DRUŻYNA MŁODZIKÓW – PODSUMOWANIE SEZONU CZ. 3: MICHAŁ URBANIAK ODCHODZI Z KLUBU, ŻEGNAMY JEGO RODZICÓW

Jeszcze jedno ważne wydarzenie miało miejsce podczas sobotniego podsumowania sezonu 2017/2018 drużyny młodzików Piasta. Otóż z powodu na zmianę miejsca zamieszkania z zespołu i w ogóle klubu odchodzi urodzony 3 grudnia 2007 roku Michał Urbaniak. W zakończonym sezonie był najmłodszym zawodnikiem w kadrze młodzików. Systematyczne treningi w Piaście rozpoczął kilka lat temu u trenera Krystiana Sobonia. Od marca 2015 r. do dziś był podopiecznym Jana Fedyny. Filigranowy gracz na początku piłkarskiej przygody chciał zostać bramkarzem, posiadał profesjonalny strój i rękawice. W lutym 2017 roku wybrał grę w polu. W minionych ponad 3 latach Michał należał do wąskiego grona zawodników, którzy mogli pochwalić się niemal stuprocentową obecnością na treningach. Tak było m.in. w ostatnim sezonie.

BILANS MICHAŁA W PIAŚCIE W LATACH 2015 – 2018

Wiosna 2015 – 48 jednostek (treningi oraz mecze i turnieje)

Sezon 2015 / 2016 – 162 jednostki

Sezon 2016 / 2017 – 178 jednostek

Sezon 2017 / 2018 – 175 jednostek

Michał za swoją postawę został godnie pożegnany. Koledzy wręczyli mu piłkę ze swoimi podpisami, natomiast na oprawionej w ramkę pamiątce od trenera były zdjęcia zespołu z minionego okresu i wpis następującej treści:

„To zaszczyt i przyjemność było pracować z kimś takim , jak Ty Michale, chłopcem dla którego sport, a w szczególności piłka nożna była i jest życiową pasją… Życzę sukcesów piłkarskich, a także wysokich ocen w nauce.”  

Nasz bohater, Michał Urbaniak z otrzymanymi pamiątkami

Od lewej: Ryszard Płoskonka – członek zarządu, Rafał Zagórski – prezes klubu, Michał i Jan Fedyna – trener

 

 

Z Piastem żegna się nie tylko Michał, żegnają się także jego rodzice pani Ania i pan Marcin. Osoby godne zaufania oraz bardzo pozytywnie nastawione do życia. Przytoczmy wpis z jednej z pamiątek:

 „Dziękuję za okazaną życzliwość, pozytywną energię i za … Waszą bezinteresowną pomoc. Życzę realizacji rodzinnych i zawodowych celów … oraz nieustannego wspomagania syna w rozwijaniu piłkarskiej pasji.”

We wczorajszym (wtorkowym) materiale pisaliśmy o znaczącej roli rodziców w funkcjonowaniu zespołu. Celowo nie wymieniliśmy pana Marcina. Czynimy to dziś. Pan Urbaniak, gdy tylko zachodziła taka potrzeba, sędziował mecze naszej drużyny, był też „etatowym” spikerem podczas domowych meczów mistrzowskich młodzików Piasta i chętny do każdej pomocy, jeśli został o nią poproszony. Dziękujemy !

Rodzina w komplecie, pani Ania, pan Marcin, córki Zuzia i Marysia oraz nasz bohater – Michał.

Nie tylko Michał otrzymał pamiątki. Nietypowy, można powiedzieć oryginalny prezent od zawodnika i jego rodziców dostał trener.