DRUŻYNA MŁODZIKÓW U-12 PIASTA ZAGRAŁA MECZ Z MKP WOŁÓW

Marcowa pogoda nie sprzyja rozgrywaniu meczów na powietrzu, a szczególnie na boiskach trawiastych. Przekonali się o tym piłkarze drużyn młodzików U-12 Piasta Żmigród i MKP Wołów, którzy umówili się na środę (7 marca) na mecz sparingowy w Żmigrodzie. Niestety po opadach deszczu i śniegu boczne boisko kompleksu rekreacyjno-sportowego przy ul. Sportowej nie nadawało się do gry. Na szczęście znaleziono awaryjne wyjście. Spotkanie rozegrano na ORLIKU przy ul Sienkiewicza. W tym miejscu dziękujemy   Dominikowi Piotrowskiemu – trenerowi  drużyny juniorów, który w trybie pilnym zmienił godzinę swojego treningu. Gra na ORLIKU dla 12-letnich zawodników nie jest tożsama z zasadami rywalizacji dla tej kategorii wiekowej na boiskach otwartych. Różnice dotyczą m.in. wielkości boiska, liczby graczy, czy niektórych przepisów (na orliku nie ma spalonego). Mecz PIAST – MKP WOŁÓW rozegrano w wymiarze czasowym 2×40 min, drużyny grały w składach 6-osobowych (bramkarz plus pięciu futbolistów w polu). Zespół żmigrodzki desygnował do gry 17 zawodników, goście 12.

80-minutowa rywalizacja zakończyła się wygraną Piasta 13-9, do przerwy prowadziliśmy 5-4. Wynik przemilczmy. Najważniejsze, że chłopcy po miesięcznej przerwie wyszli wreszcie na boisko. Bramki strzelili: Szymon Walendzik i Filip Żur po 4, Gracjan Barabach 2, ponadto po jednym trafieniu dorzucili Kamil Figura, Michał Urbaniak i Rafał Żemło. Asysty zaliczyli: G. Barabach i S. Ostromecki po 2 oraz K. Figura, K. Targoni, M. Targoni, S. Walendzik i F. Żur – po 1.

Składy wyjściowe Piasta:

  • Marek Mosiek – Szymon Ostromecki, Maciej Targoni, Filip Żur, Gracjan Barabach i Kamil Figura;
  • Michał Bartkowiak – Oskar Żygadło, Sebastian Ulidowski, Szymon Walendzik, Kacper Targoni i Michał Urbaniak;
  • Bartosz Łusiarczyk – Michał Główka, Dominik Mądry, Antoni Zalewski, Rafał Żemło i S. Ostromecki.

Mecz młodzików PiastMKP Wołów to już historia. Przed chłopcami kolejna próba przed rozpoczynającą się w przyszły weekend rywalizacją we wrocławskiej III lidze okręgowej. W piątek (9 marca) zagramy na wyjeździe – na pełnowymiarowej płycie –  z Polonią Środa Śląska, bardzo wymagającą drużyną, która występuje o dwie klasy wyżej (w I lidze okręgowej).  Bezpośrednio po meczu zawodnicy udadzą się na pobliski kryty basen. Z pewnościom przyda się im wodny relaks.

Autorzy środowego meczu – zawodnicy drużyn MKP Wołów i Piasta Żmigród