targoni (2006). Rezerwowi: 12. Daniel Strządała (2006) –  bramkarz, 22. Błażej Pulut (2006) – bramkarz, 9. Maciej Czamara (2007), 8. Tomasz Filiński (2008) i 15. Natalia Witkowska (2007.

Podsumowanie

To już koniec udanego sezonu. W najbliższym zaprezentujemy szczegółowe podsumowanie minionych kilku miesięcy. Będzie dużo danych statystycznych. Teraz kilka uwag płynących po meczu w Brzeziej Łące.

• Autorami bramek byli Targoni, Żur i Figura, a więc zawodnicy z największym dorobkiem strzeleckim w sezonie. To świadczy o ważnej roli jaką pełnią w drużynie.
  • Cieszy bardzo udany występ w bramce Daniel Strządały, zmiennika na tej pozycji Marka Mośka.
  • Wreszcie w meczu w szerszym niż do tej pory wymiarze czasowym zagrali zawodnicy rezerwowi.
  • Na meczu byli nieobecni Julia Zimmer i Filip Cieśla. Szczególnie zauważalny był brak Filipa, zawodnika z kilkuletnim stażem treningowym i wysokich umiejętnościach piłkarskich.
  • Pomimo zimna i dalekiego wyjazdu na meczu obecni byli najwierniejsi kibice (rodzice, dziadkowie i rodzeństwo), którzy głośnym i kulturalnym dopingiem zagrzewali do lepszej gry swoich ulubieńców. Żaden zespół, z którym rywalizowaliśmy nie miał tak licznego wsparcia. Dziękujemy!