DWA CZOŁOWE MIEJSCA MŁODZIKÓW PIASTA W HALOWYCH MISTRZOSTWACH POWIATU TRZEBNICKIEGO ZRZESZENIA LZS

W sobotę, 9 lutego w Żmigrodzie odbyły się Halowe Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego Zrzeszenia LZS. W Hali Sportowej przy Gimnazjum im. M. Rataja wystąpili chłopcy urodzeni w roku 2006 i młodsi (dziewczęta mogły być 2 lata starsze). O dwa miejsca premiujące awansem do finału strefowego, który w następną sobotę (16 lutego) odbędzie się w Wińsku walczyło 6 zespołów: Bór Oborniki Śl., Dolpasz I  Skokowa, Dolpasz II Skokowa, Free Kids Zawonia, Piast I Żmigród i Piast II Żmigród. Zgodnie z oczekiwaniami mistrzostwa zakończyły się wygraną pierwszej drużyny Piasta.

Grupa „A” –  mecze Piasta I:

 Piast I – Dolpasz I Skokowa 11-0, bramki: F. Żur 7, M. Targoni 3 i K. Figura 1. Mecz do jednej bramki. Bardzo wysoka skuteczność Żura. Nie mniej goli mógł strzelić Targoni, ale niestety tym razem zabrakło skuteczności i trochę szczęścia.

Piast I – Bór Oborniki Śl. 0-0. Zespół Piasta pomimo bardzo dużej przewagi i wielu dogodnych sytuacji nie potrafił  w ciągu 15 minut strzelić choćby jednego gola. Oborniczanie bronili się szczęśliwie i skutecznie. Raz, czy dwa razy groźnie przedostali się pod naszą bramkę.

 

Grupa „B” –  mecze Piasta II:

 Piast I – Dolpasz II Skokowa 2-0, bramki: F. Cieśla i S. Kabza. Mecz dość wyrównany. Bardziej skuteczni byli nasi chłopcy i dlatego wygrali.

Piast II – Free Kids Zawonia 1-0, bramka J. Zimmer. Faworytem meczu była drużyna z Zawoni, ale żmigrodzianie zagrali bardzo rozsądnie w obronie. Dobrze spisali się obaj bramkarze. Bramkę na wagę zajęcia pierwszego miejsca w grupie strzeliła Zimmer.

 1/2 FINAŁU, mecz pierwszy: Piast I – Free Kids Zawonia 4-0, bramki: M. Łukawy 2, K. Figura 1 samobramka 1. Pewne i zasłużone zwycięstwo, choć wygrana mogła być bardziej okazała. Po raz kolejny największym naszym mankamentem była słaba skuteczność.

1/2 FINAŁU, mecz drugi: Piast II – Bór Oborniki Śl. 1-0, bramka: P. Gałek. Niespodzianka dużego kalibru. Oborniczanie z naszą „jedynką” nie dali sobie strzelić bramki, a tu musieli przełknąć gorzką pigułkę – przegrali z teoretycznie słabszym zespołem Piasta. To jednak nie nasze zmartwienie. Brawo Piast II.

FINAŁ: Piast I – Piast II 5-1, bramki Piast I: K. Figura 2, F. Żur 2 i M. Łukawy 1. Bramka Piast II: P. Gałek. Wygrała drużyna lepsza, ale pokonana nie może czuć się zawiedziona.

Piast I Żmigród – miejsce 1. w powiatowym turnieju halowym Zrzeszenia LZS 

Stoją od lewej: Filip Żur (2007), Kamil Figura (2007), Maciej Targoni (2006), Marek Mosiek (2006),

Maciej Łukawy (2006) i Szymon Ostromecki (2006).

Piast II Żmigród – miejsce 2. w powiatowym turnieju halowym Zrzeszenia LZS 

Stoją od lewej: Piotr Gałek (2006), Sebastian Ulidowski (2006), Szymon Kabza (2007), Filip Cieśla (2006)

i Maciej Czamara (2007). Rząd dolny od lewej: Julia Zimmer (2007), Tomasz Filiński (2008),

Natalia Witkowska (2007) i Błażej Pulut (2006).

PODSUMOWANIE: Turniej w Żmigrodzie niestety nie cieszył się dużym zainteresowaniem klubów z naszego powiatu. Dlaczego? Trudno znaleźć sensowną odpowiedź. Tym samym poziom sportowy pozostawiał wiele do życzenia. Gdyby nie dwa zespoły Piasta i tyleż Dolpaszu tylko 4 ekipy walczyłyby o dwa miejsca premiowane awansem na kolejny (wyższy) poziom współzawodnictwa. Wygrana pierwszego zespołu Piasta bezdyskusyjna. Z kolei postawa drugiej drużyny, to duża i miła niespodzianka. Cieszymy się, że za tydzień wszyscy zawodnicy z kadry młodzików pojadą do Wińska na mistrzostwa strefowe. W sobotę dwóch z nich zostało wyróżnionych za bardzo dobrą postawę. Filip Żur (Najlepszy Strzelec) i Maciej Czamara (Najlepszy Bramkarz) otrzymali z rak starosty Powiatu Trzebnickiego pani Małgorzaty Matusiak dyplomy, statuetki i gadżety. Dla Filipa ostatnie dni były niezwykle intensywne. Przypomnijmy. W sobotę, 2 lutego został uznany Najlepszym Zawodnikiem mocno obsadzonego turnieju U-12 w Pępowie, następnie, od poniedziałku do piątku przebywał w Jagniątkowie koło Jeleniej Góry na zgrupowaniu kadry DZPN U-12, a teraz został „łowcą” goli w Żmigrodzie. Gratulujemy!!! Maciek jest natomiast piłkarzem na dorobku. Dopiero na wakacje rozpoczął treningi, niedawno wybrał grę na pozycji bramkarza. Mamy nadzieję, że niespodziewane, aczkolwiek zasłużone wyróżnienie zmotywuje go do ciężkiej i systematycznej pracy na każdym treningu.

Maciej Czamara (z lewej) i Filip Żur