DRUŻYNA MŁODZIKÓW – PODSUMOWANIE SEZONU JESIEŃ 2018 UWIEŃCZONEGO AWANSEM DO WYŻSZEJ LIGI

Od zakończenia sezonu JESIEŃ 2018 w III Wrocławskiej Lidze Okręgowej Młodzików upłynęły już ponad 3 tygodnie. Przypomnijmy, sezonu bardzo udanego dla naszej drużyny, która bez straty punktu wygrała rozgrywki i wiosną 2019 roku wystąpi w II lidze. Poniżej zawodnicy, którzy wywalczyli awans.

Przed pierwszym meczem mistrzowskim nie było żadnych obiektywnych przesłanek na końcowy sukces. Powiedzmy dosadniej. Na skutek bardzo poważnych problemów kadrowych były obawy, czy w ogóle drużyna przystąpi do rywalizacji. Z wiosennego składu pozostało tylko 9 zawodników, na szczęście tych najbardziej wytrwałych oraz utalentowanych, a ponadto z kilkuletnim stażem treningowym. Dzięki skutecznym zabiegom (głównie rodziców) udało się nakłonić do gry 7 absolutnych nowicjuszy, w tym dwie dziewczynki.

Bardzo dużo i zarazem cennych informacji można wydobyć analizując końcową tabelę.

  • We wszystkich 56 meczach III ligi strzelono w sumie 329 bramek (średnio 5,88 na mecz)

  • W 14 meczach z udziałem Piasta padło w sumie  105 bramek  (66 w I rundzie i 39 w II rundzie)

  • Średnia bramek w meczach z udziałem Piasta 7,50 (9,43 w I rundzie i 5,77 w II rundzie)

  • Bramki strzelone przez zawodników Piasta w sumie 83 (55 w I rundzie i 28 w II rundzie)

  • Średnia bramek strzelonych przez zawodników Piasta w meczu 5,93 (7,86 w I rundzie i 4,00 w II rundzie)

  • Bramki stracone przez Piast w sumie 22 (11 w I rundzie i 11 w II rundzie)

  • Średnia bramek straconych przez Piast w meczu 1,57 (1,57 w I rundzie i 1,57 w II rundzie)

Bardziej udana w wykonaniu Piasta była runda pierwsza. Nie ma w tym nic dziwnego. Ze względu na szczupłość kadry 2-3 podstawowych zawodników było mocno eksploatowanych. Zdarzało się, że na boisku przebywali od pierwszej do ostatniej minuty. Z  pewnością pod koniec sezonu byli już trochę zmęczeni, a ponadto rozszyfrowani przez trenerów drużyn przeciwnych, którzy mogli – jeśli tylko chcieli – obejrzeć w internecie fragmenty wszystkich naszych meczów mistrzowskich.

Z powyższego zestawienia wynika, którzy zawodnicy mieli największy wpływ na udaną postawę zespołu w zakończonych rozgrywkach. Warto wrócić uwagę na liczby Macieja Targoniego. Zawodnik ten jeszcze nie tak dawno grał na różnych pozycjach w obronie. Jesienią był nie do zatrzymania dla każdej defensywy rywali, strzelił aż 31 goli, a ponadto zaliczył kilkanaście asyst. Nic dziwnego, że otrzymał najwięcej punktów za grę. Nadspodziewanie dobrze zaprezentowali się 11-latkowie: Filip Żur i Kamil Figura. Dziś trudno sobie wyobrazić zespół Piasta bez nich w pierwszym składzie. W defensywie pierwsze skrzypce grał Szymon Ostromecki, zawodnik bardzo zdyscyplinowany i wzorowo pełniący funkcję kapitana zespołu. Nie raz i nie dwa wysokim kunsztem bramkarskim popisał się Marek Mosiek. W pomocy ciężko pracował Maciej Łukawy. Duży progres zanotowali Dominik Mądry i Sebastian Ulidowski. Powtórzmy jeszcze raz, to co już pisaliśmy. Czołowi zawodnicy Piasta z pewnością poradziliby sobie bez problemu w I lidze okręgowej, a może na szczeblu wojewódzkim, natomiast gracze, którzy dopiero w sierpniu i wrześniu bieżącego roku rozpoczęli treningi muszą się jeszcze wiele uczyć. Nie wystarczy przyśpieszony kurs z zakresu opanowania podstawowych umiejętności technicznych. Od „nowych” nie wymagamy tyle, co od „weteranów”. Dziękujemy im, że w ogóle są z nami. Podziwiamy, jak szybko zaadaptowali się w nowym dla siebie otoczeniu.

Nowy sezon rozpocznie się w trzeciej dekadzie marca lub na początku kwietnia 2019 roku. Długofalowym celem szkolenia jest wyszkolenie przynajmniej kilku zawodników, którzy za kilka lat trafią do pierwszej drużyny Piasta, a jeden, może dwóch do klubów lepszych od naszego. Póki co, to melodia przyszłości. Dziś natomiast musimy myśleć, jak uzupełnić (wzmocnić) kadrę drużyny chłopcami, którzy nie będą mieli problemu z grą w wyższej, czyli drugiej lidze.

ZAPRASZAMY

NA TRENINGI AMBITNYCH CHŁOPCÓW URODZONYCH W ROKU 2006 i 2007 ORAZ MŁODSZYCH Z UMIEJĘTNOŚCIAMI PIŁKARSKIMI.

ZAPISAĆ MOŻNA SIĘ W KAŻDEJ CHWILI.

Kontakt z trenerem 609 533 964