DRUŻYNA MŁODZIKÓW – PODSUMOWANIE SEZONU CZ. 2: WAŻNA ROLA RODZICÓW I DARCZYŃCÓW

Przypomnijmy, w ostatnią sobotę (30 czerwca) na żmigrodzkiej arenie piłkarskiej odbyło się uroczyste podsumowanie sezonu 2017/2018 drużyny młodzików Piasta, na którym obecni byli Rafał Zagórski – prezes klubu i Ryszard Płoskonka – członek zarządu. W poprzednim materiale pisaliśmy o zawodnikach, ich dokonaniach, tym razem kilka zdań o RODZICACH.

Aż 8 zawodników kadry młodzików na stale mieszka poza Żmigrodem, w okolicznych wsiach. Parafrazując słowa klasyka (mniejsza o nazwisko): – „Gdyby nie RODZICE, dziś was tu by nie było.” Właśnie, gdyby nie RODZICE… W tym miejscu pragniemy wszystkim RODZICOM gorąco podziękować za to, że wspierali swoich synów w rozwijaniu piłkarskiej pasji, że pomimo rozlicznych obowiązków mieli czas i chęci, aby interesować się ich postępami, zawieść na trening, przyjść na mecz, zobaczyć, jak grają.

Zespół młodzików w minionym sezonie występował w rozgrywkach mistrzowskich ligi okręgowej, które finansowane były z budżetu klubowego. Ponadto brał udział w turniejach, rozgrywał mecze kontrolne, wyjeżdżał do kina, parku trampolin, czy też na basen. Uzbierało się ponad 30. W większości były to imprezy wyjazdowe i niemało kosztujące. I w tym przypadku RODZICE stanęli na wysokości zadania. Wspólnie z trenerem pokryli wszelkie koszty. Również z inicjatywy RODZICÓW odbyło się świetnie przygotowane zakończenie sezonu. Jeszcze raz – DZIĘKUJEMY !

Podziękowania należą się wszystkim, tu w szczególny sposób ograniczymy się do kilku osób. Widzimy je na zamieszczonych poniżej fotografiach z prezesem R. Zagórskim, członkiem zarządu R. Płoskonką i trenerem J. Fedyną. Zdjęcia wykonała Natalia Ostromecka.

Pani Katarzyna Żur – kierownik drużyny

Pani Kasia otrzymała pamiątkę z następującym wpisem.

„Bardzo dziękujemy Pani za bezinteresowna pomoc i cenne inicjatywy na rzecz drużyny młodzików MKS Piast Żmigród w sezonie 2017/2018”.

Wpisy dla pozostałych nagrodzonych były podobnej lub nieco zmodyfikowanej treści.

Państwo Dominika i Tomasz Ulidowscy

zawsze gotowi do pomocy, a pan Tomasz to niemal etatowy operator kamery i montażysta, a także „złota rączka” do wszelkich, ale wymagających dużych umiejętności prac, również fizycznych

Pani Iwona Ostromecka

zawsze pozytywnie nastawiona i chętna do pomocy, podobnie jak jej mąż, pan Tomasz

Państwo Krystyna i Ryszard Nowakowie – babcia i dziadek Kamila Figury

Pani Krystyna dobry duch zespołu, obecna praktycznie na każdym meczu, więcej razy, jak niektórzy zawodnicy, Pan Ryszard nie tylko kibic, ale nigdy nieodmawiający pomocy.

            Koszty funkcjonowania zespołu na odpowiednio wysokim poziomie nie są małe, dlatego każda, nawet najmniejsza pomoc jest mile widziana. Tuż przed zakończeniem sezonu doświadczyliśmy takiej ze strony Krzysztofa Zagórskiego (notabene brata naszego prezesa), który przekazał na zespół pewną kwotę pieniężną. Dziękujemy !

Pan Krzysztof Zagórski

PS. Jutro lub pojutrze ukaże się jeszcze jeden materiał z zakończenia sezonu.