DRUŻYNA MŁODZIKÓW W LUBINIE: NAJPIERW GRANIE, PÓŹNIEJ OGLĄDANIE

W ostatnią niedzielę (3 marca 2019 r.) drużyna młodzików uczestniczyła w Wińsku FINALE DOLNOŚLĄSKIM XX IGRZYSK LZS MIESZKAŃCÓW WSI I MIAST w PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ CHŁOPCÓW DO LAT 13, z którego, jak już informowaliśmy wróciła z głównym trofeum. Na świętowanie wygranej nie było czasu. Następnego dnia (w poniedziałek) zespół Piasta wyruszył do Lubina. W programie wyjazdu były dwa punkty:

1. Mecz kontrolny z drużyną U-12 (rocznik 2007) Zagłębia Lubin;
  2. Obejrzenie z trybun spotkania ekstraklasy ZagłębieLechia Gdańsk.

Jadąc do Lubina nie mieliśmy informacji, z którym zespołem młodzików Zagłębia U-12 zagramy: miedzianym (najlepszym, grającym w najwyższej klasie rozgrywkowej na Dolnym Śląsku, czyli I Lidze), białym, czy zielonym. Myśleliśmy, że naszym rywalem będzie zespół najsłabszy, może drugi w hierarchii umiejętności. Dla nas był to pierwszy sprawdzian na powietrzu w tym roku. Skład mamy bardzo zróżnicowany pod względem umiejętności i wieku. Byliśmy więc pełni obaw. Nie wiedzieliśmy, na co stać naszych chłopców. Granie, choćby z sukcesami w hali, to nie to samo co na boisku. Mecz ZagłębiePiast rozpoczął się punktualnie o godzinie 16.00 na naturalnej dobrej jakości płycie, ale trochę za krótkiej i za wąskiej. Było w marę ciepło, natomiast grę bardzo, naprawdę bardzo utrudniał mocno wiejący wiatr. Graliśmy 2×35 minut.

Pierwszą połowę zagraliśmy pod wiatr. Nie minęła 6 minuta, a przegrywaliśmy już 0-2, by na przerwę zejść z bagażem 5 bramek. Gospodarze zdecydowanie przeważali. Raz za razem pod naszą bramką dochodziło do groźnych sytuacji. My w pierwszej odsłonie tylko 3 razy przedostaliśmy się pod ich pole karne, mogliśmy nawet strzelić gola lub nawet dwa. Drugie 35 minut było już bardziej wyrównane, m.in. dlatego, że trenerzy gospodarzy dokonali kilu istotnych zmian w składzie, Owszem „miedziowi” dalej przeważali, ale my też nie pozostawaliśmy dłużni. Po dwóch golach Filipa Żura i jednym Macieja Targoniego wygraliśmy tę połowę 3-2.

Tuż po meczu nastroje były takie sobie. Na usta cisnęło się pytacie – ile przegralibyśmy z najlepszą drużyną Zagłębia? Odpowiedź przyszła bardzo szybko. Otóż graliśmy z najlepszą drużyną Akademii Piłkarskiej Zagłębia rocznika 2007. Zespół ten należy aktualnie do najlepszych, a może jest najlepszy w Polsce w tej kategorii wiekowej. Nie tak dawno, w lutym br. wygrał prestiżowy halowy turniej o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka. Młodzi zawodnicy AP KGHM Zagłębie obronili tym samym zdobyty przed rokiem tytuł, dodatkowo zagarniając wszystkie nagrody indywidualne – Najlepszego Bramkarza, Najlepszego Strzelca i MVP Turnieju. Lubinianie bardzo często z sukcesami uczestniczą w meczach i turniejach zagranicznych. Aktualnie aż 9 graczy Zagłębia znajduje się w kadrze Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

Zagłębie Lubin U-12 (I Liga Dolnośląska) – Piast Żmigród (beniaminek II wrocławskiej LO) 7-3 (5-0)

7-3 (5-0)

Skład Piasta: 1. Marek Mosiek (2006) –  18. Szymon Walendzik (2006) – wystąpił gościnnie, zawodnik drużyny trampkarzy, podopieczny trenera  Przemysława Wawrzyniaka, 2. Szymon Ostromecki (2006) – kapitan zespołu, 6. Sebastian Ulidowski (2006), 16. Dominik Mądry (2006) – 7. Filip Żur (2007), 10. Maciej Łukawy (2006), 14. Kamil Figura (2007) – 4. Maciej Targoni (2006). Rezerwowi: 17. Szymon Kabza (2007), 8. Tomasz Filiński (2008), 15. Natalia Witkowska (2007),  12. Maciej Czamara (2007) – bramkarz, 22. Błażej Pulut (2006) – bramkarz, nie grał.                 Średnia wieku zawodników, którzy grali: 12,46

1-0         Gol dla Zagłębia, 5 min

2-0         Gol dla Zagłębia, 6 min

3-0         Gol dla Zagłębia, 15 min

4-0         Gol dla Zagłębia, 18 min

5-0         Gol dla Zagłębia, 28 min

6-0         Gol dla Zagłębia, 40 min

6-1  Filip Żur, asysta Maciej Targoni, asysta II stopnia Szymon Ostromecki, 55 min

6-2  Filip Żur, bez asysty

6-3  Maciej Targoni, asysta Filip Żur, 67 min

7-3        Gol dla Zagłębia, 68 min

Przed godziną 18 zawodnicy Piasta z rodzicami i trenerem zasiedli na trybunach głównego stadionu i z ich wysokości obejrzeli mecz XXIV kolejki ekstraklasy Zagłębie – Lechia Gdańsk. Wygrali gospodarze 2-1. W przerwie pojedynku na murawę zostali zaproszeni piłkarze Zagłębia, z którymi kilkadziesiąt minut wcześniej grali nasi chłopcy. Władze klubu podziękowały im za wspaniałe wyniki, które osiągnęli w ostatnim czasie, w tym zdobycie pucharu prezesa PZPN.