DRUŻYNA POKAZAŁA CHARAKTER

Remisem 2:2 zakończyło się spotkanie pomiędzy Piastem Żmigród a MKS Kluczbork w ramach 26. kolejki III ligi. Obie bramki dla Piasta zdobył w tym spotkaniu Daniel Stanclik.

Mecz ten był pierwszym sprawdzianem nowego szkoleniowca Piasta, Marcina Foltyna, który miał niewiele czasu, by odmienić oblicze Piasta. Po spotkaniu możemy z pewnością powiedzieć, że widać pozytywy w grze żmigrodzian.

Wynik meczu otworzył w 44. minucie Daniel Stanclik, który po wymianie podań między Gołębiowskim a Miziniakiem wykorzystał asystę tego drugiego, strzałem pod poprzeczkę i dzięki temu Piast na przerwę schodził z jednobramkową zaliczką.

Druga połowa niestety nie rozpoczęła się dobrze. W 49. minucie znakomitym rajdem popisał się Lucjan Zieliński, który strzałem z najbliższej odległości doprowadził do wyrównania. Nieco ponad kwadrans później drużyna z Kluczborka cieszyła się już z prowadzenia. Piłkę odbitą przez obrońców po centrze Bartosza Włodarczyka zgarnął Norbert Jaszczak, zdołał ją sobie dogodnie ustawić i huknął, nie pozostawiając szans naszemu bramkarzowi.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do Piasta. W 89. minucie długą piłkę zagraną z własnej połowy opanował w polu karnym MKS-u Oskar Trzepacz, podał spod linii końcowej w stronę dobrze ustawionego Stanclika, a ten mijając obrońcę gości zdołał wpakować piłkę do siatki, ustalając ostateczny wynik spotkania.

Piast Żmigród – MKS Kluczbork 2:2 (1:0)

Bramki: 44′, 89′ Stanclik – 49′ Zieliński, 66′ Jaszczak

Żółte kartki: Miziniak, Kohut, Ogrodowski, Majbroda, Chouwer, Trojanowski – Latusek

Skład Piasta: Burta – Chouwer, Trojanowski, Ogrodowski, Majbroda, Miziniak (46′ Trzepacz), Jarczak, Sołtyński (61′ Banaczek), Kohut (77′ Osiecki), Gołębiowski, Stanclik

Rezerwowi: Korytkowski, Kuboń, Krawczyszyn, Wiktorowicz, Trzepacz, Banaczek, Osiecki